Čekám miminko, přítel nemá v ČR trvalý pobyt

1
8.2.21 23:06

Čekám miminko, přítel nemá v ČR trvaly pobyt

Ahoj
S přítelem čekáme miminko, ale přítel je ze Slovenska a nemá v ČR trvalý pobyt.
V ČR má pracovní smlouvu i pojištění a zaměstnavatel za něj odvádí v ČR daň.
Chtěla jsem se zeptat jestli s tím nemáte někdo zkušenosti, co se týče rodného listu, přídavků atd… nemůže nastat nějaký problém?
Mockrát děkuji za odpověď 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
780
8.2.21 23:45

Tak ať si zažáda o přechodný pobyt, občas ho chtějí pro hypotéky, registraci auta, půjčky. Není to nic těžkého. A jelikož měl stejně splnit informační povinnost o pobytu, kde jsou potřeba ty samé dokumenty, tak by to tím též mohl vyřešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7322
8.2.21 23:50

Miminko má vždy trvalý pobyt a zdravotní pojišťovnu po matce. Pokud chcete příjmění po tatínkovi, budete muset spolu na matriku s rodnými listy a sepíšete tam spolu prohlášení, že souhlasíte s příjmením po otci. Nemyslím si, že by jeho trvalý pobyt nebo národnost měla být problém. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
9.2.21 00:49

@Miska1841

Před porodem je třeba si zařídit na matrice Zápis o určení otcovství. Až se dítě narodí, tak by bylo dobrý si místně příslušném OAMP (oddělení azylové a migrační politiky - cizinecká policie) zažádat pro partnera o přechodný pobyt.

Co se týče rodičovského příspěvku, tak je vázán na pečující osobu, to asi budete vy. U přídavku na dítě není podmínkou, aby oba rodiče měli trvalý pobyt v ČR.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24278
9.2.21 06:55

Ono by možná stačilo nemít miminko s přítelem, ale manželem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
202
10.2.21 09:54
@Svistice píše:
Ono by možná stačilo nemít miminko s přítelem, ale manželem.

Třeba “nepotřebuji papír “ není tak úplně super názor… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24278
10.2.21 10:08
@Voltík píše:
Třeba “nepotřebuji papír “ není tak úplně super názor… :lol:

Za mě v tomto případě rozhodně není. Protože ten „blbej papír“ by jim ušetřil dost dalšího úřadování kolem. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
202
10.2.21 12:34

@Svistice za mne taky.. můj koment bylo takové postouchnuti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.2.21 10:38

To jsou tady zase rady do života…ještě v době covidu… :) :D my např. měli mít svatbu loni v březnu (díky covid zrušeno)… a na podzim se nám narodilo miminko…by mě zajímalo, co byste nám poradili, jestli jsem měla jít na potrat a nebo jsme se měli vzít jen na matrice (a tím utopit svůj sen o velké svatbě s celou rodinou)…jinak pro zadavatelku, taky mám Slováka, zajdete si jen na matriku a podepíšete jeden papír o otcovství…žádný problém s tím není

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat