Čekání na samovolný potrat po zamlklém těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

CokoPralinka
Stálice 93 příspěvků 02.12.17 04:35
Čekání na samovolný potrat po zamlklém těhotenství

Dobrý den, ráda bych našla někoho, kdo má zkušenosti s čekáním na spontánní potrat, když bylo zjištěno zamlklé těhotenství. V 6tt byl u nás náznak srdíčka, ale plod byl menší než měl být a v 9tt už bez srdeční akce. Vůbec nic mě nebolí a nekrvácím. Plůdek prý už neroste, zato plodový váček pořád ano. Vím, že je tu spousta holek, co po tomto zjištění šla na revizi, ale já bych chtěla počkat na spontánní potrat, takže rady, abych šla na revizi prosím ne. Jak dlouho jste čekaly? Jak to pak probihalo? Děkuji za odpovědi.

Přečtěte si článek: Zamlklé těhotenství: Jaké jsou příznaky a příčiny?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 22 Další »

Reklama

Reakce:

LennyL1
Kecalka 285 příspěvků 02.12.17 07:08

Jsem laik, nevyznám se v tom, ale moje kamarádka měla také zamlklé těhotenství a doktor ji nedoporučil čekat na samovolný potrat kvůli riziku otravy krve. Tak šla na revizi. Neřekl Ti třeba doktor jak dlouho můžeš čekat na SP?

Icestar
Závislačka 4155 příspěvků 2 inzeráty 02.12.17 07:51

@CokoPralinka Čekala jsem čtrnáct dní, na revizi by mě dostali jen heverem a až poté, co by k tomu byl objektivní zdravotní důvod. Probíhalo to pak jako úplně normální menstruace, o den dva delší. SP v 8tt.

lachtanice86
Kelišová 5444 příspěvků 02.12.17 07:53

Na prvni kontrole jsem byla v 7+3, srdecni akce byla. Další kontrola 9+6 a nic. Podle velikosti přestalo růst někdy týden po první kontrole. Doktor mi dal 5dni ode dne zjištění ze neni akce a pak jít na revizi kvůli otravě krve.

chezlu
Povídálka 27 příspěvků 02.12.17 08:00

Na první kontrole dle ultrazvuku 5+5 podle mých výpočtů mělo být těhotenství starší. Na sp jsem čekala cca tři týdny. Nejdříve to vypadalo jako běžná ms, po třech dnech přišly velmi silné bolesti a krvácení, nakonec to stejně skončilo revizí.

KKatka23
Echt Kelišová 7848 příspěvků 02.12.17 08:27

Já šla poprvé na kontrolu devátý týden a byl tam jen velký genstační váček a uvnitř nic. Taky jsem chtěla, aby to odešlo samo, domluvily jsme se s doktorkou, že počkáme 14 dní. Na další kontrole byly malé známky odlučování, ale pořád jsem nekrvácela, mudra říkala, že to může trvat týden, ale taky měsíc a že čím je to větší, tím hůř se pak ta revize dělá - já mám za sebou dvě sekce, takže tu dělohu už nemám úplně „novou“ :mrgreen: tak jsem zvolila revizi :nevim: držím palce, ať se vám to rozjede samo, je to nejlepší no :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.17 08:56

Stalo se mi to dvakrát, v obou případech jsem čekala 14 dnů - poprvé to skončilo revizí a podruhé odešlo samo. Poprvé to bylo jako u tebe, pořád to rostlo a asi i pri delším čekání by se nepodařilo. V obou případech jsem zkousela babské rady - byliny, víno, horke koupele, cvičení… Podruhé jsem po týdnu začla špinit a po 14 dnech a obden kontrolách u lékaře se to rozběhlo samo. Trvalo to celý den a v noci jsem pak omdlivala, takze jsme jeli na pohotovost, ale uz bylo „cisto“ a spontanne vse odeslo. Bylo to stadium 8tt a SP v 11tt. Poprvé stadium 6tt a kyretáž v 10tt.
Psychicky jsem zvladla mnohem lépe ten spontánní, prozila jsem to cele a telo se s tim postupně hormonálně vyrovnalo. Kyretáž pro mě byl šok, nechtěná a ponižující zkušenost, do teďka s tím nejsem vyrovnaná a to uz mám doma skoro roční dítě. Ale tlak lékaře byl po 14 dnech fakt velký a asi nemělo cenu to psychicke utrpení prodlužovat (celou dobu jsem chodila do práce a tajila to, neschopenku jsem si vzala az po zákroku). V druhém případě jsem byla doma celou dobu a bylo to dobře, zacinajici potrat v práci si neumim predstavit!!!

histep
Závislačka 2902 příspěvků 02.12.17 09:40

@CokoPralinka Pokud porad roste gestacni vacek, tak muzes cekat pekne dlouho a jak to pak bude jiz velke, tak SP jiz muze byt docela masakr a s nejvetsi pravdepodobnosti skonci akutni revizi.
Mela jsem to same letos v zari, rostl gest. vacek, ale plod ne a srdecni akce se vytratila, po 3 tydnech cekani jsme radeji zvolili revizi v 11tt, uz jsem se bala jednak masivniho krvaceni a jednak i pripadne mozne infekce.

CokoPralinka
Stálice 93 příspěvků 02.12.17 10:17
@LennyL1 píše:
Jsem laik, nevyznám se v tom, ale moje kamarádka měla také zamlklé těhotenství a doktor ji nedoporučil čekat na samovolný potrat kvůli riziku otravy krve. Tak šla na revizi. Neřekl Ti třeba doktor jak dlouho můžeš čekat na SP?

Doktor mi nechal 10 dní. Zatím jsme se nebavili, co pak dál… O otravě krve jsem také četla, ale vlastně jsem tu na diskusích nenašla nikoho kdo by ji opravdu po ZT měl…

CokoPralinka
Stálice 93 příspěvků 02.12.17 10:20
@KKatka23 píše:
Já šla poprvé na kontrolu devátý týden a byl tam jen velký genstační váček a uvnitř nic. Taky jsem chtěla, aby to odešlo samo, domluvily jsme se s doktorkou, že počkáme 14 dní. Na další kontrole byly malé známky odlučování, ale pořád jsem nekrvácela, mudra říkala, že to může trvat týden, ale taky měsíc a že čím je to větší, tím hůř se pak ta revize dělá - já mám za sebou dvě sekce, takže tu dělohu už nemám úplně „novou“ :mrgreen: tak jsem zvolila revizi :nevim: držím palce, ať se vám to rozjede samo, je to nejlepší no :nevim:

Taky mám za sebou dvě sekce a asi 6 narkóz. Hrozně moc nechci další narkóz… :nevim:

Veerr
Zasloužilá kecalka 840 příspěvků 02.12.17 10:21

Ahoj, moc mě to mrzí, já prodělala SP v únoru po hospitalizaci v nemocnici, kdy měli podezření na mimodelozni pro velmi nízké a násobící se hodnoty hCG. Nakonec hCG začalo klesat a mě pustili domů na týden, že se pak uvidí. Po týdnu mi přišla silnější MS, jsem ráda, že jsem nemusela na zákrok, byla jsem po tom všem psychicky dost špatná, ale na druhou stranu, pokud by mi řekli, že hrozí nějaké zdravotní komplikace, šla bych na zákrok… Přeci jen jsme si miminko moc přáli a nerada bych si zadělal ještě na jiný problém… :think:

CokoPralinka
Stálice 93 příspěvků 02.12.17 10:22
@histep píše:
@CokoPralinka Pokud porad roste gestacni vacek, tak muzes cekat pekne dlouho a jak to pak bude jiz velke, tak SP jiz muze byt docela masakr a s nejvetsi pravdepodobnosti skonci akutni revizi.
Mela jsem to same letos v zari, rostl gest. vacek, ale plod ne a srdecni akce se vytratila, po 3 tydnech cekani jsme radeji zvolili revizi v 11tt, uz jsem se bala jednak masivniho krvaceni a jednak i pripadne mozne infekce.

Tak možná také počkám do 11tt, a když se to nerozjede, tak asi ta revize :,(

CokoPralinka
Stálice 93 příspěvků 02.12.17 10:25
@Veerr píše:
Ahoj, moc mě to mrzí, já prodělala SP v únoru po hospitalizaci v nemocnici, kdy měli podezření na mimodelozni pro velmi nízké a násobící se hodnoty hCG. Nakonec hCG začalo klesat a mě pustili domů na týden, že se pak uvidí. Po týdnu mi přišla silnější MS, jsem ráda, že jsem nemusela na zákrok, byla jsem po tom všem psychicky dost špatná, ale na druhou stranu, pokud by mi řekli, že hrozí nějaké zdravotní komplikace, šla bych na zákrok… Přeci jen jsme si miminko moc přáli a nerada bych si zadělal ještě na jiný problém… :think:

No já se bojím toho, že už jsem v 10tt. Ale ráda bych tomu dala aspoň šanci, když mi vlastně zatím nic není, nic nebolí, nemám teplotu… :think:

Veerr
Zasloužilá kecalka 840 příspěvků 02.12.17 10:31

@CokoPralinka tak uvidíš, ale asi bych dala v tomhle případě na doktory. Nikdy nevíš, co si tím můžeš přivodit, když to neprichází samo. Já to prodělala v 8.tt a každým týjdnem navíc je ten vacek mnohem větší… Drž se :hug: já jsem byla tehdy těhotná po IVF a teď jsem 27.tt taky tedy z IVF, měla jsem to komplikovanější, proto bych asi neriskovala víc než bylo schváleno… Držím palce

histep
Závislačka 2902 příspěvků 02.12.17 10:53
@CokoPralinka píše:
No já se bojím toho, že už jsem v 10tt. Ale ráda bych tomu dala aspoň šanci, když mi vlastně zatím nic není, nic nebolí, nemám teplotu… :think:

Az bude bolest a bude teplota, tak by mohlo byt pozde a budou to zbytecne komplikace. Ale rozumim, kdyz to jde samo, tak je to lepsi. Pri SP v 7tt jsem se jen sama vic hlidala a kdyz bylo vse v poho tak jsem sla az po 14 dnech po skonceni krvaceni na kontrolni UZ, ale byla jsem porad pripravena kdykoliv vyrazit smer nemocnice, dokonce jsem tam jednou volala pro radu.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 22 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Dara drtí Alagič i Rytmuse: Takto odpovídá na jejich zamilované fotky!

Koncem března Dara Rolins (45) a Patrik Rytmus Vrbovský (41) informovali o... číst dále >

Prapodivná reklama Prachařové: Fotí dítě se spalovačem tuku!

Modelka Agáta Prachařová (33) stále brání svou dceru před zájmem veřejnosti a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Chození naboso je nový trend. Není však pro každého

Stále více lidí mění klasické boty za tzv. bosou obuv s tenkou podrážkou,... číst dále >

Reklama