Cca 8týden těhu - blivno celej den

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
wesny
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 02.11.14 20:50
CCa 8týden těhu-blivno celej den

Ahoj vespolek, jsem podruhé těhotná, cca 8týden, takže na začátku, mám dvouletou cácorku a jsem totálně nepoužitelná, včera jsem třeba dokázala spát celej den, nic mi nejde dělat jak jsem slabá…od probuzení do spánku je mi pořád těžko od žaludku, to už několik týdnů, ale spíš mi přijde, že se to horší…už nevim, co jíst, ze všeho mi je blbě, už jen z té představy, ale přitom hlad mám…je to zoufalý, kdy to skončí??? co na ty nevolnosti pomáhá??? u první jsem to nezažila, nebo si to nepamatuju :)) děkuju moc :kytka:

Reakce:
FikuLenka
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 02.11.14 20:53

Naprosto normální :) Taky nechápu, proč se tomu říká „ranní“ nevolnost :) Mně ráno pomohlo sníst pár piškotů, než jsem vylezla z postele, chviličku počkat a pak to bylo trochu lepší. Vyděržaj, pioňjer :) Říká se, že to může trvat první tři měsíce. U mně 4 a půl :)

Ondrášovka.N
Závislačka 4982 příspěvků 02.11.14 20:54

Kazde tegotenstvi je jine :) taky jsem je mela rozdilne. Prejde to. Chce to silu. Ale pak zase prijdou jine obtize. U druheho tehotenstvi sem si vybrala snad vsechny, ale nechci desit :lol: Na nevolnosti jsou dobre ty zazvorove lizatka. Ty jsem jela ve velkym. :kytka:

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 02.11.14 20:57

@wesny Ahoj, já jsem teď 11+4 a žaludek jak na vodě mám pořád…Jediné, co mi na to pomáhá, je nevytrávit úplně, jak jsem hodně na lačno, tak je to horší…
Jinak buď ráda, že spíš, já nespím už od začátku, usínám kolem páté a je to mazec. Holky mi vždycky říkaly, ať spim, dokud můžu, ale inu holt někdo trpí v těhotenství nespavostí…
Přeju ti krásné těhotenství a ať je ti brzo líp :kytka:

smudlik.esta
Ukecaná baba ;) 1394 příspěvků 02.11.14 21:01

To je normálka;-) přesně vím jak ti je. Já mám doma 22měsíční, a teď budu začínat 31.tt a tohle jsem měla do cca 20.týdne. Teď už to je ok. Ale třeba dvakrát do měsíce je mi taky celý den špatně, jsem nepoužitelná. Zhubla jsem 10kilo. A teď jsem teda kilo přibrala:-D tak mě doktor pochválil:-D

zrcadlo
Kelišová 7297 příspěvků 02.11.14 21:14

Jsem na tom stejně, 8tt, druhé dítě, u prvního mi tak zle nebylo, akorát nemám doma dvouleťáka, ale ročního zatím nechodícího, takže pořád poponáším. V noci nemůžu spát a přes den bych nejradši zalezla do postele. Manžel se mi směje, že vínko si dá on a kocovinu mám já, pevně doufám, že ta kocovina do pár týdnů přejde.

Yasminn
Neúnavná pisatelka 19013 příspěvků 6 inzerátů 02.11.14 21:18

Mě bylo blivno cca od toho 7.týdne a přešlo to asi ve 13tt. Ale každý to má jinak no.
Blbě mi bylo taky celý den. Jediné co pomohlo, bylo jídlo, takže jsem se furt cpala a cpala. Jak jsem zaplnila žaludek, bylo mi hned líp. :)

Taky jsem přibrala v těhotenství 22 kilo 8o

Janinka1983
Kelišová 6094 příspěvků 02.11.14 21:22

Mam to cerstve za sebou, koncim 13.tt a uz se mi udela blivno jen obcas. Jinak mi bylo zle taky cele dny a nepomahalo nic, takze asi neporadim. Jen preju, at to brzy prejde :kytka: V prvnim tehotenstvi mi taky bylo spatne cele dny, ale jen do 10.tt, pak uz vubec. Ted to bylo horsi a navic to trvalo o 2 tydny dyl a jeste obcas to prijde. Prisla jsem na to, ze mi nedela dobre sladky, tak zkus vypozorovat, jestli ti taky nedela zle urcita vec ;-)

majki.r
Extra třída :D 12486 příspěvků 02.11.14 21:22

@Yasminn Jé tak to jsem ráda, že nejsem jediná. Všichni kroutí hlavou, když řikám, že je mi špatně a při tom pořád jím :-)

kvaček
Extra třída :D 13788 příspěvků 02.11.14 21:22

Taky doporučuju něco sníst, než vylezež z postele- spíš ne sladkého, např jenom kousek rohlíku..
No mě tka bylo zle do 5 měsíce a dokonce mi bylo zle z vlasntích slin 8o jakože jsem nic třeba nejedla a měla prostě prázdný žaludek a prostě se tvoří sliny a jenom z otho, když jsem polkla..
Taky jsem vyzkoušela kde co, ale nejvíc pomohhlo první sousto než člověk vstane a trochu vychytat co mu dělá nejvíc zle.. Mě třeba vadilo teplé, musela jsem všechno vlažné- polévku, čaje atd.
Ale zvládla jsem, to a ninevím, jak.. Doma starší, takže se vařit muselo, a to jsem vařila a záorveň blila do umyvadla, když jsem nestíhlaa doběhnout- no humus představa, ale…

Yasminn
Neúnavná pisatelka 19013 příspěvků 6 inzerátů 02.11.14 21:25

@majki.r mě nejvíc špatně bylo, když mi vytrávilo. To bylo hrozný, to jsem fakt málem házela šavle. :poblion: Takže jsem pořád něco futrovala a bylo to o kousek lepší. :-)

vikki.v
Kecalka 149 příspěvků 02.11.14 22:02

Také čekáme druhé, takže naprosto chápu, začalo mi být špatně cca týden zpátky. Naštěstí mám skvělé rodiče a manžela, ale snažím se fungovat, co to jde :)
Najela jsem na svůj už osvědčený systém - ráno mám u postele bebe sušenky, jednu zakousnu, než vstanu, a kupodivu mi pro tentokrát zabírají polévky. Při prvním jsem nemohla jíst téměř nic, vše šlo hned ven. Plus mi hodně pomáhá cola ředěná s vodou, dávám si ji do formičky na nanuky a do mrazáku.
Jakmile je mi chvíli dobře, snažím se věnovat malému. Večer je mi nejlépe, takže čtu pohádky a uspávám, aby se necítil nějak odstrčený. Teď jsem 3 dny proležela a koukali jsme se v ložnici na pohádky, četli jsme si, malovali a lepili samolepky do knížky (pokud máš někde poblíž Levné knihy, tak tam se toho dá koupit spousta, vřele doporučuju, nenadřeš se u toho a mohlo by se to dcerce líbit).

cizova
Závislačka 3409 příspěvků 03.11.14 10:46

Čekám třetí…u obou předchozích jsem :poblion: jak šakal ale toto co prožívám ted :pocitac: děs děs děs :cert: včera sem neudržela celý den nic, ani tekutiny, těším se na večery kdy zvládnu aspon suchý rohlík zapitý colou, dneska sem taky zatím nic kromě trošku koly nezládla udržet :zed: večer bývám slabá jak moucha, vařit mladšímu vařím s tím že hold se u toho xkrát :nevim:…doufám že to brzy skončí :roll:

Moncax
Stálice 55 příspěvků 17.11.14 11:30

Tak mě to začalo jako tobě od 8.tt nevolnosti 2 měsíce jsem jen proležela. Nevolnost, zvracení, únava. Nic jsem nejedla jen pila heřmánkový čaj a piškoty. Cca od 20. tt mi to trochu polevilo a už jsem něco i pojedla. Nyní jsem v 32. tt a už jsem přibrala 1kg :potlesk: tak konečně přibírám ale nevolnosti mám pořád. Takže to skončí asi až porodem jako u prvního miminka. Nepřeji to žádné mamince, celé těhotenství doma u tv a s čajem v ruce. Snad ti to brzo přejde a budeš si užívat těhotenství :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >