Čekám dvojčata a jsem na dně

Anonymní
16.11.20 20:42

Čekám dvojčata a jsem na dně

Zdravím, potřebuji se vypovídat, možná poradit, podpořit..sama vlastně nevím…
Mám doma půlroční holčičku a zjistila jsem, že jsem těhotná. Druhé dítě jsme chtěli, sice později, ale chtěli nicméně, co jsem nikdy nechtěl a čeho jsem se obávala i při prvním těhotenství jsou dvojčata. No a nyní jsme zjistila, že je opravdu čekám. Vím, že děti jsou zázrak a vím, že to nejspíš od vás schytám jenomže já to prostě nezvládnu, dvojčata a rok a půl starý dítě prostě nedám. Ani si tu péči nedokážu představit organizačně. :,( Manžel má manažerskou pozici tudíž je jeho práce velmi náročná na hlavu, kolikrát vidím, jak je vyřízený takže vím, že ten mi nebude moct nějak zásadně pomáhat, ani bych to po něm nechtěla.
Vážně jsem z toho psychicky na dně a ani se s tím nikomu nemůžu svěřit, protože bych byla za pohodlnou s tím, že přede mnou to ženský taky zvládly a to neměly sušičky, aut. pračky, papírové pleny apod… Zatím jsem se s tím nesvěřila ani manželovi a užírám se sama. Jsem teď v 10. týdnu a abych byla upřímná tak vážně uvažuji nad tím, že si je nechám vzít pokud tedy dřív z těch nervů nepotratím.
Prosím je tu nějaká maminka, která měla stejnou nebo podobnou situaci a mohla by mě podpořit a říct, že to nebude tak hrozný? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
728
16.11.20 20:47

Jako je to kruté, ale máte pravdu v tom že to spousta žen před vámi zvládla i s daleko horším vybavením. Dnešní generace prostě zpohodlněla. Navíc pokud manžel pracuje jako manažer, finančně vás jistě zaopatřit dovede, tak v ničem zásadní problém nevidím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18803
16.11.20 20:47

Znám jednu, co to měla jako ty. Ve 4 letech dvojčat se zhroutila, za další 4 roky rozvod. Tady ti každý bude psát, jak to dáš a jaký je to dar a bla bla bla, ale ty budeš ta, co to bude mít na hrbu. Promluvila bych si s manželem a trvala na pomoci. Pokud on nemůže, ať zaplatí chůvu, uklízečku, cokoliv co ti pomůže. Bez toho bych do toho nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2093
16.11.20 20:48

Bala bych se, ze si budes interupci vycitat. Manzelovi by ses sverit mela, nemuzes udelat takove rozhodnuti bez nej. Zarazilo by me proc neni prvni osobou, ktere takovou zpravu sdelis. Ma k te pozici plat, z ktere by se dala zaplatit pomocnice? Zahul to bude, to chapu tvou starost, snazila bych se co nejvice dopredu pripravit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3835
16.11.20 20:49

Ahoj, chápu, že z toho musíš být hodně vystrašená, ale všechno se dá zvládnout, když se chce :hug: neboj, to zvládneš! Moje tchýně to měla dost podobně a to navíc před 30 lety, první se jí narodil kluk předčasně, necelý rok a půl nato dvojčata kluci předčasně a bydleli ve dvou místnostech.. manžel navíc jezdil na 9 dní za prací, pak 5 dní doma a takhle dokola.. naštěstí bydleli společně s babi a dědou, takže babička ji pomáhala.. bylo to hodně náročný, ale taky úžasný.. jednou bys asi litovala, že jsi to takhle vzdala, pokud máš tu možnost, nevzdávej to :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32262
16.11.20 20:50

Na manažerské pozici Ti snad dá peníze na zaplacení pomoci, ne? :kytka: Pracují hormony, jednou budeš ráda, že je máš. Drž se :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 20:54
@me57h píše:
Jako je to kruté, ale máte pravdu v tom že to spousta žen před vámi zvládla i s daleko horším vybavením. Dnešní generace prostě zpohodlněla. Navíc pokud manžel pracuje jako manažer, finančně vás jistě zaopatřit dovede, tak v ničem zásadní problém nevidím.

Ano já vím, že to musely zvládnou přede mnou a zvládly, ale já prostě nejsem tak silná a hlavně vím, že na to budu z 90 % sama :(

• Citovat
  • Nahlásit
3791
16.11.20 20:55

Ja bych taky nechtela dvojcata. I kdybych predtim dite nemela. Plne te podporuju v redukci nebo interupci. Drz se…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
728
16.11.20 20:56
@Anonymní píše:
Ano já vím, že to musely zvládnou přede mnou a zvládly, ale já prostě nejsem tak silná a hlavně vím, že na to budu z 90 % sama :(

Požádejte manžela, ať vám zaplatí pracovní síly, pak nebudete sama. Ačkoli jsem přesvědčena, že byste to zvládnout měla i bez té pomoci. Co na to říct, já bych se chránila, aby prostě v k takovému těhotenství vůbec nedošlo. Teď už se musíte starat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11814
16.11.20 20:57

Promluv si s manželem, svěř se mu, alespoň se ti uleví. Spolu určitě nějaké řešení vymyslíte :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
872
16.11.20 20:59

Když jsi z toho tak hotová, tak proč jste se proboha nechránili? Tohle fakt nechápu. Nicméně hlavně bys to měla říct manželovi a rozhodněte se spolu. Ale zvládneš to, co by ne ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
654
16.11.20 21:00

Hele ja bych uz treba nezvladla ani druhe.. kazdy muze mektat o pohodlnosti a pod.. ale ty sama nejlip vis, kde mas limity… to ze nekdo to zvlada s 6 detmi s prstem v zadku neznamena, ze ty se musis pretrhnout (doslova), abys zvladla 3. Taky je zvladat a zvladat. Jeste takhle blizko k sobe.. na druhou stranu verim, ze kdyz uz se stane, az se narodi, nejak se s tim popasujes. Jsi mama, ta vydrzi vic nez clovek :* kazdopadne tohle je na obrovskou debatu doma, kdy si musite jasne rict, co a jak jste schopni pokryt tak, aby neutrpel nikdo z vas.. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14069
16.11.20 21:02

Jak se k vaší situaci staví manžel? Jako manažer jistě dost vydělá, tak Ti snad zaplatí pomoc v domácnosti, ne?
Jinak já mám dvojčata (tedy jenom dvojčata) a jsem ráda, že je mám. Já jsem ale dvojčata chtěla.

Jinak budeš mít fičák, ale věřím tomu, že se to zvládnout dá, když teda nemáš jinou možnost. Přeju Ti správné rozhodnutí a hodně štěstí. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.20 21:04
@terien píše:
Znám jednu, co to měla jako ty. Ve 4 letech dvojčat se zhroutila, za další 4 roky rozvod. Tady ti každý bude psát, jak to dáš a jaký je to dar a bla bla bla, ale ty budeš ta, co to bude mít na hrbu. Promluvila bych si s manželem a trvala na pomoci. Pokud on nemůže, ať zaplatí chůvu, uklízečku, cokoliv co ti pomůže. Bez toho bych do toho nešla.

Zatím vše zvládám sama, dcerka má sice někdy „své protivné dny“, ale jinak je hodná a dá se s ní vše zvládat bez problémů jenomže to se může za 9. měsíců změnit.
O pomocnici jsem taky uvažovala a manžel by snad ani nebyl proti jenomže já jsem introvert, ve škole jsem zažila těžkou šikanu jako dítě a mám problém s komunikací a cizími lidmi, těžko si na cizího zvykám (jen na manžela jsem si musela zvykat 3 roky a divím se, že to nakonec nezabalalil, měl se mnou svatou trpělivost)…těžko se to chápe a i vysvětluje jenomže nevím, jak zvládnu, že mi někdo úplně cizí chodí po baráku a v podstatě „narušuje“ můj prostor

• Citovat
  • Nahlásit
16.11.20 21:04

Jako s takovým vybavenim bytu jde spoustu věcí samo a hlavně když je dostatek prostředků. Jako být manžel a zjistil že jsi bez jeho vědomí šla na potrat to by asi byl konec. Je to přeci i jeho potomstvo. Proto se tomu říká rodina a ne potratovina :( vše řešit společně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama