Celé těhotenství bolesti dělohy

17.5.17 17:09

Celé těhotenství bolesti dělohy

Ahojky těhulky :) Chci se zeptat, jestli je tady nějaká těhule, co ma stejné potíže v těhotenství jako já. Nyní jsem 35+1tt a dá se říct, že úplně celé těhotenství (téměř každý den) mám bolesti v podbřišku. Místo, kde mě to bolí nejčastěji, je podle dr. právě děloha. Několikrát jsem to s dr. řešila. Na pohmat je to velmi bolestivé ale na UZ nikdy nic špatného nebylo. Jednou jsem byla i u jiného dr. a jednou i na pohotovosti ( tam i tam mě poslala moje dr. jestli tam někdo něco neuvidí) vše bylo vždy OK. I CRP mi dr. dělala-výsledek 3,6 takže taky ok a dělala mi snad téměř všechny možné stěry na záněty-vše ok. Mám strašnou hrůzu z rakoviny dělohy nebo třeba vaječníkú, protože si nejsem jistá, že by to dr. poznala třeba na UZ. Měla jste prosím některá bolesti dělohy také celé těhotenství a bylo pak vše v pořádku? Moc děkuji za odpovědi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1108
17.5.17 17:24

Jsem teprve 28.tt a podbřišek mě bolí skoro denně ( slabá bolest jako MS ).
K tomu mě bolí i záda. Dr. mi předepsala magnesium 4× 2 tablety.
Straší mě předčasným porodem, ale zatím bylo na kontrole vždy vše ok, čípek dlouhý, tvrdnutí nemám. Tak snad to ty 3 měsíce vydržím.
Do toho mě zlobí výtok, ale stěry také v pořádku. Teda až na streptokoka, ale to prý nevadí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
17.5.17 17:36

Já teda čekala dvojčata, ale od začátku druhého trimestru do konce jsem zapomněla, jak to vypadá, když tě nic nebolí. Břicho mě bolelo pořád, záda, kyčle… neplaš se :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18093
17.5.17 17:39

Mě taky bolí podbřišek pořád občas nemůžu ani chodit :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.5.17 18:12

Ahoj, já mám zdvojenou dělohu (dvě dělohy, dva čípky), jsem v 16. týdnu a bolesti různé intenzity mám téměř pořád. Málokdy je to teda přímo děloha, spíš vazy, úpony, střeva, konečník, močák… Navíc jsem po odstranění srůstů. Už teď mi ty dělohy tlačí všude možně.

Nemůžeš mít třeba srůsty, nejsi po gynekologické operaci? Srůsty mě hodně zlobily i jako netěhotnou.

Z rakoviny bych strach neměla, nádor tak velký, aby bolel, by byl vidět na ultrazvuku. Pokud máš i stěry na chlamydie a podobné mrchy a už jsi skoro před porodem, bude to určitě dobré!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.5.17 18:29

@Dovlatovka Dvě dělohy? To slyším poprvé 8o A musela jste to nějak řešit? To jako jeden vejcovod ústí do jedné dělohy a druhý do druhé, nebo jak to funguje? A jaké je riziko, že člověk otěhotní současně v obou dělohách? Omlouvám se za otázky mimo téma, ale to mě fakt zajímá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.5.17 18:50

@Dovlatovka a ty srůsty doktor pozná jak? Z UZ? Na preventivní prohlídky (mimo těhu) jsem chodila pravidelně po roce a nikdy nic nenašla, tak fakt nevim no :( Chlamidie atd. mi právě dělala vše bylo ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.5.17 18:52

@ka2ka A bolí tě to také celé těhu a ve kterém jsi tt?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.5.17 18:59
@stonožka12 píše:
@Dovlatovka Dvě dělohy? To slyším poprvé 8o A musela jste to nějak řešit? To jako jeden vejcovod ústí do jedné dělohy a druhý do druhé, nebo jak to funguje? A jaké je riziko, že člověk otěhotní současně v obou dělohách? Omlouvám se za otázky mimo téma, ale to mě fakt zajímá…

Vím to od 13 a celý život se to nijak neřešilo. Měla jsem i přepážku v pochvě, ale většinu života mi nijak zásadně nevadila. Jen jsem trpěla na záněty, ale to s tím asi moc nesouviselo. Otěhotněla jsem rychle a v 8 týdnu potratila, takže kyretáž. od té doby různé bolesti, se kterými jsem byla neustále na gyndě, pak i na sonu a na kolonoskopii. Všichni mi tvrdily, že mi jen dělohy tlačí na konečník. Pak začal zlobit močák po sexu, kolem menstruace (bez nálezu bakterií), pak i konečník…až jsem změnila gynekologa, ten mi konečně zaléčil záněty a navrhl laparoskopii, že mi ani nemůže radit s těhotenstvím, když neví, do které dělohy mi vede který vejcovod atd. Laparoskopii nikde nechtěli rovnou udělat a protože se nám nedařilo znovu otěhotnět cca dva roky, poslali mě do CARu, kde laparoskopii udělali až po hoře běžných testů a třech pokusech IUI, které mě samozřejmě bolely jak čert. Do toho jsem začala rovnat záda, protože tam je taky vzájemné působení s orgány v pánvi.

V červenci na laparoskopii mi (konečně) zjistili a odstranili srůsty mezi jednou z děloh a konečníkem, popsali vnitřní uspořádání (u jednoho vejcovodu pravděpodobná neprůchodnost) a odstranili přepážku v pochvě. Bolesti a sexuální život o 80% lepší (kéž bych do toho šla dřív!) a po půl roce těhotenství. Doktor ke mně přistupoval jako k normální těhotné, což jsem moc ocenila. Ale v 10. týdnu šílené křeče, na „těhotnou“ dělohu nešlo ani sáhnout. Po pár dnech klidu to přešlo, jen bylo třeba, aby si děloha s miminkem udělala místo. Tu druhou, ve které mám pořád vysokou sliznici (a mohla by krvácet), mám utlačenou a natlačenou na konečník. Zlobí močák i konečník, teď mám navíc i nějaký zánět v pochvě. Doktor je od té doby hodně opatrný, takže jsem stále na neschopence. Dokud neuvidí na velkém utz v 21. týdnu, že vše je, jak má být, do práce mě nepustí. Ale už se smím aspoň hýbat, procházet se a trochu cvičit. Ale leze mi to trochu na mozek :)

Když jsme to takhle sepsala, byla to vlastně docela anabáze a zpětně lituju, že jsem to neřešila dřív, ale nebyl důvod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18093
17.5.17 19:02
@petula91 píše:
@ka2ka A bolí tě to také celé těhu a ve kterém jsi tt?

ano v podstatě pořád ale ted už je to fakt síla jsem 35tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.5.17 19:06

Hodlám to po těhotenství sepsat do deníčku, protože o těchhle vývojovejch vadách dělohy se moc neví a nemluví. Neohrožuje to život, tak v tom nejsou moc výzkumy a postupy. Nicméně pro těhotenství je třeba horší částečně přepažená děloha než dvě samostatné. S uterus duplex (zdvojená) se může pojit vada ledvin, což mi celý život žádný gynekolog neřekl. Má známá má dvě dělohy (k tomu 4 ledviny) a hodně malé, takže 2× potratila, než se jedna roztáhla.

Jo a těhotenství v obou dělohách při dvou čípcích dle internetu možné je, ale je to rarita. Pokud vede vždy jeden vejcovod do jedné z děloh, ovulace většinou probíhá jen na jedné straně a při otěhotnění hormonální hladiny uzavřou oba čípky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.5.17 19:07

Omlouvám se, že to není moc k tématu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.5.17 19:35

@Dovlatovka Teda to jsou věci, to by si opravdu zasloužilo deníček. Srůsty dovedou potrápit, to ale fakt mohl tu laparoskopii někdo naordinovat dřív. Ale stejně je super, že se Vám nakonec po všech peripetiích podařilo přirozeně otěhotnět. Tak přeju, ať zbytek těhotenství probíhá co nejklidněji a pohodově, a hlavně ať i po porodu je vše bez komplikací :kytka:
Taky se zakladatelce omlouvám za odbočení od tématu, byla jsem zvědavá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Verun83
17.5.17 20:40

@petula91 nemas sedave zamestnani? Ted ted uz ne, ale pred materskou.

Ja jsem u prvniho tehu sedela v kanclu, 8h denne a podbrisek me bolel furt. Doma po praci jsem lezela aby si bricho,,odpocalo,,. No ke konci me zas drsne bolela stydka spona, ale opravdu strasne.

Pri druhem tehu, jak jsem mela pohyb s mladsim, se zadne bolesti bricha nekonaly.

• Nahlásit
  • Citovat
10134
17.5.17 21:16

Já bych neměla strach to by viděla na UZ… Taky mě dost často bolí podbřišek to je jak se všechno roztahuje, napíná taky malá mě dost kope do spodku.. Někdy nemůžu ani sedět a musím vstát…od 3 měsíce mě tvrdne břicho strašně 6× denně magnezko…dnes jsem 24+2

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama