Čekám páté dítě a nechci ho

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

virgome
Povídálka 43 příspěvků 04.05.18 06:46
čekám páté dítě a nechci ho

Zdravím, vím že jdu s nepoulárním tématem a věřte mi že pár let zpátky bych jinou za toto odsoudila, ale zvažuji potrata svého 5 tého dítěte. Máme 4 poměrně malé děti, nejmenší má 4 roky a byla jsem skálo pevně přesvědčená, že je to poslední bombonek nakonec, do včerejška, kdy sem zkusila test kvůli zpoždění a našla dvě čárky. Podotýkám že manželství není v ideálním stavu, trošku zápasíme, sex byl jednou mimo ovulaci i plodné dny bez nehody, takže k nám to malé nějak moc chce. Mám už svoji práci co miluji, je fyzicky náročná a musela bych se jí vzdát, přestěhovali jsme se na statek, máme koně a začli už žít s odrostlejšmi dětmi další životní etapu, tohle je krok zpět, rodit, kojit piplat to malé uřvané, vše odložit bokem, vzdát se mnoha věcí na dlaších X let, je to sobecké? Je tu někdo kdo zažívá stejné pocity? Nadruhou stranu zabít to díte? Je mi úplně hrozně :zed:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 28 Další »

Reklama

Reakce:

Rive
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 04.05.18 06:51

Když to máš takhle, tak nechápu, proč se nechráníte. A řeči, že to bylo jen jednou, nebyla ovulace, dávali jste si pozor, nejsou relevantní, protože to není chránění se.
Já bych na potrat nešla, kvůli své neschopnosti využít antikoncepci, bych nedokazala dát pryč dítě.

lucynka25
Kelišová 7008 příspěvků 2 inzeráty 04.05.18 06:51

Tak každopádně už se stalo.
A 4 nebo 5 dětí? :nevim: Bydlíte na statku, takže předpokládám místa dost a do budoucna se každá ruka hodí. Asi je to osud a má to tak být.
Já bych na potrat ROZHODNĚ nešla. Dítě je dar, vše utíká rychle, miminko za chvíli vyroste a budeš ráda, že máš správnou 5ku :kytka:

Zara.Ray
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 04.05.18 06:52

Ano toto téma je tu denodenně a pokaždé se tyhle otázky dost dotknou lidí, kterým se to miminko nedaří. Co čekáš že ti tu kdo odpoví? Že je to v pohodě jít na potrat když se nechráníte? Jelikož máš už 4 děti tak bys mohla vědět jak to funguje.. A ano jsi sobecká když uvažuješ o takové věci jako je potrat zdravého miminka. Ach jo :zed: :zed: :pocitac:

g.sandova
Závislačka 3531 příspěvků 04.05.18 06:54

Je to na tobě. Zvaž to jen podle sebe! Jak ty to cítíš. Já mám děti tři, čtvrtý bych brala. Já nevím, asi bych si pátý nechala. Zvaž i svůj zdravotní stav. Hele, já ti to teď trochu závidím :mrgreen:

růžový achát
Závislačka 3643 příspěvků 04.05.18 07:01

Manžel měl jít na vasektomii, pristoupili jste ke kukání nezodpovědně jako nějací začatečníci. Pokud máš zázemí a nejste nejchudší, tak si mužete komfort 5 dětí dovolit. Budeš mít krasnou velkou zdravou rodinu. A co ty víš třeba zrovna to páté vam do rodiny donese mnoho radosti ;) To piplaní s miminkem uběhne jsko nic a manžel ať si necha podvazat chamovody, na funkci to nema vliv.

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.05.18 07:01

Pozdè bycha honit ;)

Anitramm
Kecalka 114 příspěvků 04.05.18 07:02

Jelikož jsem měsíc po ZT tak opravdu nepochopím zvažování potratu zdravého miminka. :zed:

virgome
Povídálka 43 příspěvků 04.05.18 07:03

@Zara.Ray hledám tu lidi co jsou v podobné situaci, nemohu za něštěstí jiných že nemohou mít děti, jen proto že jsme extremně plodná mám se za to snad stydět, nemohu za neplodnost jiných a není to můj problém, kdybych jen trochu mohla ráda vám té plodnosti dám a nadruhou stranu co je leze do tématu které se vás netýká, taky nechodím do tématů neplodnosti a neradím jak mají žít!

g.sandova
Závislačka 3531 příspěvků 04.05.18 07:04

@virgome zvaž to v klidu. Nemůžeš za to, že někdo nemůže otěhotnět, fakt ne

virgome
Povídálka 43 příspěvků 04.05.18 07:04

@g.sandova ráda si to s váma vyměním

mroe
Extra třída :D 14108 příspěvků 04.05.18 07:04

Ja myslim, ze jsi rozhodnuta, jen potrebujes od nekoho posvetit, ze delas spravne. Nedelas, meli jste se chranit, snad vas alespon tahle dost kruta zkusenost do budoucna pouci.
Miminko k vam nechce, to jen vy jste nezodpovedni.

virgome
Povídálka 43 příspěvků 04.05.18 07:05

@g.sandova přesně tak, každý řeší své problémy, bohužel někde dítě nemá a být ě někdy je jich zase moc na světe zkrátka není spravedlnosti :-(

ahhotep
Kecalka 320 příspěvků 04.05.18 07:06
@Zara.Ray píše:
Ano toto téma je tu denodenně a pokaždé se tyhle otázky dost dotknou lidí, kterým se to miminko nedaří. Co čekáš že ti tu kdo odpoví? Že je to v pohodě jít na potrat když se nechráníte? Jelikož máš už 4 děti tak bys mohla vědět jak to funguje.. A ano jsi sobecká když uvažuješ o takové věci jako je potrat zdravého miminka. Ach jo :zed: :zed: :pocitac:

nejen těch, co se nedaří, pokud nechci díte, mám už 4 a vím, že 5. už by bylo moc, tak se přeci chráním! a vše okolo jsou výmluvy, kdž už se nechráním a stane se, tak to prostě vezmu jak to je a postavim se k tomu, panebože, nejde o nezkušenou pubertačku, co neví jak využívat ochranu..plodné dny, jen jednou to bylo apod..to přece neznamená, že se stát nemůže, já nejsem proti potratům, já bych nikdy nešla, ale dokážu to pochopit, ale ne v tomto případě, dospělý, inteligentní jedinec, přeci ví, co i jeden nechránený styk může přinést a pro mě je díte, i zárodek, zázrak, neco z čeho bude život, dítě a najednou nechci..kolik ztracených životů jen kvůli tomu, že nekdo nechce a přesto neudělal nic proto, aby se tomu vyvaroval..

virgome
Povídálka 43 příspěvků 04.05.18 07:06

@mroe je skvělé jak mě znáte, sakra lépe než já sebe :mrgreen: :mrgreen:,to tu vážně musí lézt lidi co se jich to netýká, haloo jetu někdo v situaci jako já nebo v ní byl!!??

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 28 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Příprava na roli, nebo zdravotní komplikace? Matěj Hádek se změnil k nepoznání!

Jeho jméno se v posledních dnech skloňuje ve spojitosti s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama