Čeká mě soud o rozhodnutí do mé péče

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
7.1.22 19:56

Čeká mě soud o rozhodnutí do mé péče

Dobrý den, čeká mě soud o svěření dítěte do mé péče. Jen mi stále bývalý vyhrožuje že řekne u soudu že můj nový přítel bydlí u mě jelikož má jednu sms kde stojí že bydlí. Přitom přítel má svoji adresu na svém bytě a ne u mě. Má to smysl vůbec řešit? Děkuji mockrát

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27363
7.1.22 20:00

Nemá a i kdyby, to máš přítele nějakého vyvrhela? Je snad běžné, že si lidi časem najdou nového partnera a budou s ním bydlet :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3068
7.1.22 20:01
@Anonymní píše:
Dobrý den, čeká mě soud o svěření dítěte do mé péče. Jen mi stále bývalý vyhrožuje že řekne u soudu že můj nový přítel bydlí u mě jelikož má jednu sms kde stojí že bydlí. Přitom přítel má svoji adresu na svém bytě a ne u mě. Má to smysl vůbec řešit? Děkuji mockrát
…na svěření do péče to vliv nemá. A manžel chce taky dítě do péče, že se tak stará?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
7.1.22 20:04

@axlpol Sám u sociální pracovnice řekl že nemá čas na malou a že souhlasí se svěřením do mé péče jinak jsme nebyli manželé. Ale on už je takový, jelikož chce prý platit co nejméně a nebude dávat tolik když bydlím s jiným přítelem. Což nebydlím jen u mě prespava jelikož bydlí v jiném městě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29648
7.1.22 20:05
@Anonymní píše:

ale to přece vůbec nevadí, že nový přítel bydlí u tebe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
7.1.22 20:08

@stinga prý se mám modlit za tu Křivou výpověď u sociální pracovnice kde jsem řekla pravdu že nebydlí u mě nový přítel a on díky té jedne sms co jsem kdysi napsala že bydlí tak mě chce obvinit z křivé výpověďi. Přitom přítel tu jen prespava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27363
7.1.22 20:10
@Barca213 píše:
@axlpol Sám u sociální pracovnice řekl že nemá čas na malou a že souhlasí se svěřením do mé péče jinak jsme nebyli manželé. Ale on už je takový, jelikož chce prý platit co nejméně a nebude dávat tolik když bydlím s jiným přítelem. Což nebydlím jen u mě prespava jelikož bydlí v jiném městě.

Hele i kdybys bydlela s deseti muži, tak na výši alimentů to stejně vliv nemá, ty se počítají z jeho platu. Příjmy nového partnera, to kde kdo bydlí apod, na to nemá žádný vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26591
7.1.22 20:12
@Barca213 píše:
@stinga prý se mám modlit za tu Křivou výpověď u sociální pracovnice kde jsem řekla pravdu že nebydlí u mě nový přítel a on díky té jedne sms co jsem kdysi napsala že bydlí tak mě chce obvinit z křivé výpověďi. Přitom přítel tu jen prespava.

Vždyť u tebe může bydlet kdokoliv. Soudu je to jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
568
7.1.22 20:15

@Barca213 ale přítel přece na výši alimentů vliv nemá, nebo se mýlím? Podle mě jen vyhrožuje… A teda ten argument „platit co nejmíň na svoje vlastní děti“, to mi přijde hrozný, i když vím, že se to děje často (taky jsem z rozvedené rodiny a probíhalo to podobně), ale fakt to asi nikdy nepochopím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
214
7.1.22 20:18

Upřímně sem chvíli dělala na úřadu práce a tam jsme řešili, kdo bydlí v domácnosti kvůli dávkam. V momentě kdy má platnou nájemní smlouvu, že bydlí na jiné adrese, tak jsme měli smůlu, i když reálně spolu opravdu bydleli… a křivá výpověď se týká úplně něčeho jiného, ty si nebyla na ospodu u výslechu, tvůj ex zřejmě moc kouká na soudkyni Barbaru…
I tak můžeš bydlet s kým chceš, tvůj nový partner nemá vyživovací povinnost vůči tobě nebo tvému dítěti, takže je to pro alimenty úplně irelevantní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3068
7.1.22 20:20

@Barca213 tak to je v klidu…oficiálně bydlíš sama, bude se přihlížet jen na tvé a jeho přijmy. To bude dobrý :kytka:…můj ex nedávno žádal o snížení alimentu (je tady vlákno :-) ) a oponoval tím, že je na mě oficiálně napsaný dům mé matky (asi mám matce prodat dům nad hlavou, z toho budu živit děti, aby on platil menší alimenty-takže taky logika. Nebo, že mi zustal byt - no jasně, když jsem si ho koupila za své. Zatím co on v mládi bujařil, já šetřila…prostě chtějí platit co nejméně, bohužel to tak je.

Příspěvek upraven 07.01.22 v 20:27

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
7.1.22 20:24

Když jinak bývalý řekl sociální pracovnici že souhlasí se svěřením do mé péče a že nemá zázemí pro malou, ještě že nemá na ni teď čas a že až v květnu bude žádat o střídávou péči přičemž sní nesouhlasím jelikož hulí trávu a ještě mu vzali řidičák s tím že dostal záznam v trestním rejstříku hrozí mi že by mohl výhrat střídávou péči? Děkuji za Vaše rady jelikož tímhle procházím poprvé, jen už mám strach jak stále vyhrožuje až si užiju malou než mi ji vezme.

Příspěvek upraven 07.01.22 v 20:27

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
214
7.1.22 20:27
@Proseccová píše:
@Barca213 ale přítel přece na výši alimentů vliv nemá, nebo se mýlím? Podle mě jen vyhrožuje… A teda ten argument „platit co nejmíň na svoje vlastní děti“, to mi přijde hrozný, i když vím, že se to děje často (taky jsem z rozvedené rodiny a probíhalo to podobně), ale fakt to asi nikdy nepochopím.

Občas když je soudkyně ranařka, tak se koukne na vzdělání a možnosti v dané lokalitě a napálí i vyšší alimenty s tím, že pro jeho pracovní kompetence je běžně vydělávat tolik a tolik a vypočte mu to z částky, kterou by mohl vydělávat. Je to pro vychcánky kteří papírově mají nízký plat, protože třeba mají půlku na černo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3068
7.1.22 20:32

@Barca213 …nemám zkušenost se střídavkou, ale můj ex nemá zázemí pro děti a i když říkal „…jen at si mě OSPOD zkontroluje, tak ani prd. Já na OSPODu říkala, že nic nemá, že odešel jen s taškou, nemá peníze, uspory, nic a že sám říkal "..jen at si mě zkontrolují…“ že chci vědět kde děti budou, že mají na čem spát, mají pokojík atd. Že na to nemají právo ho kontrolovat.

Opravdu u soudu, všude stačilo jen jeho slovo. Přitom si píchá zakázané steroidy a testosteron, je pak agresivní, vznělivý (což předvedl i na chodbě soudu)…ale pracuje, má trvalý pobyt, vypověděl, že zázemí má a to stačilo. Nezmohla jsem nic, ale máme aspon určení styku, jinak bychom já i děti „skákali jak on píská“ a to ani omylem.

Příspěvek upraven 07.01.22 v 20:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
214
7.1.22 20:32
@Barca213 píše:
Když jinak bývalý řekl sociální pracovnici že souhlasí se svěřením do mé péče a že nemá zázemí pro malou, ještě že nemá na ni teď čas a že až v květnu bude žádat o střídávou péči přičemž sní nesouhlasím jelikož hulí trávu a ještě mu vzali řidičák s tím že dostal záznam v trestním rejstříku hrozí mi že by mohl výhrat střídávou péči? Děkuji za Vaše rady jelikož tímhle procházím poprvé, jen už mám strach jak stále vyhrožuje až si užiju malou než mi ji vezme.Příspěvek upraven 07.01.22 v 20:27

Nebojte vzít matce dítě není tak lehké, pokud má záznam a navíc užívá návykové látky, tak to určitě nebude moci uhrát na vhodné zázemí pro střídavku… Také se budou ptát dítěte, jistě do jistého věku se dítě nerozhoduje samo ke komu půjde, ale ptají se třeba jak to u tatínka vypadá, jestli tam má pokojíček atd… na Ospodu vám poradí co a jak, pokud není ex zámožny podnikatel s dobrým rodinným zázemím tak bych se nebala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat