Čekám holku, nedokážu se s tím ztotožnit..

1811
15.3.21 20:40

Čekám holku, nedokážu se s tím ztotožnit..

Ahoj holky,

snad mě pochopíte, čekám druhé dítě, celou dobu jsem měla za to, že to bude chlapeček (dle lékařů) omyl, dnes jsem se dozvěděla, že je to holka a já se s tím nějak nedokážu ztotožnit. Nevím proč, asi protože jsem si přála dva kluky, co si spolu budou hrát a protože jsem možná sama tak trochu klučičí. Mám výčitky svědomí, že jsem zklamaná z pohlaví, přitom je to tak nepodstatný.

Prosím, měla jste to taky některá tak? A vy co máte holčičky, jaké jsou, jaká je jejich výchova (vím, je to individuální), jaké je to celkově mít doma kluka a holku jako miminka i pubertálním věku třeba, vyhrají si spolu, rozumí si?

Doma mám již jednoho kluka.

Anonym dávat nebudu. :lol:

Všem děkuji za příspěvky do diskuze a prosím nesuďte mě, ani nevíte, jak se tím trápím. Doufám, že to „naskočí“. Nikdo v okolí mě nechápe, nedokážu to zkrátka vyjádřit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3968
15.3.21 20:42

Bud rada za parecek vzdyt je to bozi. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1811
15.3.21 20:42

PS: Jinak je zatím vše v pořádku a já jsem šťastná, že mohu mít dítě a ke všemu zdravé. Ať to nevyzní, že jsem nevděčná, za to, že mám možnost být matkou. Vím, že některé tady byste za to daly hodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
734
15.3.21 20:44

Ja mam tedy kluka, ale mam bratra jen o dva roky mladsiho a uplne super, rozumeli jsme si, vyhrali jsme si skvele, samozrejme ja jsem se mu musela vic prizpusobit (hrat s panenkama sk moc nechtel :D ), a mama chtela taky dva kluky, tak nas kolikrat oblekala stejne akorat jine barvy (takove neutralni veci jako tricka atd)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9430
15.3.21 20:46

Chápu, že si chtěla druhého chlapečka. Je to praktičtější a děti stejného pohlaví k sobě mají blíž. Ale bude fajn i holka. Uvidíš že až se narodí, budeš ji milovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
15.3.21 20:47

Sestřenka má dvě holky a starší si nejradši hraje s autíčky a traktorem -už 3 roky říká, že bude traktorista. :lol: Neboj hrát si budou i tak. Musíš malému vysvětlit, že bude velký bratr a ochránce :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
132
15.3.21 20:48

Já s tím zkušenost moc nemám. Sama jsem těhotná až teď ale hlavně aby to bylo zdravé. Ale svým způsobem tě chápu. Ale zkus to brát jako novou zkušenost. Neznamená že když jsi tak trochu více klučičí typ, že holčička nebude mít dostatečný vzor ženy. Věřím, že jako matka jsi skvela a to je hlavní. Já bych tomu určitě dala čas a určitě se s tím časem „srovnas“. Zvyknes si na představu že budeš vychovávat holčičku. Já si taky momentálně nedokážu představit že bych měla mít kluka. Mám takové tušení že to bude holka, ale kdo ví, to co to bude nechci vědět, až u porodu, tak jsem zvědava jestli se o mně při zjisteni že to bude kluk začne pokoušet nějaký infarkt :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4006
15.3.21 20:50

Já mám zatím jedno, a to holku… Já bych si naopak přála, aby i druhé byla holčička :) dcera je sice pěkný číslo, ale je prostě k sežrání… A mě věci jako bagry a traktory fakt neberou :) a není to žádná fňukna, naopak má bratránka ve stejným věku a je mnohem více urvanej než moje dcera (a opravdu to není tím, že je moje, ale je to opravdu realita…) Přitom dcera není jen typicky princeznovsky typ, je schopna si jednu chvíli hrát na baletku a během vteřiny je z ní Superman, Hulk, ninja nebo Flash a běhá po bytě jak drak :lol: takže já si i druhý přeju holčičku, samozřejmě je na prvním místě zdraví, to bych snad ani nemusela psát a když se nám povede kluk, tak si aspoň vyzkoušíme oboje, ale že by mě nějak vyloženě lákalo mít i kluka :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1634
15.3.21 20:52

O kolik budou od sebe? Každé dítě je jiné, každý sourozenec je rozdílný, ale třeba já si zatím nemůžu stěžovat. Mám syna (8let) a dceru (1,5r) a jsou to supr sourozenci. Já jsem si teda přála holčičku a povedlo se. Nicméně ani druhý kluk by nebylo velké zklamání.

Ze začátku se synovi nelíbilo, že bude mít sestřičku - chtěl bráchu, jako každý kluk, že jo. Nicméně už když ji viděl v porodnici, si ji zamiloval a má ji hrozně rád. Sice ten věkový rozdíl jde znát, ale i tak je ochotný vypnout Xbox a blbnout s malou :srdce: :* Díky kovidkrizi se jejich vztah dost prohloubil, malá je úplně šťastná když bráchu vidí a syn pokaždé se první přivítá, no s kým, no se sestřičkou… :srdce: :dance:

Třeba se zbytečně bojíš a budou nerozlučná dvojka. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1811
15.3.21 20:55

@blani22 No, malému v době narození holky bude 15 měsíců, on to asi právě ještě moc nepochopí ani co se děje.

Holky, všem děkuji. Jde prostě o můj vnitřní pocit, já vůbec nevím proč nebo co se stalo, přemýšlím nad psychologem, až tak mě to dostalo. Přitom je to úplně jedno, ale úplně, holka, kluk. Já nevím, nedokážu to vysvětlit, kluci jsou mi nějak bližší. Mě přijde, samotné, že nejsem taková ta žena jak má být, spíš chlap a myslím si, že je to dost o výchově, kterou jsem měla, já máme vlastně ani nikdy neřekla nic holciciho, nikdy semnou nic neřešila, a celkově to bylo těžký a já teď nevím jak se mam vůbec chovat k holce. Co to obnáší, jak se o ni starat, jak s ní zacházet, mluvit.

Snad mi rozumíte. A přitom jsme z dvojčat, mám dvojče kluka a vycházeli jsme spolu dobře, hráli si, prostě vše, chodili jsme i na stejnou ZS, SS, do třídy, celej život spolu, takže vím, že když si sednou, tak si spolu i vyhrají ale to může být a nemusí.

@karkarka
@Markétka111
@Kaileee

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1811
15.3.21 20:57

@Lili93 No, být tebou, radši se na nic neupínám, ať nedopadne s jak já. :mrgreen: A přeji hodně zdraví :srdce: :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Mam dva kluky, necele dva roky od sebe a je to des. Nekdy kolem 7 let mladsiho se prakticky furt jenom perou, furt se jen hadaji a souperi imrvere v necem mezi sebou, kdo je lepsi, kdo ma co lepsi, kdo ma co vetsi, kdo je rychlejsi, komu jde lip tohle a tamhleto. Furt furt furt a kdyz se podivam treba na me dva dospele bratrance, tak i v dospelosti dva
bratri mezi sebou furt souperi. Ja mela o dva roky starsiho brachu a nikdy jsme nemeli potrebu si spolu cokoli pomerovat a i ted v dospelosti si rozumime vic, nez co sleduji v okoli u sourozencu stejneho pohlavi, at uz chlapi nebo zensky. A me treba i doma chybi nejaka partacka pro me a ne mit doma tri chlapy a to jsem taky spis klucici typ. Ale tri deti jsme nechteli.

• Citovat
  • Nahlásit
1811

@darekp To je super číst, moc děkuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1811
15.3.21 20:58

@werajsik 15 měsíců budou od sebe.

Děkuji i za tvůj příspěvek, možná to jen tak všechno vidím černé a přitom to bude hezky. Snad, doufám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1811
15.3.21 21:01
@Anonymní píše:
Mam dva kluky, necele dva roky od sebe a je to des. Nekdy kolem 7 let mladsiho se prakticky furt jenom perou, furt se jen hadaji a souperi imrvere v necem mezi sebou, kdo je lepsi, kdo ma co lepsi, kdo ma co vetsi, kdo je rychlejsi, komu jde lip tohle a tamhleto. Furt furt furt a kdyz se podivam treba na me dva dospele bratrance, tak i v dospelosti dva
bratri mezi sebou furt souperi. Ja mela o dva roky starsiho brachu a nikdy jsme nemeli potrebu si spolu cokoli pomerovat a i ted v dospelosti si rozumime vic, nez co sleduji v okoli u sourozencu stejneho pohlavi, at uz chlapi nebo zensky. A me treba i doma chybi nejaka partacka pro me a ne mit doma tri chlapy a to jsem taky spis klucici typ. Ale tri deti jsme nechteli.

Dekuji. Přesně tohle mi dnes říkala i doktorka se sestřičkou, obě maji sestru i bráchu a říkali, že se ségrou se jen mlatily a sbratření měly super vztah a mají dodnes. A máš i pravdu, že budu mít parťačku. To je fakt. Zas na nehty a nákupy si zajdu ráda, a mám koně, to holka možná ocení vic :lol:

Je to super číst, pomáhá mi to hodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat