Čekání na samovolný potrat ve II. trimestru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Petrusska007
Ukecaná baba ;) 1211 příspěvků 11.01.17 01:43
Čekání na samovolný potrat ve II. trimestru

Ahoj,
Nenašla jsem zde podobné téma, tudíž zakládám nový dotaz.

Aktuálně mám za sebou v tomto roce druhé ZT. První skončilo spontánním potratem ve 13tt (afetální plodové vejce, takže velikost plodu zanedbatelná), samovyčištění bylo kompletní, prakticky pouze větší MS.

Nyní jsem 12+6, velikost plodu je už několik týdnu odhadována na 7tt, bez srdeční akce. Chci stejně jako v prvním případě počkat na spontánní potrat, ale zdá se mi to už dlouhý čas. Jsem sledovaná u svého gynekologa 1× týdně, sleduji se, měřím teplotu, zda se něco neděje, ale stále nic (kromě přetrvávajících těhotenských příznaků). Čekal někdo podobně dlouhou dobu? Trpělivosti mám na rozdávání, na kyretáž jít nechci, ale přece jen - za chvíli už budu ve 14tt a stále nic? Má někdo podobnou zkušenost?

P. S. všechny, co se mne budou snažit poslat na revizi, pošlu zpět do p…ostele (v tuto noční dobu ;) )… znám své tělo a pokud půjde do tuhého, jedu do nemocnice… pokud mi ale nic není, jsem otevřená spíše přirozenému řešení situace…

Takže - je tu některá, která rovněž čekala několik (6,7,8) týdnů na SP?

Moc děkuji za sdílení opravdové! zkušenosti, teoretičky (a typy „sice jsem to nezažila, ale udělala bych to takhle a takhle“) nejsou vítáni.

Moc díky!

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Efka2015
Závislačka 4815 příspěvků 11.01.17 07:27

@Petrusska007 já bych zrovna byla ten teoretik, jen jsem Tě chtěla na dálku obejmout :hug:

Já jsem čekala na krvácení 3 dny a i tak jsem z toho byla celkem nervózní.
Pila jsem na radu bylinkáře Kontryhel, mátu a šalvěj.

Drž se :kytka:

Hadrnozka
Kecalka 108 příspěvků 11.01.17 07:42

Ja jsem tedy taky teoretik, ale pridam svoji zkusenost. Byla jsem na revizi v 9tt, ale protoze mam zaklonenou delohu, tak se jim nepodarilo vzit vsechno. Zustal jim tam kousek cca 1,2 cm velky. To mi zpusobilo zanet delohy uz asi 4. den po revizi, ktery se projevoval bolesti bricha jako pri menses a pouze mirnou teplotou do 37,4. Takze i na to pozor, na pohotovosti mi po telefonu rikali, ze bych musela mit teplotu vyssi. Kdyz jsme po dalsich dvou dnech jeli na pohotovost, protoze mi to neprislo normalni, tak si me v nemocnici rovnou nechali. Dostala jsem antibiotika do zily a 3× denne oxytocin. Na druhou revizi jsem nastesti nemusela, i kdyz tam ten kousek zustal, protoze teplota i bolest bricha presly. Doma jsem pak pila 3× denne kontryhelovej caj (v bylinkove knizce psali pit vsede teply po douskach), masirovala si bricho olejem, co mi namichala mamka (salvej, ruze, hermanek). Salvej pry hodne podporuje stahy delohy. Po 14 dnech na kontrolnim uz byla uz deloha cista. Nevim, co pomohlo, jestli ten oxytocin nebo bylinky, ale krvacet jsem teda zacala az doma. Jeste jsem v bylinkove knizce vycetla, ze na potrat je dobra bylinka Pelynek cernobyl, ale toho jsem se kvuli alergiim bala. Drz se, at se ti to brzy spusti. Uplne chapu, jak je to cekani nekonecny. Mne teda nikdo ani nerekl, ze by to mohlo odejit samo a hned me hnali na revizi. Ja byla tak v soku, ze jsem poslechla. A to jsem taky proti zakrokum, kdyz to jde vyresit i bez nej. Takze te obdivuju!

Petrusska007
Ukecaná baba ;) 1211 příspěvků 11.01.17 07:44

@Efka2015 děkuji :kytka: :mavam:

Petrusska007
Ukecaná baba ;) 1211 příspěvků 11.01.17 07:47

@Adeletka já teda bylinkové čaje fakt nemusím, ale v tomhle případě se asi zapřu a vybílím lékárnu, že jim tam nezůstane ani smítko šalvěje :mrgreen:

Hadrnozka
Kecalka 108 příspěvků 11.01.17 07:56

@Petrusska007
Ja jsem do svych cca 28 let taky odmitala jakoukoliv jinou nez zapadni lecbu (rozumej prasky), ale pak jsem postupne zacala mit dobrou zkusenost se zmenou stravy, babskymi radami a hladovkou na atopicky ekzem, ktereho se mi leta neslo nijak zbavit. Od te doby to s bylinkami zkousim a docela to funguje. Treba nedam dopustit na zensky caj behem menses. Driv bych do nej nestrcila ani prst:) usoudila jsem, ze kdyz medicina proste nic nenabizi (brufen neni uplne reseni a na to vycisteni delohy taky moc nic neni), tak ze je lepsi zkusit, co staleti fungovalo, a aspon verit. Mozna to zni posahane, ale zatim mi to vychazi, i kdyz jsem docela neduchovne zalozenej technickej typ. Jeste jsem cetla o cervenym vinu a vane, ale to jsem zkusit nemohla.

Efka2015
Závislačka 4815 příspěvků 11.01.17 08:01

@Petrusska007 Hele, Kontryhel je i v tinktuře, např. Naděje, a myslím, že možná i šajvěj budou mít.

Já po letech snažení už nemohla Kontryhel ani cítit, tak jsem to řešila tinkturou..

Hadrnozka
Kecalka 108 příspěvků 11.01.17 08:03

@Petrusska007 jeste teda, kdyby se ti podarilo sehnat ten salvejovej olej, ja si to bricho s nim masirovala od pupiku az k dolnim chloupkum krouzivymi pohyby po smeru hodinovych rucicek. A docela jsem tlacila. Byla jsem zoufala a na druhou revizi jsem se hrozne bala, ze mi protrhnou delohu (to jsem si nekde precetla na netu, vim, jsem blbka). Po tyhle masazi jsem vzdy citila, ze se v ty deloze neco trochu deje a do ctvrt hodiny jsem zacala spinit trochu vic. Ale nevim, jestli to budes mit i ty podobny, protoze preci jen ja to tam mela rozstourany a ten delozni cipek jsem mela po revizi trochu otevreny.

Petrusska007
Ukecaná baba ;) 1211 příspěvků 11.01.17 08:07

@Adeletka tak jsem zvědavá, jestli mne to obrátí na bylinkovou víru ;)… jinak horkou vanu dávám každý vecer, včera jsem přidala i to víno. Ani po víně se to nespustilo, zato jsem měla pořádnou opici a dneska hlavobol :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Hadrnozka
Kecalka 108 příspěvků 11.01.17 08:11

@Petrusska007 jo tak to si dokazu predstavit :D to uz radsi bylinky nez opicaka za krkem. Jeste jsem teda pila sypanej kontryhel. Ten sackovej jsem pila driv, chutnal jak seno. Ten sypanej chutna trochu po citronu. A pry by mel mit lepsi ucinky nez sackovy (precteno v knizce).

Petrusska007
Ukecaná baba ;) 1211 příspěvků 11.01.17 08:13

@Adeletka tak podle popisu půjdu nejspíš do těch sypaných. No, jsem na matku přírodu zvědavá ;) 8o :think:

Hadrnozka
Kecalka 108 příspěvků 11.01.17 08:19

@Petrusska007 moc ti drzim palce!

jasietka
Zasloužilá kecalka 946 příspěvků 11.01.17 08:49

V 9+3 tt na kontrole zistili, že srdiečko nebije. Ale maličké malo veľkosť zodpovedajúcu tomu 9 tt. Lekár mi dal na výber - kyretáž alebo čakať na spontánne vyčistenie. rozhodla som sa čakať. Štyri týždne sa nedialo nič, normálne som mala ďalej tehotenské nevoľnosti. O štyri týždne sa spustil samovoľný potrat - náhla kontrakcia ako pri silnom menzese, potom to zo mňa „vypadlo“, krvácala som dosť. Asi po hodine som si myslela, že už je hotovo, ale začala som znovu masívne krvácať, až som aj tak musela do nemocnice (doma som stratila vedomie, stále to zo mňa tieklo), takže kyretáži som sa nakoniec aj tak nevyhla. V nemocnici zistili, že to bol nekompletný potrat, proste niečo vnútri ešte ostalo. Asi preto, že maličké už bolo „veľké“. Malo cca 3 cm, videla som ho sama :( - rúčky, nožičky - také malillinké, očká, srdiečko… Trochu som mala obavy, že to bude po tých 4 týždňov nejako v rozklade, ale nebolo.
Potom o pol roka som bez problémov otehotnela a donosila zdravé dieťatko :).

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 11.01.17 09:23

@Petrusska007 :hug: :hug: čekala jsem 4 týdny.. když už jsem to chtěla řešit s dr, tak to odešlo :think: ale masivní krvácení, takže jsem v té nemocnici stejně skončila - měla jsem ji 100 m :nevim:

Petrusska007
Ukecaná baba ;) 1211 příspěvků 11.01.17 22:42

@jasietka @martina.se jsem připravena i na variantu, že mne revize nemine, podobně jako u vás dvou, ale… někde v skrytu duše doufám, věřím a přesvědčuji své tělo, že snad ví, jak má fungovat :pankac:… jinak stále nic, takže vzhůru do 14tt ;) 8o :think:

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Prototyp dnešní ženy v dobrém i zlém: Tajnůstkářka Daniela Písařovicová

Sice se to po úvodní čače z prvního soutěžního večera nezdálo, ale nakonec... číst dále >

Češky se potí na Fed Cupu... A Slovenky? Takhle se vystavuje jejich hvězda Cibulková!

Ve světě tenisu je nyní tématem číslo jedna Fed Cup. Češky na něm zdolaly... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >