Často nemocné dítě a zdravotní pojištění

Anonymní
16.11.15 07:54

Často nemocné dítě a zdr.pojištění

Ahoj,
mám 2 děti, z nich mladší je často nemocné.
V tuto chvíli je opět doma, já opět na OČR.
I když se to s přibývajícím věkem obvykle zlepšuje, pro nás je letošní šk. snad nejhorší. Za 3 měsíce byla 14 dní ve školce a to má OŠD. Děsím se 1. třídy, už jen proto, že vím, jak nemocná byla starší ve školce a jak v 1. třídě.
Dřív jsme mohla k běžným nemocem povolat chůvu, ale zdr. stav dcery se natolik zkomplikoval, že už si to netroufám.
Hlídací babičku mám, ale je trochu z ruky, takže tu také nemůže být pořád.
V tuto chvíli mám 1/2 úvazek, v okamžiku, kde jsem s mladší doma, se v tom v práci nějak „plácají“, sem tam lze něco dělat z domova.
Přesto poslední měsíce uvažuji, že budu muset dát výpověď. Nepřijde mi to fér kvůli šéfovi, který se mi snaží zajistit odbornou práci a když ji sežene, tak buch, a já zůstanu doma na OČR… Manžel si sem tam vezme dovolenou, abych mohla do práce, na OČR se střídat nemá smysl, přijdeme o dost peněz, navíc, jeho zaměstnavatel „vrčí“…
Zajímalo by mne na co budu mít v případě, že dám výpověď, nárok. Vím, že jen velice těžko seženu práci na doma a za pár let, až se to snad usadí i jinou…
Na PnP nárok nemám, na to je dcera málo nemocná. I když má „svůj balíček“, tak chodí, mluví, slyší, vidí… Je ve spec. školce, má celodenní docházku.

Jak je to s placením zdr. pojištění?
Jaké jsou v tuto chvíli podmínky, aby ho za mne platil stát? Soc. pojištění se platit nechystám a budu doufat, že mi jednou nebydou chybět odpracovaná léta…

Díky za reakce a omlouvám se za anonym.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1166
16.11.15 08:00

Podmínky jsou takové, že starší nesmí navštěvovat družinu a mladší musí být ve školce max. Půl dne (4hodiny).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
KackaDoup
16.11.15 08:06
@Anonymní píše:
Ahoj,
I když se to s přibývajícím věkem obvykle zlepšuje, pro nás je letošní šk. snad nejhorší. Za 3 měsíce byla 14 dní ve školce a to má OŠD. Děsím se 1. třídy, už jen proto, že vím, jak nemocná byla starší ve školce a jak v 1. třídě.
Dřív jsme mohla k běžným nemocem povolat chůvu, ale zdr. stav dcery se natolik zkomplikoval, že už si to netroufám.
V tuto chvíli mám 1/2 úvazek, v okamžiku, kde jsem s mladší doma, se v tom v práci nějak „plácají“, sem tam lze něco dělat z domova.
Přesto poslední měsíce uvažuji, že budu muset dát výpověď. Nepřijde mi to fér kvůli šéfovi, který se mi snaží zajistit odbornou práci a když ji sežene, tak buch, a já zůstanu doma na OČR… Manžel si sem tam vezme dovolenou, abych mohla do práce, na OČR se střídat nemá smysl, přijdeme o dost peněz, navíc, jeho zaměstnavatel „vrčí“…
Zajímalo by mne na co budu mít v případě, že dám výpověď, nárok. Vím, že jen velice těžko seženu práci na doma a za pár let, až se to snad usadí i jinou…
Na PnP nárok nemám, na to je dcera málo nemocná. I když má „svůj balíček“, tak chodí, mluví, slyší, vidí… Je ve spec. školce, má celodenní docházku.

Jaké jsou v tuto chvíli podmínky, aby ho za mne platil stát? Soc. pojištění se platit nechystám a budu doufat, že mi jednou nebydou chybět odpracovaná léta…

zdravotni za tebe plati stat ;)

• Nahlásit
  • Citovat
20820
16.11.15 09:05

Pokud si zažádáš o péči pro dítě do sedmi let, tak zdravotní za tebe platí stát a to je všechno. Odpracovaná léta platí do věku čtyř let dítěte (ač se sociální neplatí). Jinak péči o dítě stačí nahlásit na zravotní pojišťovně - tam přijdeš s rodným listem a občankou a zdravotní průkazkou dítěte a podepíšeš papír, to je vše. JInak do školky v takovém případě smí na pouhé čtyři hodiny denně. Ještě lze zažádat o péči o dvě děti do patnácti let, ale pak by to starší nesmělo ani do družiny, takže asi je výhodnější mít zatím péči jen o to jedno dítě do sedmi let a časem uvidíš, zda už je to dobré :nevim: Živit tě v takovém případě musí manžel, případně můžeš zkusit, zda nemáš nárok na nějaký příspěvek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70109
16.11.15 09:07
@Daduka píše:
Podmínky jsou takové, že starší nesmí navštěvovat družinu a mladší musí být ve školce max. Půl dne (4hodiny).

Jelikož tomu mladšímu evidentně ještě není 7 let, tak stačí když podmínky splňuje to mladší a starší může být klidně v družině.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
KackaDoup
16.11.15 09:15
@Anonymní píše:
Ahoj,

nikam jezdit nemusis, na pojistovnu si zavolej, staci email anebo poslat dd.

• Nahlásit
  • Citovat
KackaDoup
16.11.15 09:16
@Anonymní píše:
Ahoj,

a prosimte, odpracvana leta je to posledni co ted res :kytka: Zdravi ditete je dule zitejsi… :kytka: :kytka: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.11.15 09:18

Jak moc se ty 4 hodiny ve školce hlídají?
Jestli to bude jako loni, tak předškolní přípravu mají až po obědě… (fakt jsme nedokázala ještě zjistit, kdy ji pravidelně mají, celý týden tam byla jen jednou)
Navíc, ve školce musí být do 8:30, přijít nejdříve ve 12:30…
A od září tedy ani jedna v družině…
Kolik se teď platí zdravotní?

• Nahlásit
  • Citovat
70109
16.11.15 09:22

Ne, ty 4 hodiny nijak nehlídají, když bude chodit po obědě, tak je to OK a už se nijak výrazně neřeší, zda jsou to 4 hodiny nebo skoro 5.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
16.11.15 09:28
@Anonymní píše:
Jak moc se ty 4 hodiny ve školce hlídají?
Jestli to bude jako loni, tak předškolní přípravu mají až po obědě… (fakt jsme nedokázala ještě zjistit, kdy ji pravidelně mají, celý týden tam byla jen jednou)
Navíc, ve školce musí být do 8:30, přijít nejdříve ve 12:30…
A od září tedy ani jedna v družině…
Kolik se teď platí zdravotní?

Zdravotní platit nebudeš, to platí stát, jen tě na pojišťovně musí „hodit do jiné kolonky“, proto to musíš hlásit hlavně tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.11.15 09:39
@Amys píše:
Zdravotní platit nebudeš, to platí stát, jen tě na pojišťovně musí „hodit do jiné kolonky“, proto to musíš hlásit hlavně tam.

Ok, ale od příštího září by pro obě děti v rámci budování sociálních vazeb bylo lepší, aby když už v tý škole budou (tedy nebudou nemocné) byly i v družině… V tu chvíli si budu muset platit zdravotní sama…
Proto mne zajímá, kolik se teď platí…

• Nahlásit
  • Citovat
70109
16.11.15 09:43

Aktuálně je to nějakých 1200,– cca

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1166
16.11.15 10:04

@j.a.n.i1 Aha, tak to je super, já jsem myslela, že se to automaticky týká všech dětí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70109
16.11.15 10:27

@Daduka Nene, buď jedno dítě do 7 let nebo 2 děti do 15 let :-) takže když máš třeba 3 děti tak to poslední neřešíš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.11.15 11:33

Díky všem za informace, máme doma o čem přemýšlet…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama