Čekám dítě a dělám doma všem jen služku

Anonymní
19.11.15 21:47

Čekám dítě a dělám doma všem jen služku

Prosím o zachování anonymu.
Dobrý večer. Před časem jsem tady zakládala diskuzi o tom, jak čekám dítě se svým partnerem.
Přítel neměl práci, mně je 31, jemu 33. Již si práci našel, přinesl tedy jen první výplatu, ale já mu věřím, co mi jiného taky zbývá.
Problém je v tom, že nemáme peníze, nikam spolu nechodíme, nebyli jsme nikdy nikde na kávě, na obědě, na výletě, na večeři, nikde.
Otěhotněla jsem neplánovaně, dítě jsme se rozhodli, že si necháme, i když já jsem byla na vážkách, ale přítel o interupci nechtěl slyšet ani slovo.
Přítel má problém trochu s pitím alkoholu, není nějaký alkoholik, to zase ne, ani agresivní, po ránu ovšem velmi protivný, manuálně zručný, co se týče vydělávání peněz a donesení nějaké koruny domů, tak byl donedávna problém. Jak jsem výše napsala, přinesl první výplatu, hurá. Poplatili jsme vše, co bylo potřeba a jsme skoro bez koruny, nemáme žádné finanční rezervy, bydlíme u mě v bytě.
Teď už jsem doma na neschopence a pořád jen uklízím, dělali jsme v bytě nějaké malé úpravy, např. plovoucí podlahu jsem celou kupovala já, on na nic nepřispěl, dítěti nic nekoupil, vše jsem obstarala já.
Nedělám nic jiného než uklízím a vařím. Ne, že by mě tyhle práce nebavily, ale když jste už tři měsíce na neschopence a točíte se jen kolem domácnosti, tak to není úplně super.
Jedna kamarádka mi prorokovala, jak jsem si špatně vybrala, prorokovala to, že on do žádné práce stejně nenastoupí, že budu v říjnu doma sedět s břichem, on bude po hospodách a budeme pořád sedět doma a počítat koruny, že ona by takový život nechtěla.
Myslela to se mnou dobře, ale tak mi připadá, že když jsme spolu nebyli nikam před dítětem, tak až bude dítě na světě, tak už tuplem si ničeho neužijeme, na dítě se těšíme.
Co si o tom myslíte, já vím, jsem nezodpovědná a pro mnohé z vás určitě i hloupá.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2335
19.11.15 21:52

No já tě moc nepotěším, ale uklízení a vaření se jen tak nezbavíš, ba napak, bude „hůř“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21341
19.11.15 21:52

Co chceš slyšet? Kamarádka má pravděpodobně pravdu. Ale tohoto partnera sis vybrala ty, tak teď na něj nežaluj, že mu děláš služku. Takové sis to zařídila, takže to takové máš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
elot
19.11.15 21:53

Ach jo :zed: to je pořád dokola. Proč si vůbec s takovýma chlapama začínáte! Nevěřím báchorkám, že před tím takový nebyly.

• Nahlásit
  • Citovat
9123
19.11.15 21:57

Tak pokud on chodí do práce a ty jsi doma na neschopence, tak bych pochopila, že budeš vařit a uklízet… Ty peníze a vztah k práci je druhá věc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2036
19.11.15 21:58

Nechápu, jak bezdětný člověk může být v tomto věku bez koruny, snad už byste měli oba pár let vydělávat a něco mít našetřeno? Uvažovat v 31 o potratu by mě teda ani nenapadlo. Chlapa sis sama vybrala, víš jaký je a co od něho můžeš čekat. Když jste doposud nikam nechodili, tak s dítětem asi nebudete, i kdybyste chtěli a měli na to (alespoň ze začátku).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31413
19.11.15 21:59

Tak ji nedělej. Všechno blbé sis vybrala sama a dobrovolně - chlapa, neplánované těhotenství, posluhování. No tak si nestěžuj, leda na sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.15 22:00

Kopla bych ho do zadku pokud přestane zase pracovat hromada žen to zvládla s prckem sama a aspoň by ste živila jen sebe a malého a ne ještě jeho. Přijde mi tedy normální, že doma uklizite vy, my bydlime tedy zatím u maminky přítele (už shánime barák) ale uklízím taky jen já, když je doma tak se nabídne jestli nechci pomoct ale stejně si to udělám sama maximálně když má přijít návštěva tak narychlo uklizime tak třeba preluxuje než utru prach máme totiž černý nábytek takže můžu utírat prach denně, aby jste si nemyslela ze jsme naky cunata, který uklízí jen když má někdo přijít :D jinak dělám vážně vše já a budu v tom pokračovat, pokud se vám ani nenabídne jestli nechcete s něčím pomoct, tak už by vážně letěl. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
19.11.15 22:01

A za par mesicu zjistis, jaka to byla pohoda, kdyz jsi od toho uklizeni a vareni nemusela furt odbihat k diteti :lol:

Pokud prinesl vyplatu a dalsi vyplatu zas prinese, nenecha se vykopnout ve zkusebce a bude se snazit, tak bych doufala v lepsi zitrky.
Rozvrstveni pece o domacnost sis zaridila sama, ona dpousta zenskych nejdriv milacka obskakuje a pak se divi, ze si zvyknul :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69980
19.11.15 22:02
@AnastazieB píše:
Tak pokud on chodí do práce a ty jsi doma na neschopence, tak bych pochopila, že budeš vařit a uklízet… Ty peníze a vztah k práci je druhá věc…

No, já spíš nechápu, když on je v práci, a ona doma sama, tak kde se bere pořád to vaření a uklízení :think: Vždyť tam není kdo by dělal bordel :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Republic
19.11.15 22:03

Zakladatelka:

No, me to prijde taky normalni, ze pritel pracuje a ty uklizis…Tak zatim praci ma jsem pochopila, tak mu dej trochu casu…Jinak, ze jste nikde nebyli, tak to se muze prece napravit casem…Podle me mas taky trochu depku z toho, jak jsi doma…Znam to z vlastni zkusenosti, to chce nejaky zajmy, ktery nic nestoji a muzes delat z domova…a vztahu dej cas, ne? Kdyz uz jsi to zkusila, tak si to nekaz spatnou naladou :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
555
19.11.15 22:05

Pamatuji si Tvoji minulou diskuzi… sama víš, že chlapa sis nevybrala úplně nejlíp :think: každopádně tři měsíce doma na nemocenské jsou sice v Tvé situaci asi otrava… ale to ještě nevíš, co Tě čeká s prckem. Přijdou nádherné chvíle, ale také pocity, že Ti doma na mateřské hrábne… úklid a vaření to jsou jen maličkosti :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1215
19.11.15 22:09

...

Tak určitě to chce nejdřív přemýšlet a teprve potom roztahovat nohy. Radu pro tebe nemám, smiř se s tím, že budeš jen otrokyně v domácnosti, všechno bude na tobě a pán si bude vychlastávat po hospodách. Snad ti večer zbyde alespoň trocha energie na nějakou tu Esmeraldu v tv :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2144
19.11.15 22:12

Ja teda nevim, ale podle popisu mi tvuj partner neprijde az tak hrozny :nevim: Ty jsi na neschopence, tudiz jsi cely den doma. Tvuj chlap chodi do prace. Jak by sis to predstavovala? Ze se budes doma valet na gauci a tvuj chlap prijde z prace a uvari ti obed? :think:
A asi uplne nechapu nadpis. Kolik vas v byte bydli, ze delas VSEM jen sluzku?

Ohledne penez je to blby, chtelo by to domluvit se na penezich, jak to bude dal. Osobne jsem pro spolecny penize, pokud to oba akceptuji, snad to ani nemuze delat zle, narozdil od toho, kdyz ma kazdy svou hromadku. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
956
19.11.15 22:15

Tak ve tvém pripade je to uklizeni asi ten nejmenší problem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama