Čekání na přirozené početí vs. umělé po 34. roku

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
41
20.11.19 12:47

čekání na přirozené početí vs. umělé po 34. roku

Zdravím ženy.

S přítelem se snažíme už přes rok a půl o dítě. Oba jsme zdraví, spermiogram v pořádku (pouze horší zkapalnění, řešeno ACC na radu doktora), mám pravidelný cyklus. Je mi 34 let a řeším kvůli věku, zda ještě čekat a snažit se a nebo rovnou zkusit umělé oplodnění. Mimojiné, myslíte že je lepší mít při ovulačním období sex každý den nebo obden? Nějaké zkušenosti a názory?

Děkuji mnohokrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20.11.19 12:50

Ještě bych tomu dala půl roku, třeba někam odjela, nebo nějaká změna… S frekvencí ti neporadím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Micky174
20.11.19 13:08

Mas v poradku pruchodnost vejcovodu? Kolik mas AMH a FSH na zacatku cyklu? Podle toho bych se rozhodovala jestli cekat.

• Citovat
  • Nahlásit
174
20.11.19 13:12

Víte jistě, kdy máte ovulaci? Já otěhotněla nějak 4.-5. den cyklu, tzn. na konci menstruace, dost jsem koukala, že to jde. A tady jsem četla příběhy žen, co nemohly otěhotnět a někdo jim poradil, ať to zkouší ke konci menstruace a zázrak se občas konal. Kamarádka teď taky otěhotněla ve 34 letech po roce a půl snažení, ale pila i bylinky a chlapovi dávala tinkturu (nebo čaj, už nevím) z kotvičníku. Ještě bych neházela flintu do žita a zkoušela to přirozeně :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
359
20.11.19 13:20

Ahojda. Byla jsem na tom podobně, ale o 2 roky starší, než jsi ty. Tenkrát v březnu, po gynekologické prevenci mi dr. napsala doporučení do CARu, nežádala jsem o něj, napsala mi ho, ať to doma probereme a maximálně ho hodíme do koše. Doma jsme se dohodli, že to necháme být přes léto a v září to kdyžtak začneme řešit. Tím u mě došlo k takovému vnitřnímu klidu…no a už jsem menstruaci nedostala. Od doktorky to byl skvělý tah😁.
Přeji, ať to dopadne podobně. Dejte si měsíc, do kdy to zkusíte sami a pak případně půjdete do CARu. Jo a u druhé jsme se snažili ob den po skončení MS…
Přeji brzy dvě čárky na testu!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
20.11.19 14:04

@Micky174 Ahoj. To bohužel nevím, byla jsem jen na nějakém obecném vyšetření před a po menstruaci, jestli mi chodí správně ovulace a to bylo v pořádku.. Předpokládám, že na takovéto vyšetření mě gynekoložka pošle po další návštěvě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
20.11.19 14:06

@Mandragora13 Ahoj. Dělám si pravidelně ovulační testy. Je teda pravda, že dle popisu jsem nikdy neměla testovací proužek nikdy sytější než kontrolní, ale hodně piju. Jinak s přítelem máme sex zhruba 2× týdně i mimo ovulační dny, tak třeba to klapne i mimo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
20.11.19 14:08

@Janakatabara Ahoj. Díky za napsání zkušenosti. Asi si taky dáme nějaký finální termín a uvidíme jak to dopadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Micky174
20.11.19 14:11

@zenacinu

Ja bych uz ty vysetreni obehala, snazila bych se doma jen v pripade ze bude vse ok. 1,5 roku je dost. Mela jsi aspon pozitivni test nebo za celou dobu nic?

• Citovat
  • Nahlásit
41
20.11.19 14:48

@Micky174 Asi to teda začnu řešit. Upřímně se v tom moc neorientuji, a tím pádem nevím jaké vyšetření je potřeba si udělat. Ale tak gynekoložka by měla vědět. Pozitivní test jsem neměla, protože si nechci dělat testy jindy než po zpoždění menstruace., abych pak nebyla zklamaná. Musím teda podotknout, že 2× jsem měla dost silný pocit že to vyšlo. Normálně nemám PMS, ale 2× jsem měla dost silné příznaky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Micky174
20.11.19 14:53

Snad ti pomuzu:

• da se cvicit Mojzisova
  • hormonalni profil -LH fsh testosteron prolaktin / vylouci se pcos/

Tsh - hrozne dulezity

• amh!
  • folikulometrie
  • pruchodnost vejcovodu
  • imunologie / protilatky na sperma/ :)
  • protilatky-screenink celiakie
  • mereni bazalni teploty / jestli je ovulace a neni kratka litealni faze/, odhali se i spatna stitna zlaza

Jak vidis je toho hodne, co muze byt spatne :) a nektere veci se daji resit prasky bez ivf

Kamaradka cekala 4 roky potom ji zjistili endometriozu a nepruchodne vejcovody, jenom ztratila cas.

Pak taky leidenska mutace, laparoskopie hysteroskopie. Trva to. My to odskrtavali postupne.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.19 15:11

Otěhotněla jsem ve 34 letech po roce a půl snažení. V tomto věku je podle statistik rok a půl průměrná doba, než se to povede (ve 25 letech je to asi půl roku).
Povedlo se poté, co jsem si začala měřit teplotu a dělat ovulační testy a lépe jsme ten sex načasovali.
Gynekolog doporučoval před „oplodňující souloží“ cca 5 denní (max. 7 denní) sex. abstinenci u muže. A nejlepší načasování je cca 1-2 dny před ovulací. Takže si z grafu teplot vysleduj, kdy míváš ovulaci a jakmile budeš mít pozitivní ovulační test, je to ideální den na sex.
Já vím, je to plánované a ne spontánní, ale nám to pomohlo :-)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.19 15:43

Pro otehotneni je taky nejlepsi mit bmi 20-25. Prejidam se abych mela tech 20, ale zase nechci jist nezdrave. Proste ma byt aspon 20 chci 20. V zivote jsem ale tolik nemela.sle pro miminko vsechno. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.19 15:57
@Anonymní píše:
Pro otehotneni je taky nejlepsi mit bmi 20-25. Prejidam se abych mela tech 20, ale zase nechci jist nezdrave. Proste ma byt aspon 20 chci 20. V zivote jsem ale tolik nemela.sle pro miminko vsechno. :nevim:

Já mám BMI dlouhodobě kolem 18 a otěhotněla jsem přirozeně. Poprvé ve 34 letech, podruhé v 38 letech.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.11.19 16:21
@Anonymní píše:
Já mám BMI dlouhodobě kolem 18 a otěhotněla jsem přirozeně. Poprvé ve 34 letech, podruhé v 38 letech.

Tak to me prekvapuje, ze je to mozny.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat