Čeká nás IVF a partnera neuvolní z práce

153
6.7.21 10:24

Čeká nás Ivf a partnera neuvolní z práce

Ahoj holky. Mám hned několik otázek a všechny se mi v hlavě předhánějí. Nejdůležitější pro mě asi je, jak moc je Ivf časově náročné (vím že je to individuální) ale tak nějak v základu. Partner dělá 24h a pak dva dny volna. Bohužel se nemůže jentak uvolnit, vzít si volno nebo jentak zavolat že nemůže přijít. 🤦 Už jsem zoufalá z toho, jak to bude vypadat a že nestihne důležité. Začínáme se kvůli tomu doma hodně hádat 🤦 😓

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21608
6.7.21 10:27

Nechte jeho spermie zamrazit a máš po starosti nebo domluvíte odběr vajíček na dny, kdy má volno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37843
6.7.21 10:30
@Rejže.kl píše:
Ahoj holky. Mám hned několik otázek a všechny se mi v hlavě předhánějí. Nejdůležitější pro mě asi je, jak moc je Ivf časově náročné (vím že je to individuální) ale tak nějak v základu. Partner dělá 24h a pak dva dny volna. Bohužel se nemůže jentak uvolnit, vzít si volno nebo jentak zavolat že nemůže přijít. 🤦 Už jsem zoufalá z toho, jak to bude vypadat a že nestihne důležité. Začínáme se kvůli tomu doma hodně hádat 🤦 😓

Tohle je lékařský zákrok, má nárok kdykoliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6047
6.7.21 10:45

A kdyby on potreboval k lekari, tak by take nemohl? To prece nejde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
6.7.21 10:49

Přesně tak. Uvolnění z práce kvůli lékařskému zákroku či vyšetření, ještě k tomu potvrzenému je dané.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21608
6.7.21 10:53

Holky, jde o plánovaný zákrok a ten si má domluvit na dny volna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9221
6.7.21 10:54

@Rejže.kl moc to hrotis. Pro něj to není vůbec časově náročné. Pokud teda nebudeš chtít aby vždy a všude chodil s tebou. Nebo co důležité by měl jako stíhat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9221
6.7.21 11:02
@jkra píše:
Tohle je lékařský zákrok, má nárok kdykoliv.
@Tycinka_Twix píše:
Přesně tak. Uvolnění z práce kvůli lékařskému zákroku či vyšetření, ještě k tomu potvrzenému je dané.

Nemáte úplně pravdu. Pokud může si domluvit toho lékaře mimo pracovní dobu, tak dle zákona tak musí udělat.

1. Pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu se poskytne na nezbytně nutnou dobu, bylo-li vyšetření nebo ošetření provedeno ve zdravotnickém zařízení, které je ve smluvním vztahu ke zdravotní pojišťovně, kterou si zaměstnanec zvolil, a které je nejblíže bydlišti nebo pracovišti zaměstnance a je schopné potřebnou zdravotní péči poskytnout (dále jen „nejbližší zdravotnické zařízení“), pokud vyšetření nebo ošetření nebylo možné provést mimo pracovní dobu.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1978
6.7.21 11:34

@Janli takze ja bych mela podstoupit odber vajicek napriklad v sobotu, ale mam naplanovanou na sobotu smenu a dalsi volny den mam az ve stredu(v nedeli je na klinice zavreno), tak jak presne bych si mela ten odber vajicek naplanovat az na tu dalsi stredu?
Myslim, ze kdybych na klinice rekla, ze v sobotu nemam cas, ale ze to muzem odebrat ve stredu, tk me poslou do haje :lol:

Takze partner tam jde s partnerkou, protoze musi odevzdat spermie do kelimku, tak si muze uplne normalne vzit neschopenku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3008
6.7.21 11:35

@Rejže.kl ono stačí, když partner dorazí jen na OPU (odběr oocytů) :nevim: Jinak to vlastně všechno může proběhnout bez jeho přítomnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21608
6.7.21 11:42
@peta1003 píše:
@Janli takze ja bych mela podstoupit odber vajicek napriklad v sobotu, ale mam naplanovanou na sobotu smenu a dalsi volny den mam az ve stredu(v nedeli je na klinice zavreno), tak jak presne bych si mela ten odber vajicek naplanovat az na tu dalsi stredu?
Myslim, ze kdybych na klinice rekla, ze v sobotu nemam cas, ale ze to muzem odebrat ve stredu, tk me poslou do haje :lol:Takze partner tam jde s partnerkou, protoze musi odevzdat spermie do kelimku, tak si muze uplne normalne vzit neschopenku.
Úplně klidně můžeš. Prostě si budeš píchst cetrotide. Když jde o darovaná vajíčka, kde se musí sladit cyklus dárkyně a příjemkyně, tak se to takto dělá. Navíc partner zakladatelky pracuje jen jeden den a pak má volno, takže naplánovat odběr o den později není nejmenší problém. Spermie se mohou zamrazit. Nemusí tam být s partnerkou. Neschopenku si vzít může, ale já vycházím z toho, že kvůli situaci v práci nechce, tak tu zakladatelce hledám řešení a nenutím jí něco, kvůli clemu se už teď doma hádají…
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1978
6.7.21 11:54

@Janli tak urcite do sebe budu rvat dalsi injekce plny buhvi ceho jen proto, aby v praci meli radost :lol: tak urcite :D

Diky bohu, ze mam tohle uplne u zadele a lekare si vzdy planuju na pracovni dny :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21608
6.7.21 11:58
@peta1003 píše:
@Janli tak urcite do sebe budu rvat dalsi injekce plny buhvi ceho jen proto, aby v praci meli radost :lol: tak urcite :DDiky bohu, ze mam tohle uplne u zadele a lekare si vzdy planuju na pracovni dny :D

A uvědomuješ si, že jsou opradu práce, kde je to problém? Že ty jsi s tím v pohodě neznamená, že to nemůže být jinde jinak. A tady jde navíc jen o jeden den, tak proč to tady tak hrotíš, to mi jaksi uniká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9221
6.7.21 12:05
@peta1003 píše:
@Janli tak urcite do sebe budu rvat dalsi injekce plny buhvi ceho jen proto, aby v praci meli radost :lol: tak urcite :DDiky bohu, ze mam tohle uplne u zadele a lekare si vzdy planuju na pracovni dny :D

No kdyby jsi dělala v nepřetržitém provozu, kde na dobu lékaře za tebe musí někdo dojít. Tak věř tomu, že by jsi to nedělala. Pokud by jsi chtěla někdy v životě dovolenou v termínu, kde chceš ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15417
6.7.21 12:07

Jak daleko to máte do centra? Při nejhorším může ráno vymáčknout svůj díl a Ty ho tam doneseš. My to tak udělali, ale CAR máme prakticky za rohem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat