Čeká mě císařský řez i při druhém porodu?

5
22.2.21 14:14

Čeká mě císařský řez i při druhém porodu?

Zdravím,

můj první porod proběhl trochu komplikovaně. Malýmu se nechtělo na svět, já měla vysoký tlak a nešel mi vyvolat porod. V den termínu došlo na akutní císařský řez a zajímalo by mě, jestli je vyšší šance, že druhý porod bude taky císařem? A když jsem měla těhotenský vysoký tlak (teď už mám tlak v normálu) znamená to, že při druhém těhotenství bude taky vysoký?

Děkuji,

Sara

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19799
22.2.21 14:27

To je vše na vodě. VBAC se dělá. Záleží na porodnici a stavu tvé jizvy. Stejně tak ten tlak. Může to být ok a nemusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10432
22.2.21 14:28

@Ter026 je to na lékaři a domluvě, podle toho, kdy ten první císař byl, v jakém stavu je jizva atd. Já měla preeklampsii, v dalším těhotenství je to riziko opět, Dr. mi řekla, že bych od začátku brala nějaké léky, od té doby se i léčím s vysokým TK

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
153
22.2.21 14:51

Vše bude záležet na zdravotním stavu a názoru lékařů. Mé první dítě šlo na svět akutním císařem a druhé mi povolili rodit klasicky (přála jsem si to), jen jsem byla více v průběhu porodu kontrolována. Kamarádka měla z klasického porodu po prvním akutním císaři hrůzu, tak ji nechali i druhé dítko porodit císařem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
22.2.21 19:31

Prvni porod vyvolavany kvuli preeklampsii skoncil akutnim cisarem…dalsi tehotenstvi po dvou letech bez zdravotnich obtizi a jizva v poradku tudiz prirozeny porod…ten se ale nakonec nekonal skoncilo to zase akutnim cisarem pri kontrakcich jsem mela rezavou bolest v jizve :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat