Čekáme dvojčata, aneb bude nás pět

24.6.15 22:06

Čekáme dvojčata, aneb bude nás pět

Dobrý den, nedávno to byl rok, co je nás pět a při zpětném pohledu jsem narazila na několik věcí, co se budoucím, již zkušeným maminkám, bude hodit, než se dvojčata narodí.
Máme tři děti během 18 měsíců. Zkušené maminky jednoho dítěte si budou s dvojčaty vědět rady, ale myslete před porodem na pár odlišností:
Musíte zakoupit nový kočár, nejvhodnější je ten, který lze ovládat jednou rukou, protože druhou vedete starší dítě. Musí být snadno ovladatelný, lehký, vejít se do dveří 80´, atd. Zkrátka nám nejlépe vyšel Bumbleride Indie twin, použitý za 10 tis. Dále je dobrý Easy Walker, ten má dle mého názoru několik nevýhod. Pokud starší dítě dobře nechodí, dokoupit prkno za tento dvoukočár, pozor, ne každé je vhodné, plus u některých dvojkočárů je středová tyč.
Dále většinou je třeba nové auto, ať hned k porodu, nebo později, doporučuji hned na začátku sledovat, aby se vešly na zadní sedadla 3 plnohodnotné - velké sedačky, protože vajíčka jsou dočasná, a ta se vejdou jako na potvoru všude. Pokud tedy nebude jedno dítě vpředu, tím se situace dá také vyřešit. Existují stránky s rozměry vnitřního prostoru vozu dle sedaček. Není nutný hned mikrobus, stačí třeba Volvo V70.
Není třeba nakupovat hned, či dokupovat druhý kus čehokoli, děti mohou být různě velké, a i dvojčata po sobě mohou dědit, počkala bych, jak porostou, my máme cvaldu a mrňouse a vystačíme s věcmi po starším dítěti v pohodě, i s botama :-)
Být v klidu s těhotenstvím a porodem, riziková těhotenství jsou sice častější u dvojčat, ale nemusí to být váš případ, stejně jako 1 dítě, i dvojčata se rodí většinou zdravá, jen o těch špatných je více slyšet. Já fungovala bez větších potíží - celodenní samostatná péče o starší dítě až do 35. týdne, pak jsem jen zvolnila a nakonec skončila na vyvolání porodu v 39+0. Porod hlava + konec pánevní zcela bez komplikací
Rozkojení je u dvojčat snadné, tak se toho nebojte :-) a kojte co nejdéle, pak je to drahá sranda
A pro dnešek na závěr: je krásné mít tři děti rychle po sobě, asi po roce se tak nějak vzpamatujete a otevřete internet :-)
Pěkný večer, těším se na diskuzi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24.6.15 22:49

Tak to si skvělá, že o tom umíš i vtipkovat, já si to teda neumím představit :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
KackaDoup
24.6.15 22:50
  • Nahlásit
  • Citovat
757
24.6.15 23:05

Zrovna zítra mě propouští z porodnice s dvojčátky a doma mám rok a třičtvrtě chlapečka. Takže zkušenosti budu teprve nabírat. A budu ráda za užitečné rady a poznatky ;-)… A jak píše @KackaDoup v Dvojčátkové skupině tě rádi přivítáme :kytka:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.6.15 23:09

U nás v rodině tahle situace do měsíce nastane. Moc se tesime… Já jsem řada, ze se to netýká me, ale mého sourozence :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21165
24.6.15 23:17
@Izzz píše:
U nás v rodině tahle situace do měsíce nastane. Moc se tesime… Já jsem řada, ze se to netýká me, ale mého sourozence :)

Už jsem si říkala, že by mi něco uniklo? 8o :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12482
24.6.15 23:17

@barčulik tak už? Jste všichni v pořádku? :mavam: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
757
25.6.15 02:18

@Tamtama:dance:… Jsme v pořádku a já teda hlavně šťastná, že už budeme společně doma. Jsem zvědvá co na ně poví brácha, uvidí je poprvé ;-).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35181
25.6.15 05:57

Vetsinou se pise do denicku, ze to mela byt radej diskuse, ja bych rekla, ze tohle mel byt spis denicek :-) jdete do dalsiho decka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.6.15 07:01

V odpověď na vás všechny :-) Opravdu jsem na na delší dobu na internet dostala teď a zas asi moc nedostanu, deníček mě napadl, ale opravdu nemám moc času. Snažím se být pozitivní, protože každá tahle maminka sama brzy zjistí, že je to docela masox, Dvojčata sama z mého pohledu jsou sranda, starší dítě situaci výrazně zpestřuje, zvláště, když je takhle malé. Popravdě bych si první půlrok zopakovat nechtěla, bylo to velmi těžké. A doteď nemám během dne ani tři minuty osamotě, starší mi ode dvou let odpoledne nespí, takže od šesti do devíti mám stále někoho u nohy, na ruce a v noci jsme donedávna vstávali šestkrát. Jen jsem chtěla napsat, že to jde a je to fakt pěkné, zvláště když později děti interagují a hrají si. Ale to je taková fráze. Prostě je to fajn, ale jsou to více jak tři roky pod palbou různých hormonů bez nějaké pauzy normálního života ve velkém tempu… rozhodně je to specifická situace :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
KackaDoup
25.6.15 07:24

@viverida je tady maminka co ceka desate dite, posledni jsou dvojcata, odstup od nich do dalsiho tehotenstvi je 9 mesicu ;)pred dvojcaty je holcicka co ma ted 2 roky, neresi vubec nic :mrgreen: a klidne pis co chces a kam chces…

Příspěvek upraven 25.06.15 v 07:25

• Nahlásit
  • Citovat
25.6.15 07:25

No nazdar hodiny :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12482
25.6.15 08:46

@barčulik už se těším, až se potkáme a já ti je zkontroluju :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24837
25.6.15 11:01
@viverida píše:
No nazdar hodiny :-)

Nazdar :lol:

To psala @KackaDoup o mně ;) Předposlední dcerka je s dvojčaty o 14 měsíců, dvojky a desáté budou o 18 měsíců ;)

Dvojkočár mi byl na nic. Upřímně, ani si nedovedu představit 18m rozdíl a ťapající dítě, vzhledem k tomu, co potřebuji oběhnout. Výběr z trojkočárů je „veliký“ - celkem tři druhy, takže jsme šli do „vláčku“ - 3 sedačky za sebou. Peg Perego Triplette. Používáme do teď, kdy je dvojkám téměř rok a dcerce 2 a měsíc. Jedním dechem musím dodat, že nejsem příznivkyně nošení ;)
Jinak pro mě byla největěí „sranda“ první 2 měsíce, to bylo celkem krutý, ale zvládli jsme to doma sami. Pak už jsem pozorovala zlepšení, že muž nepřicházel z práce, já hned neletěla vařit a on houpat kluky :lol: Od té doby je to už celkem fajn, pokud nás nepotká nějaká nemoc. Takové neštovice v 10 měsících byly celkem terno, ale to jsou prostě chvíle, ze kterých se člověk oklepe a zase se jede dál :D
A máš pravdu s těhotenstvím. Já jsem jela jako fretka celé těhotenství, nijak jsem se nešetřila. Ale uznávám, měla jsem to veliké štěstí, že jsem se šetřit nemusela, to prostě člověk neovlivní. Stresování s dvojčaty bylo celkem dost, přitom bylo vlastně vše ok, jen mě pořád lékaři s něčím plašili a já z toho byla na nerva. Uklidnila jsem se až po UZ ve 20.tt ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
KackaDoup
25.6.15 11:03
  • Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama