Celiakie- jak se to vyšetří?

15
20.1.20 05:58

Celiakie- jak se to vyšetří?

Ahoj chtěla jsem se zeptat jestli to stačí zjistit z krevních testů nebo se musí i na odebrání vzorků ze střevní sliznice? Jsem to někde četla a docela mě to vyděsilo????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27918
20.1.20 06:02

Záleží na tom, o koho jde. U dospělého se dělá odběr, ale muzesse nechat oblbnout, to je potom v pohodě. U dětí se dá diagnostikovat, pokud má víc jak 10× vyšší hodnoty a pozitivní genetiku. Ale pozor, před odběrem krve, případně biopsii se nesmí držet dieta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
20.1.20 06:23

No já mám 16. Takže už mě asi neuspí si myslím. Tak se asi budu modlit abych to přežila a nebo se na to vyprdnu a radši tam nepůjdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6472
20.1.20 06:25

@Isabel03 Nikdo nemluvil o upsání, ale o oblbováku. Nech si píchnout injekci a celé ti to bude připadat, že to trvalo pár vteřin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5271
20.1.20 07:07

@Isabel03
A kolik vám vyšly hodnoty EMA a anti-TTG? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
191
20.1.20 07:14

Odběrem krve, gastroskopií anebo kolonoskopií. Všechno se dá přežít. Za mě to kolono bylo lepší než gastro, protože u gastra je dávivý reflex, člověk nemůže mluvit, není to moc příjemné, ale nic hrozného. Stříkají i sprej a ten to zmírní. U kolona jsem si nechala píchnout oblbovák, přišlo mi, že tam jsem 2 minuty, přitom to trvalo kolem 20 minut. Nejhorší z toho všeho byl vypít ten roztok, ale rozdělila jsem si to na večer a ráno v brzkých hodinách a doktorka říkala, že střeva jsou čistá.
Na gastro chodím pravidelně od 15 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
20.1.20 07:19

Děkuju za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...