Čeká mě operace šedého zákalu

33965
27.11.13 14:36

Čeká mě operace šedého zákalu

Ahojky všem :mavam: :mavam:
dnes jsem se dozvěděla, že mám šedý zákal. Nebudu popisovat kolaps. Šla jsem si pro brýle a místo nich mě byla doporučená okamžitá operace, protože zakalení čočky postupuje docela rychle.No když vezmu, že před půl rokem jsem viděla vše a dneska nic tak jsem nějak neprotestovala a dala souhlas k zákroku.
Bude mě implantovaná asferická IQ čočka a Multifokální čočka M plus.
Prosím všechny co jste měly podobný problém a nebo tuto operaci podstoupily budu ráda za každou zkušenost co mě předáte nebo spíš mě připravíte na to co mě čeká. Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1962
27.11.13 14:42

Hele, když touž operaci zvládla moje tehdy 78 letá babička, tak to zvládneš taky. Oko ti umrtví, zákrok prý trvá chvilinku, je bezbolestný, nejsou ani nepříjemné pocity, pobudeš si jeden den „na rozkoukání“ a jdeš domu, v kapse náhradní součástky (čočky). Zachovej klid :mavam:
Jinak buď ráda, že to jde rychle, babi musela čekat 3 roky ve skoroslepotě, až se jí co nejvíce potáhne čočka :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33965
27.11.13 14:54

@puntice děkuji ti za pozitivní zprávičku. Doktorka mě vše sice vysvětlovala, ale já pro slzy neviděla jaký to byl pro mě šok :oops:
Jinak operace prý musí udělat ihned, protože čočka je úplně zakalená a docela rychle se to zhoršuje tak nevím. Musím ještě na nějaké měření a pak si mě dr odoperuje sama. Jenom do oka mě chtějí díky věku dát o něco lepší čočky a budu si je připlácet cca 15500kč..říkala mě důvod, ale já si ho nepamatuju.
Jinak jsem ráda, že po operaci to není nějak bolestivé a že i léčba není až tak zdlouhavá. Mám v papírech 3 týdny, že budu kapat a mít převaz tak snad to přežiju a opravdu děkuji je mě už líp :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1962
27.11.13 15:07

No není za co.
Asi to doplácení (i když nevím, jak to měla babi) je kvůli kvalitě materiálu a snášenlivosti s očima. Babička si třeba musí kapat dodnes, jinak jí ty oči vysychají. Ale není se čeho bát. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33965
27.11.13 15:56

@puntice Ale je :hug: :hug: bulím totiž od rána. Holka nevím..půjdu před operací ještě na biometrii tak se zeptám. Myslím, že povídala o jiné kvalitě a dlouholetosti, aby se nemusela měnit, ale nechci plácat :roll:
A to babička tedy nemá ani brýle??Já se ptala jestli by mě brýle nepomohly a prý né. Zkoušela a já neviděla ani s těma dioptriema :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2236
27.11.13 16:06

Koukni tady http://1ocni.agel.cz/…ni/cenik.pdf jsou tam čočky popsány-neboj, je to chvilková záležitost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33965
27.11.13 16:12

@Anulka Budu mít tu multifokální a asferickou čočku a co tam píšou tak já budu vidět :mrgreen: :mrgreen: Jo ted si vzpomínám, že mluvila o tom, že nebudu muset nosit brýle. Moc i tobě děkuji..moc jste mě pomohly..je mě už líp :dance: :dance: :dance: :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2236
27.11.13 16:43

Nevím kolik ti je (dedukuji ročník 76 z nicku?), to je fakt dost brzy na šedý zákal-stává se. Tak proto ta lepší čočka, u starých lidí se to už moc s nějakou nadstandartní čočkou neřeší, tam se řeší, jen problém šedého zákalu. Někdy operují jeden den jedno oko, druhý den druhé nebo po týdnu (oko je po operaci zalepené, tak proto). Já byla vloni na laserové op. (odstranění dioptrií) a teta v květnu na šedém zákalu, já trpěla, jak pes a teta po šedém zákalu úúúúúúúplně v poho, bez bolesti, tak se neboj a peníze ber jako dobrou investici, za ty peníze bys měla cca 2-3 brýle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33965
27.11.13 19:56

@Anulka Je mě podle nicku.Byla jsem 13let na ivf a brala jsem dost dlouho kortikoidy, který oko nenávratně prý poškodily. Proto i ten rychlý průběh :,( :,(
Pomalu jak píšeš si vzpomínám, že dr povídala něco i tom druhém oku, že se nějak musí přizpůsobit tomu operovanému a proto ty dvě čočky.
Peníze mě nevadí..dám cokoliv jenom at se mě vrátí zrak a jsem v pořádku :?
Tak ono tě to fakt nebolelo?? Prosím tě a cítila jsi něco?? V papírech mám napsáno, že samotný zákrok trvá cca 15-30 min, ale 2 hodky je příprava oka na operaci.Co prosím tě dělají?? Mám ještě kapky, které musím kapat 2 dny před zákrokem. To jsem vyčetla je aby se do oka nedostal nějaký zánět. Jak teta se pak dlouho léčila?? Mě dr řekla, že cca tak měsíc. Omlouvám se, že se tak vyptávám, ale jsem z toho pořád nějaká vyklepaná :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1962
28.11.13 08:11

E-e, babička nemá brýle a vidí líp, jak my všichni dohromady… na to, že byla téměř slepá (vyjma šedého zákalu 5,5 dioptrie co oko :) ) Před tím zákrokem se do oka jen kapou kapky na umrtvení, třeba jako když jdeš na laser na kosmetiku - taky ti napatlaj ksicht nějakým gelem a musí se nachat působit, abys nic necítila. Jen kdyby tě to nějak bolelo nebo cokoliv ti bylo nepříjemné, tak nezapomeň, že máš hubu a máš právo na to to lékaři sdělit… On není vědma :kytka:
Neboj, po operaci ti bude rozhodně lépe!!! :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1140
28.11.13 12:21

@denisa 76 buď klidu. Já prodělala operaci šedého zákalu na obou očích před 14 lety, to mi bylo 36 roků. Napřed jedno oko, poškození 60%, za 1/2 roku druhé oko. Dělali mi to na oční klinice, v tzv. analgosedaci. To je taková „polonarkoza“ nebo jak to říct. Přispí Tě, dostaneš infuzi a anesteziololg je celou dobu u tebe. Zákrok trval cca 15-20 minut, vnímáš pouze na začátku přípravu oka - trošku roztažení a světlo z reflektoru v sále - a najednou je hotovo, pocitově. Nebolí to při zákroku ani po něm. Oko máš zalepené, první kontrola následující den ráno, dostaneš mastičku a myslím i kapky. Před zákrokem se oko rozkapává, den předem se kápne tuším atropin, na roztažení. Tenkrát mi multifokální čočku pan docent nedoporučil - práce, řízení auta atd… takže na dálku vidím perfektně, na čtení a PC mám brýle. Ale i tak, po změření parametrů, jsem na čočku čekala cca měsíc a doplácela tenkrát 5000,– na každou. Operace se dělá a i tenkrát dělala ambulantně, ale já si připlatila a přes noc zůstala na klinice.
U mě šedý zákal vznikl taky zřejmě jako reakce na kortikoidy a v souvislosti s mým onemocněním. To s sebou neslo i iritidy, ale už několik roků je klid, musím to zaklepat. Letos jsem na obou očích prodělala odstranění druhotného šedého zákalu - může se ojediněle stát, že se vytvoří zákal za čočkou - odstraňuje se to ambulantně laserem. Jestli budeš ještě něco chtít vědět, tak se klidně ptej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33965
28.11.13 14:57

@Nirrti Tak koukám jak kortikoidy jsou skvělá věc :roll: Já samozřejmě věděla co mě hrozí, ale znáš to. Člověk si to uvědomí až se s tím setká, protože celou dobu si myslí, že mě se nic stát nemůže a dr jenom straší :mrgreen:
Jsi hodná jak jsi mě to hezky popsala a moc ti za to děkuju. Dneska už jsem klidnější, prootže vím, že by mohlo být ještě hůř a díky bohu, že mám něco co jde vyléčit.
Narkozy jsem se bála, protože jich mám za sebou už 13 a chtěla jsem co možná nejšetrnější uspání a jsem ráda, že tomu tak bude.
Jestli se můžu ještě zeptat..jak dlouho můžeš normálně fungovat..teda koukat jak je člověk zvyklí a kdy sundavají obvaz?? Je teda vidění opravdu úplně stejné?? Já ted vidím úplně rozmazaně a po zákroku tedy budu vidět jako jsem viděla dřív??
Jinak dr mě říkala, že díky té multi čočce brýle nikdy potřebovat nebudu což jsem ráda, protože hodně sportuju a vůbec si neumím představit furt vyndavat a nandavat čočky..bych si to oko určitě vypíchla s mojí šikovností :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33965
28.11.13 14:58

@puntice teda to člověk úplně zírá co se dneska ti doktoři umí. Koukám, že babča vám vytřela zrak :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1140
28.11.13 15:24

@denisa 76 už přesně nevím, jak dlouho to oko bylo zalepené - snad 2 dny? Vidíš hned, já se úplně lekla, jak je všechno ostré a bílá je opravdu bílá. Fakt je, že v čočkách mám nějaké UV filtry, ani nevím, co přesně, musela bych najít lékařskou zprávu. Hlavně dej první týden pozor na ohýbání - zavázat boty v podřepu, abys nezvyšovala nitrooční tlak a nic těžkého netahat - z téhož důvodu. Ještě si pamatuju, že jsem v jednom oku měla jeden steh - ten se vytahoval nějak po týdnu, v druhém snad ani nebyl vytahovací, ale vstřebávací. To už opravdu nevím přesně, přece jenom je to dlouho. Jinak k té multifokální čočce - nevím, něco si k tomu načti, aby ses mohla MUDr. ptát. Nemám osobní zkušenost. A taky nevím, kde Ti to budou dělat - ono už to dělá každá nemocnice, ale přece jenom - oči jsou oči - já zvolila specializovanou soukromou oční kliniku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33965
28.11.13 15:40

@Nirrti tak co se týká dr tak jsem šla na doporučení svého známého co je též lékař a i pak podle recenzí co jsem četla je to opravdu výborná lékařka a operovat mě bude též na soukromé specializované klinice.Jak píšeš oko je oko ;)
Hele abych neviděla ještě líp jak na to zdravé oko 8o 8o Dneska jsem už cítila, že když koukám tak už to není ono ani s tím zdravým..je to takový divný koukání a jsem ráda, že mě to dají brzy do pořádku a potom co jsi napsala se snad i těším :mrgreen:
Neboj dr z mým otázek bude nadšená. Ted jak jsem byla v šoku jsem ze sebe nevydolovala vůbec nic, ale příště už pozná jak mě jede huba :pankac:
3.12. jdu na to měření tak ti povím čím mě oblažila. Bude u toho ještě jeden lékař tak vyzpovídám i jeho ;)
No tak to děkuju za upozornění a určitě si budu dávat pozor ;) :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama