Častý pláč u 7 měsíčního miminka

23.6.21 08:47

Častý pláč u 7 měsíčního miminka

Ahojky maminy,

Našla jsem tu podobné diskuze, pročítala jsem, ale nenašla jsem odpověď na nás problém. Malé je 7 měsíců a už měsíc nás trápí to, že malá v noci každou hodinu pláče, jdu k ní, ale ona má zavřená očička a ani se nevzbudí, jen pláče. Dám jí dudlíky a za hodinu jdu zase k ní a opět ten sami scénář a to je každou hodinku až do rána. Nejdřív jsem si myslela, že jsou to zoubky, ale ty má už dva venku (dolní spodní) a mám takový pocit, že to tím není. Spurt se mi také nezdá. Pak jsem zkoušela ji přiobléct či naopak dát jen krátké bodýčko bez pytle a taky žádná změna-zeplo ani zima ji asi není. Spinkala mi od 2 měsíců sama v postýlce celou noc (bez nočního krmení) a teď takovýhle zvrat ze dne na den. Ještě jsem přemýšlela jestli to nemá něco společného s tím, že se naučila otáčet se na bříško. Tak nějak cca od té doby to je, ale ona pláče jak na zádech, boku, tak na bříšku. Vím, že na bříšku spát miminko nemá do 1 roku, ale spací pytel ji v tom nezabrání a polštář vedle ní také ne. Takže když tam večer za ní jdu, tak je často na bříšku, otočím jí zpět, dám dudlíka a spinká dál. Tak jestli jí vadí, že spinká na bříšku a proto pláče a naopak, když se jí nepovede na bříško, tak pláče, já nevím. Poraďte, čím myslíte, že to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2539
23.6.21 09:15

Spanek deti se porad meni. To, ze uz spala celou noc, vubec neznamena, ze tak bude spat vecne, bohuzel. V klidu to muze byt jen ten pohybovy rozvoj, co ji budi. Ja bych ji strcila k nam do postele nebo prisunula postel k nasi posteli, protoze porad k ni litat by se mi nechtelo a treba to i pomuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.6.21 09:22
@Oriseka píše:
Spanek deti se porad meni. To, ze uz spala celou noc, vubec neznamena, ze tak bude spat vecne, bohuzel. V klidu to muze byt jen ten pohybovy rozvoj, co ji budi. Ja bych ji strcila k nam do postele nebo prisunula postel k nasi posteli, protoze porad k ni litat by se mi nechtelo a treba to i pomuze.

Já vím no. Kamarádka to měla naopak, ze začátku nespala a pak malý spal celou noc. Když jsem to říkala doktorce, co nás trápí, tak říkala, že to má hodně maminek a že můžu být ráda, že se malá nebudí a jen pláče a že zabere ten dudlík :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2539
23.6.21 09:36
@adela.stiburkova píše:
Já vím no. Kamarádka to měla naopak, ze začátku nespala a pak malý spal celou noc. Když jsem to říkala doktorce, co nás trápí, tak říkala, že to má hodně maminek a že můžu být ráda, že se malá nebudí a jen pláče a že zabere ten dudlík :)

Presne. Me taky deti krasne spaly a cim byly starsi, tak to bylo horsi. Ono je lepsi nic nepredpokladat, neocekavat a kdyztak byt mile prekvapen :mrgreen:. A podle me si to i ulehcit, protoze nevyspala mama nikomu neprospeje. Nejspis je to jen obdobi. Za tyden nebo za mesic to bude zase jine.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2539
23.6.21 09:41

Jeste me napada, kdyz zabere dudlik, tak nemohla by si ho uz strcit do pusy sama? Ze bys tam pripravila nekolik dudliku v dosahu a ona by si nejaky sama nasla a strcila? Ja uz si nepamatuji od kdy to deti umi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.6.21 10:02
@Oriseka píše:
Jeste me napada, kdyz zabere dudlik, tak nemohla by si ho uz strcit do pusy sama? Ze bys tam pripravila nekolik dudliku v dosahu a ona by si nejaky sama nasla a strcila? Ja uz si nepamatuji od kdy to deti umi.

No moc to ještě neumí a hlavně mě přijde, že se ani neprobudí, jen pláče. Ale co je pro mě záhadou je to, že má sice zavřený očička, ale jakmile ji chci dát dudlík do pusinky, tak má pusinku otevřenou dokořán, jak ptáče. Asi kouká jen škvírkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12782
23.6.21 10:08

Normalne ma hlad :nevim:.

Normalni je, ze miminka jedi i v noci, ne ze celou noc spi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.6.21 10:16
@Lucie_Sx píše:
Normalne ma hlad :nevim:.Normalni je, ze miminka jedi i v noci, ne ze celou noc spi.

Je pravda, že jsem ji nezkoušela dát lahvičku (bohužel už 4 měsíce odsávám mlíčko), ale to proto, že má zavřený očička, že si říkám, že kdyby měla hlad, že se probudí. Ale pravda, vyzkouším to schválně dneska v noci ji ve spánku strčit lahvičku a uvidím, jestli pak bude spát a nebo se probouzet furt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12782
23.6.21 10:22
@adela.stiburkova píše:
Je pravda, že jsem ji nezkoušela dát lahvičku (bohužel už 4 měsíce odsávám mlíčko), ale to proto, že má zavřený očička, že si říkám, že kdyby měla hlad, že se probudí. Ale pravda, vyzkouším to schválně dneska v noci ji ve spánku strčit lahvičku a uvidím, jestli pak bude spát a nebo se probouzet furt.

Zkus to. Mimca se mi normalne kojily v polospanku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10884
23.6.21 10:25

Mně se takhle děti poloprobouzely, když jim rostly zuby. To svědění a bolest je probudila, ale ne úplně, jen pobrekávaly. Vždycky jsem si je brala k sobě. Když to bylo opravdu každou hodinu, dala jsem Nurofen, podle toho i poznáš, zda je to tím. Buzení ale může mít stovky dalších důvodů. Můžou to být sny, dítě zpracovává vjemy z celého dne a je neklidné. Může to být ale i hlady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.6.21 10:34
@Aduš8 píše:
Mně se takhle děti poloprobouzely, když jim rostly zuby. To svědění a bolest je probudila, ale ne úplně, jen pobrekávaly. Vždycky jsem si je brala k sobě. Když to bylo opravdu každou hodinu, dala jsem Nurofen, podle toho i poznáš, zda je to tím. Buzení ale může mít stovky dalších důvodů. Můžou to být sny, dítě zpracovává vjemy z celého dne a je neklidné. Může to být ale i hlady.

Zkoušela jsem jednou na noc paralen, jestli je to bolení zoubků a nepomohlo, stejně se budilo. Čím víc bad tím přemýšlím, tak hladem to asi není, ale vyzkouším dnes v noci a dám schválně vědět :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
23.6.21 12:36

@adela.stiburkova máme to úplně stejně. Nejdřív dám napít (kojeneckou vodu) a pokud se to do hodiny opakuje - má hlad, dám lahvičku a je klid až do rána :palec: :palec: :D Je i dost teplo a to ty děti taky moc nemusí, dávám spát jen v plence a otevřené okno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat