Čekali jste s těhotenstvím na smlouvu na neurčito?

14.5.21 05:53

Čekali jste s těhotenstvím na smlouvu na neurčito?

Ahoj dámy, řešíme teď s manželem zda jít do třetího miminka. Máme spolu dvě děti ve škole a školce. Do práce chodím rok, smlouvu mám do prosince, pak bude zase na půl roku a pak ještě jednou, než by měla přijít na neurčito. Strašně bychom chtěli třetí miminko, jediný co ve mě vyvolává pochybnosti je to, že na mateřskou bych nárok mít měla, ale jinak mi v prosinci skončí smlouva a budu bez práce, protože pokud už budu těhotná, smlouvu mi neprodlouží. Dělám v malé firmě, jsme v kanceláři 4, máme skvělou partu, lehkou práci, ještě před týdnem jsem všechny přesvědčovala, že už těhotná nebudu. Zlatý důl to není, ale v dnešní době je zázrak mít v práci pohodu a klídek bez stresu. A po RD by mě zpět nevzali, protože je nás tam tak málo, že se každý kdo vypadne musí ihned nahradit. Tak moc nevím co dělat, jestli čekat, nebo to hodit za hlavu a jít do toho :think: jak jste to měly s prací vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1191
14.5.21 06:00

Na smlouvu jsem si počkala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34602
14.5.21 06:07

Zvážila bych věk, zdravotní stav a taky své vzdělání, schopnost najít si po RD jinou práci.
Za tu dlouhou dobu, kdy budeš čekat na smlouvu na neurčito, se může stát a změnit ještě tolik věcí, že smlouva nakonec nemusí být. Na druhou stranu o dítě se můžeš snažit delší dobu, zvlášť, pokud už máš věk 30 plus. Rok a víc nemusí být výjimkou. Nic neznamená, že první dvě byly třeba hned.
Pokud by třetí dítě bylo priorita, na smluvu bych nečekala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64298
14.5.21 06:14

@Carovnice1 osobně jsem nečekala, protože u mě bylo každé dítě běh na dlouhou trať :think: v dnešní době čekat na smlouvu neurčitou je dost na houby.. Pokud vás netrápí finance, šla bych do toho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.21 06:28

@Carovnice1 navíc pokud by vám dali smlouvu na neurčitou dobu, vy hned odešla na MD a RD, a NECHTĚLI vás už tam, nemáte jistotu ani po návratu (např. výpověď pro nadbytečnost, najdou si na vás 3× nějaké porušení pracovní kázně a vyhodí vás po 3 vytýkacích dopisech, sníží vám mzdu aj.).

• Citovat
  • Nahlásit
2959
14.5.21 06:30

Pro me byla smlouva na neurcito a stabilizovana pozice v tymu podminkou uz pred prvnim otehotnenim :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
411
14.5.21 06:43

@Carovnice1 Já čekala, ale u nás ji dávají po roce. Stejne se tam vracet nechci. Zpetne bych si smlouvou asi nenechala ridit zivot.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1107
14.5.21 06:44

Ne, poněvadž jsem byla ještě na škole. :D Ale co vím od kolegyň, tak u prvního ne, u druhého už jo - ale spíš to tak vyplynulo z času. Na druhou stranu, nikdo je kvůli těhotenství neodepsal, a tu další smlouvu taky dostaly, hned jak se chtěly vrátit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1273
14.5.21 06:46

Já nečekala, to bych se načekala… a to jsem otěhotněla v 25 letech. Jenže já věděla, že se na mateřské budu stěhovat a měnit zaměstnavatele. Přijdu o mateřskou na druhé, případně třetí dítě, no. Ale ty děti jsou pro mě cennější než ty peníze. Každou korunu neotáčíme, můžu si dovolit o tu mateřskou přijít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1111
14.5.21 06:52

Jestli je to práce, kde jsi šťastná a spokojená a xhtěla vy ses tam po RD vrátit, tak bych počkala. V tvém případě se ti smlouva prodlužuje jen dvakrát o půl roku což není nijak hrozně dlouhá doba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6637
14.5.21 07:13

Nečekala bych. Jak už bylo psáno trochu vyse, i po skončení RD tě můžou vyrazit pro nadbytečnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1363
14.5.21 07:13

Me to vyslo samo… :lol: V pondeli jsem dostala smouvu na dobu neurcitou.. V utery jsem to mela dostat… No nedostala, za 4dny jsem si udelala test a byly tam dve dalnice :lol: Mala nam uplavala trosku neplanovane, v praci si logicky mysleli ze jsem jim to zamlcela u podpisu smlouvy… coz chapu, ze tak vypadalo… Ale opravdu jsem to netusila, natoz abych to naplanovala :) Vyslechla jsem si dost hnusnych veci od nadrizeneho, ale byla jsem na prahu 30tky…riskovat, ze by se nam to pak uz nepovedlo jsem ani nahodou nechtela. Navic sice mam smlouvu na neurcito, ale stejne se tam s malym ditetem nemuzu vratit :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14957
14.5.21 07:22

V oblasti, kde se práce špatně shání a u typu práce, která se dá dobře skloubit s dětmi, bych určitě na smlouvu na dobu neurčitou počkala. Navíc ti nejde o první dítě, ale o třetí. Tím spíš bych čekala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2548
14.5.21 07:29

Ne, nečekala jsem, protože ve státním školství bych se bývala nedočkala. Ostatně nedočkala jsem se za 13 let na stejném místě :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9078
14.5.21 07:38

Smlouva na dobu neurčitou je ideál vzhledem k nároku na PPM, nebo to aspoň spočítat tak aby ti vyšla ochrana lhůta. Záleží jak moc tě tlačí věk? Jinak nevím proč by tě neměli po RD brát zpět, pokud budeš mít smlouvu na dobou neurčitou tak vezmou někoho na smlouvu jako zástup za RD a jak se budeš chtít vrátit zpět tak tomu člověku smlouva skončí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat