Čekatelky na DV, které nakonec měli dítě z vlastních vajíček

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ella123
Kecalka 137 příspěvků 05.08.18 19:57
Čekatelky na DV, které nakonec měli dítě z vlastních vajíček.

Ahoj, najde se nějaká maminka, které byla doporučená darovaná vajíčka, z důvodu vlastních, nekvalitních a nakonec se ještě podařilo z vlastních?
Mně je 35 let, amh 1, 3 zamlklá těhotenství za poslední rok a půl. Mám dcerku z 2.IVF dlouhý protokol, Ket z tohoto protokolu nedopadl, 3.IVF také ne.Zda zkusit ještě naposledy dlouhý protokol nebo minimální stimulaci.
Uvažuji nyní, co dál.
Děkuji za rady.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Blanka S
Kelišová 5041 příspěvků 05.08.18 20:02
@Ella123 píše:
Ahoj, najde se nějaká maminka, které byla doporučená darovaná vajíčka, z důvodu vlastních, nekvalitních a nakonec se ještě podařilo z vlastních?
Mně je 35 let, amh 1, 3 zamlklá těhotenství za poslední rok a půl. Mám dcerku z 2.IVF dlouhý protokol, Ket z tohoto protokolu nedopadl, 3.IVF také ne.Zda zkusit ještě naposledy dlouhý protokol nebo minimální stimulaci.
Uvažuji nyní, co dál.
Děkuji za rady.

jj já měla AHM 0,5 a teď tu lítá :srdce: v ledu jí bylo 5 let…z prvního IVF mám starší 9 let. Pak jsem zkoušela další a další IVF a dlouho nic ……

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.18 20:12

Ano, byla jsem na seznamu příjemkyň darovaných vajíček, po několika IVF moje vajíčka opakovaně neoplodnitelná, příčina neznámá. Nakonec jsme zkusili ještě jeden poslední pokus s vlastními, oplodnilo se jedno jediné a z toho mám první zázračné dítě. Druhé už jsem z darovaných nechtěla, když už to jednou šlo, ale nikdy už se ani přes IVF nepodařilo. Paradoxně pak po dalších sedmi letech, kdy mi táhlo na čtyřicet, jsem s jediným a navíc neprůchodným vejcovodem, AMH 0,16 otěhotněla přirozeně, zatím 12.tt, proto anonym. Takže jo, zázraky se dít umí, ale my začínali v pětadvaceti a určitě bych na to nespoléhala.
AMH 1 není žádná tragédie, 3 potraty nic moc, předpokládám, že máte i komplet aktuální imunologii, atd. Pokud jste měli i KET, asi bylo vajíček víc, tak bych to tak černě neviděla, ale zkusila bych si najít centrum, kde mi vzhledem k anamnéze provedou na pojišťovny PGD. Pro mě nepoužitelné, pokud se nic neoplodní, není co testovat, ale bylo-li vajíček víc i na mražení, zkusila bych to takhle. Ale zajímalo by mě, jestli jsou potraty z příčiny mizerných vajíček nebo reakce vlastního těla - tam by ani darovaná nepomohla.

Bella13
Kecalka 229 příspěvků 05.08.18 20:39

Ahoj, ještě jsme nebyli zapsáni na seznamu, ale bylo mi doporučováno dárcovství kvůli nízkému AMH 1,3 - 5×IVF - pak dvojčata a rok potom přirozeně. Mimochodem před dvojčaty (4 roky od prvního pokusu) mi dělali AMH znovu a zvýšilo se asi na 1,6. Tak jsem se ptala jak je to možné a doktor říkal, že to klidně může být chyba laboratoře - teď i předtím.

Blanka S
Kelišová 5041 příspěvků 05.08.18 20:44
@Bella13 píše:
Ahoj, ještě jsme nebyli zapsáni na seznamu, ale bylo mi doporučováno dárcovství kvůli nízkému AMH 1,3 - 5×IVF - pak dvojčata a rok potom přirozeně. Mimochodem před dvojčaty (4 roky od prvního pokusu) mi dělali AMH znovu a zvýšilo se asi na 1,6. Tak jsem se ptala jak je to možné a doktor říkal, že to klidně může být chyba laboratoře - teď i předtím.

to se může stát mně Gennet udělal špatné genetické testy, přišlo se na to náhodou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.18 20:51

To vůbec nemusí být laboratoří, on je to všeobecně zažitý mýtus, že AMH klesá a nikdy jinak. Já měla v průběhu několika let 0,7 - 0,16 - 0,84 a když jsem se na to doktora ptala, tak jen skepticky krčil rameny - to asi tak vypovídá o tom, co si o tomhle hormonu myslíme.
Ale někteří doktoři to berou smrtelně vážně, včetně toho, že ženský s AMH 1 a méně s vážnou tváří tvrdí, že se jedná prakticky o definitivní neplodnost. Když jsem měla těch 0,7, tvářili se, že sice jako žádná hitparáda a nemám očekávat úrodu vajíček jako dvacítka, ale rozhodně to není důvod k tomu panikařit a pokud se teď do toho vrhneme, je šance solidní. Ty hodnoty pod 1 spíš říkají to, že by ženská už s tím mateřstvím neměla otálet, kdyby mi řekli 0,7 a já na to že teda ještě pět let počkáme, tak by se asi bouřili hodně. Ale vzhledem k tomu, že jsem tam s tou hodnotou byla intenzivně řešit početí, neviděli to nijak bledě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.18 20:58
@Bella13 píše:

Nebylo to v Gennetu? Ten měřil AMH špatně, teď mají novější metodu, ale celkově Gennetu už nevěřím.

Ella123
Kecalka 137 příspěvků 05.08.18 20:59

@Blanka S A nakonec se podařilo přirozene nebo s IVF ?Ono ta hodnota Amh není až tak tragicka,ale spis ta kvalita. :(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.18 21:00
@Blanka S píše:
to se může stát mně Gennet udělal špatné genetické testy, přišlo se na to náhodou.

Můžeš se rozepsat? Jaké testy? Gennetem jsem prošla a velké zklamání.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.18 21:01
@Ella123 píše:
Uvažuji nyní, co dál.
Děkuji za rady.

v 35ti s AMH 1,3 darovaná vajíčka? Proboha kde to jsi? Absolutně ne…

Ella123
Kecalka 137 příspěvků 05.08.18 21:09
@Anonymní píše:
Ano, byla jsem na seznamu příjemkyň darovaných vajíček, po několika IVF moje vajíčka opakovaně neoplodnitelná, příčina neznámá. Nakonec jsme zkusili ještě jeden poslední pokus s vlastními, oplodnilo se jedno jediné a z toho mám první zázračné dítě. Druhé už jsem z darovaných nechtěla, když už to jednou šlo, ale nikdy už se ani přes IVF nepodařilo. Paradoxně pak po dalších sedmi letech, kdy mi táhlo na čtyřicet, jsem s jediným a navíc neprůchodným vejcovodem, AMH 0,16 otěhotněla přirozeně, zatím 12.tt, proto anonym. Takže jo, zázraky se dít umí, ale my začínali v pětadvaceti a určitě bych na to nespoléhala.
AMH 1 není žádná tragédie, 3 potraty nic moc, předpokládám, že máte i komplet aktuální imunologii, atd. Pokud jste měli i KET, asi bylo vajíček víc, tak bych to tak černě neviděla, ale zkusila bych si najít centrum, kde mi vzhledem k anamnéze provedou na pojišťovny PGD. Pro mě nepoužitelné, pokud se nic neoplodní, není co testovat, ale bylo-li vajíček víc i na mražení, zkusila bych to takhle. Ale zajímalo by mě, jestli jsou potraty z příčiny mizerných vajíček nebo reakce vlastního těla - tam by ani darovaná nepomohla.

Máme veškerá možná vyšetření,vše v poradku.Imuno naposled na podzim,manžel taky Ok,takže u mě to bude asi opravdu tou špatnou kvalitou.U 2.ivf před 4 lety sice byla 2 kvalitní embrya,z jednoho je dcera,druhé nedopadlo,ale jinak reakce mizerná.U 1.ivf krátký protokol,nedošlo žádné do konce PK a poslední IVF letos v březnu krátký protokol s max dávkou léku,jen dvě embrya,PK přežilo jedno a nedopadlo to.Bylo v plánu i pgs,ale nakonec jsem si řekla,ze to risknu,negativní.
Otěhotněla jsem přirozene v květnu,ale opět v 7tt zamlkle tehotenstvi,takže chci jít na podzim asi do minimalky a dělat pgs,abych snížila šanci na zamlkle tehu a vyhla se revizi. U mne už to není o kvantitě,ale i pokusu najít ještě jedno kvalitní vajíčko.Darovana nechci,to je uzavrene.

Ella123
Kecalka 137 příspěvků 05.08.18 21:11
@Anonymní píše:
v 35ti s AMH 1,3 darovaná vajíčka? Proboha kde to jsi? Absolutně ne…
@Anonymní píše:
v 35ti s AMH 1,3 darovaná vajíčka? Proboha kde to jsi? Absolutně ne…

Amh je 1,ale u mě to bohužel nebude o této hodnotě,ale o kvalitě vajicek,jinak už vážně nevim.Otehotneni není problem,ale už potřetí to skončilo revizi a to není dobre.

Blanka S
Kelišová 5041 příspěvků 05.08.18 21:11
@Anonymní píše:
Můžeš se rozepsat? Jaké testy? Gennetem jsem prošla a velké zklamání.

Mám genetické těsty z Genetu Praha a vše v pořádku… pak když jsem porodila děti a chtěla antikoncepci na své gyndě (jak se po ní menzes.) tak tam byl dr. na záskok a, že mi vezme krev…myslela jsem, že na jaterí testy…za tři týdny telefon z laboratoře, že mám leidenskou mutaci (je to dědičné) já na to, že mám genetiku hotovou a ok…takže se opakovali celé testy. Dr. se divý, jsem těch 7IVF dala a nic se mi nestalo.

Bella13
Kecalka 229 příspěvků 05.08.18 21:12

bylo, ale já tam byla ve výsledku spokojená

Blanka S
Kelišová 5041 příspěvků 05.08.18 21:12
@Ella123 píše:
@Blanka S A nakonec se podařilo přirozene nebo s IVF ?Ono ta hodnota Amh není až tak tragicka,ale spis ta kvalita. :(

přes IVF já nemám vejcovody

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a... číst dále >

Tři hollywoodská zmrtvýchvstání: Ben Affleck, Demi Lovato a Tori Spelling

Ještě nedávno to s nimi vůbec nevypadalo dobře, někteří byli rádi, že z toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >