Často zapomínám, nezvládám v práci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Alisa30
Kecalka 185 příspěvků 20.01.19 17:09
Často zapomínám, nezvládám v práci

Hezké odpoledne. Poslední rok se mi stává, že hodně zapomínám Třeba chci v práci něco udělat a za chvilku nevím co. Nebo mi doma někdo něco říká a já se potom na to o pár hodin později ptám a je to pro mě novinka. Často někde i položím nějakou věc, pak marně hledám a nevzpomenu si kam jsem ji dala.
V práci je to docela hektické mám pocit, že nemám nic čas řešit pořádně v klidu. Když řeším jednu věc a potřebuju k tomu čas a klid už se k tomu tlačí s termínem další dvě, tak skáču od jednoho k druhému. Např. teď jsem dodělala inventury skladu do toho jsem dělala mzdy, platila faktury, chystala faktury pro intrastat, zápis nových faktur do interní excelové tabulky, pak zápis do účetního systému. Všichni chtějí všechno a hned a nechápou, že na inventuru kde je potřeba vkládat do programu vše ručně z papíru potřebuju klid a čas se soustředit. Když jim řeknu že jim část agendy aspoň dočasně svěřím nemá nikdo čas ani chuť. Jak si to správně rozložit, aby když dělám jednu věc, další tři nestály? Jak řešit i to zapomínání? Díky moc. Pracuju v rodinné firmě kde je nás v centrále jen 5. V práci trávím denně tak 9 někdy až 11 hod, pokud je potřeba.

Reakce:
vokishka
Extra třída :D 13520 příspěvků 20.01.19 17:10

Taky naprosto běžně zapomínám, mám plný mobil upomínek. A když si tam někdy napíšu jen zkratku, tak si prostě už nevzpomenu, na co ta upomínka byla.

Russet
Extra třída :D 14023 příspěvků 20.01.19 17:22
@Alisa30 píše:
Hezké odpoledne. Poslední rok se mi stává, že hodně zapomínám Třeba chci v práci něco udělat a za chvilku nevím co. Nebo mi doma někdo něco říká a já se potom na to o pár hodin později ptám a je to pro mě novinka. Často někde i položím nějakou věc, pak marně hledám a nevzpomenu si kam jsem ji dala.
V práci je to docela hektické mám pocit, že nemám nic čas řešit pořádně v klidu. Když řeším jednu věc a potřebuju k tomu čas a klid už se k tomu tlačí s termínem další dvě, tak skáču od jednoho k druhému. Např. teď jsem dodělala inventury skladu do toho jsem dělala mzdy, platila faktury, chystala faktury pro intrastat, zápis nových faktur do interní excelové tabulky, pak zápis do účetního systému. Všichni chtějí všechno a hned a nechápou, že na inventuru kde je potřeba vkládat do programu vše ručně z papíru potřebuju klid a čas se soustředit. Když jim řeknu že jim část agendy aspoň dočasně svěřím nemá nikdo čas ani chuť. Jak si to správně rozložit, aby když dělám jednu věc, další tři nestály? Jak řešit i to zapomínání? Díky moc. Pracuju v rodinné firmě kde je nás v centrále jen 5. V práci trávím denně tak 9 někdy až 11 hod, pokud je potřeba.

Tak předně zvolnit. Lecitin je, myslím, na lepší paměť. Ale spíš je toho tím, že máš v hlavě moc starostí. Já taky běžně zapomínám, vše musím mít zapsané. Ale v práci funguju normálně. Musím tam vydržet 12 hodin. Ale ne denně.

Lucy75
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 2 inzeráty 20.01.19 17:32

když jsem loni ztratila během pár měsíců třetí deštník, zapomněla asi podvacáté mobil/klíče/pe­něženku - kdekoli, nákup v obchodě apod. tak jsem už fakt v slzách volala svému mudr. že mám asi Alzheimera.. uklidnil mne, že u zaměstnaných vytížených žen (a navíc ještě po 40 - mluvil o povoláních kde je i hodně kontakt s lidmi a stres - učitelky, úřednice, soudkyně, sestřičky..) je to naprosto normální, že dáváme mozku stále moc informací a on je prostě záměrně vytěsňuje a ihned pouští.. také mi doporučil zvolnit, pak nějaké výživové doplňky, a kdyby se to nelepšilo, tak pro jistotu CT hlavy.. denně něco hledám, něco mám v ruce a za minutu nevím, kam jsem to položila nebo jdu do města vyřídit /koupit např. 3 věci a bez lístku/diáře něco z toho prostě neklapne 8) .. ale mám to tak odjakživa (jen lety je to možná trochu horší..) pomáhá mi fakt jen diář, občas se zastavit, zopakovat si co , kde , jak .. v práci musím mít v kalendáři na daný den co vyřídit a odškrtávám si to.. více úkolů navíc nesnáším - plním to prostě postupně dle plánu a když se vyvrbí něco „nad plán“ tak se prostě musí pracovní čas přeorganizovat.. pokud Vás to trápí už nyní, z vlastní zkušenosti se připravte, že to léty bude ještě horší :mrgreen: :kytka: vítejte do klubu

Lalelale
Závislačka 3525 příspěvků 20.01.19 17:32

@Alisa30 můžu se zeptat, jestli tě v rodinné firmě za to nasazení i platí nebo máš nějaké benefity v podobě volna kdy chceš? 11 hodin jsem byla v práci pouze asi 3× za život. Kdyby to bylo permanentní, dala bych okamžitě výpověď. Pokud tam přesto chceš zůstat, resit to můžeš diarem, poznamkami atd…

Alisa30
Kecalka 185 příspěvků 20.01.19 17:38

Naposled jsem měla volno o Vánocích, jinak víkendy volné mívám ale beru si práci domů abych trošku dohonila to co se přes týden nestihlo. Dovolené mám spousty, jenže když si vezmu třeba týden, tak se práce bude akorát kupit nikdo ji za mě neudělá. Potom se budu ještě víc honit.

Lalelale
Závislačka 3525 příspěvků 20.01.19 17:42
@Alisa30 píše:
Naposled jsem měla volno o Vánocích, jinak víkendy volné mívám ale beru si práci domů abych trošku dohonila to co se přes týden nestihlo. Dovolené mám spousty, jenže když si vezmu třeba týden, tak se práce bude akorát kupit nikdo ji za mě neudělá. Potom se budu ještě víc honit.

Bych hodně zvážila, zda ti to za to stojí. A jestli by ses u normálního zaměstnavatele neměla líp. Jsi prostě unavená a zapomínás. Zkuste si na takovou pozici najít zaměstnance mimo rodinu, uteče vám za týden.

Lucy75
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 2 inzeráty 20.01.19 17:59

taky myslím, že to u Alisy hodně zapřičiňuje přetlak v práci.. to pak není ani dovolená, když máte vzdadu v hlavě pořád strašáka, co se tam zas nakupí a co tam čeká :nevim:

MartinaIrena
Extra třída :D 10474 příspěvků 20.01.19 18:04

Zkusím ti odpovědět víc konkrétně, než jsem tu zatím viděla.
Poslední rok se mi stává, že hodně zapomínám Třeba chci v práci něco udělat a za chvilku nevím co.
Udělej si poznámku, např. na prázdný papír do bloku. Pravidelně během dne papír zkontroluj a než půjdeš domů, musí být vše odskrtano.
Nebo mi doma někdo něco říká a já se potom na to o pár hodin později ptám a je to pro mě novinka.
Popros své blízké, ať si vezmou tvé oči a zopakuj jim jejich větu, co chtěli. Upevňuje to vnímání a paměť. Věc neodkládat nebo opět poznámka do bloku, na viditelném místě např. v kuchyni
Často někde i položím nějakou věc, pak marně hledám a nevzpomenu si kam jsem ji dala.
Na to mi funguje striktně dávat věci stále na stejné místo. Pak vím, kam sáhnout.
V práci je to docela hektické mám pocit, že nemám nic čas řešit pořádně v klidu. Když řeším jednu věc a potřebuju k tomu čas a klid už se k tomu tlačí s termínem další dvě, tak skáču od jednoho k druhému. Např. teď jsem dodělala inventury skladu do toho jsem dělala mzdy, platila faktury, chystala faktury pro intrastat, zápis nových faktur do interní excelové tabulky, pak zápis do účetního systému. Všichni chtějí všechno a hned a nechápou, že na inventuru kde je potřeba vkládat do programu vše ručně z papíru potřebuju klid a čas se soustředit.
To je bohužel dnes běžný požadavek. Nenech se vykrysit. Prostě to dělej postupně a pokud něco opravdu hoří, tak ok, ale udělej si poznámku, kde jsi skončila. Rozhodně neskakej od jednoho k druhému. Přece sama vidíš, že to nefunguje.
Když jim řeknu že jim část agendy aspoň dočasně svěřím nemá nikdo čas ani chuť.
Tohle musíš tlačit přes svého šéfa, jasně, že nikdo dobrovolně nebude dělat víc práce
V práci trávím denně tak 9 někdy až 11 hod, pokud je potřeba.
A tady bych řekla taky to zvolnit. Nebo tlač na rodinu, aby ti dala na těch pár hodin v týdnu navíc nějakou posilu, třeba studenta a část rutinních úkolů deleguj
:kytka:

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 17476 příspěvků 20.01.19 18:08
@Alisa30 píše:

Najdi si jinou práci. Tahle diskuse o tvé práci v rodinné firmě je už asi dvacátá osmá a nic se nezměnilo.

vokishka
Extra třída :D 13520 příspěvků 20.01.19 18:09

@MartinaIrena no tady bylo už několik diskuzí zakladatelky, která řeší všechno možné, i to , co nemusí. Pokaždé si jen stěžovala a když jí někdo radil, dopadlo to vždy stejně, za chvíli se objevila nová diskuze.

MartinaIrena
Extra třída :D 10474 příspěvků 20.01.19 18:11
@vokishka píše:
@MartinaIrena no tady bylo už několik diskuzí zakladatelky, která řeší všechno možné, i to , co nemusí. Pokaždé si jen stěžovala a když jí někdo radil, dopadlo to vždy stejně, za chvíli se objevila nová diskuze.

Jo taaaaaaak. V tom případě měním radu na: Přestaň fňukat a začni makat. :mrgreen:

Lalelale
Závislačka 3525 příspěvků 20.01.19 19:34
@Kobliha51 píše:
Najdi si jinou práci. Tahle diskuse o tvé práci v rodinné firmě je už asi dvacátá osmá a nic se nezměnilo.

Ojoj to je pořád ona? Tu už si začínám pamatovat i já :zed: každá rada jak hození hrachu na zeď

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Štiková podpořila Řepku a tvrdí, že měl Erbové naložit víc. Co na to Vlaďka?

Monika Štiková o sobě dala po delší době zase vědět. Tentokrát ale kupodivu... číst dále >

Průšvih s gentlemanem: Hanzlíkův film do kin přilákal méně lidí než Lego příběh!

Herecké obsazení v čele s Jaromírem Hanzlíkem a Lucií Vondráčkovou slibovalo... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >