Celiakie po prvním porodu

Anonymní
14.5.21 08:53

Celiakie po porodu1

Čau holky,
Je tu někdo komu se po porodu rozjela celiakie?
Já teda nevím jestli je to tak u mě, ale od porodu (cca 3 měsíce) mám různé obtíže. Hlavně nechutenství, nevolnosti, častá stolice, afty, únava atd…
Za 3 měsíce jsem zhubla už asi 15 kg.. :zed:.. Hubená jsem byla už před porodem cca těch 48 kg na 172 cm.. A během těch 3 měsíců jsem na stejné váze :roll: a ještě mám o kilo míň..
Do toho jsem před porodem několikrát potratila.. Takže příznaky by seděly, ale když jsem to říkala obvodní, tak řekla, že si nemyslí, že je to celiakie, že to mám spíš po prodělaném covidu.. Takže krevní testy mi nedělala.. Nakonec mě poslala na gastro a tam mě rovnou objednali na gastroskopii.. Tak se chci zeptat jestli se ta případná celiakie dá poznat z té gastroskopie nebo je potřeba i ta krev na kterou mě dr nechce poslat :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29270
14.5.21 09:10

Důležitější je biopsie, která se dela pri gastroskopii. Krev nemusí byt prukazna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1057
@Anonymní píše: Čau holky,
Já teda nevím jestli je to tak u mě, ale od porodu (cca 3 měsíce) mám různé obtíže. Hlavně nechutenství, nevolnosti, častá stolice, afty, únava atd…
Za 3 měsíce jsem zhubla už asi 15 kg.. :zed:.. Hubená jsem byla už před porodem cca těch 48 kg na 172 cm.. A během těch 3 měsíců jsem na stejné váze :roll: a ještě mám o kilo míň..
Do toho jsem před porodem několikrát potratila.. Takže příznaky by seděly, ale když jsem to říkala obvodní, tak řekla, že si nemyslí, že je to celiakie, že to mám spíš po prodělaném covidu.. Takže krevní testy mi nedělala.. Nakonec mě poslala na gastro a tam mě rovnou objednali na gastroskopii.. Tak se chci zeptat jestli se ta případná celiakie dá poznat z té gastroskopie nebo je potřeba i ta krev na kterou mě dr nechce poslat :zed:

Ano po porodu se mi rozjela celiakie. Bylo mi furt špatně, převážně po každém jídle. Křeče v břiše, furt jsem lítala na toaletu, věčně nafouklá. Vy pozorovala jsem co mi vadí a omezila stravu, pak se přidávali další a další potraviny, tak jsem se objednala na gastro a vyšla mi celiakie. Takže striktní dieta a musím říct, že se cítím o dost fajn. Jen ta váha mi nešla a ani teď nejde dolů :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20692

Tyuž jsi tu tohle řešila ne? Nech si zkontrolovat štítnou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.21 09:15

@ka2ka To jsem asi nebyla já, a štítnou mám v pořádku ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
16966
14.5.21 09:36

Bohužel se stává, že dosud nepříznakova celiakie se rozjede po porodu a pozná se to z gastroskopie.

Výhodou je, že když najedeš na dietu (po vyšetření), tak se ti do pár týdnů uleví a nejspíš i s dalšími příznaky. Zároveň je potřeba počítat s tím, že celiakie je často dědičná a dávat na to pozor u dětí a v případě že někdo z tvých příbuznách má různe vlelke obtíže neurčiteho typu, tak ho taky poslat na vyšetření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17025
14.5.21 10:07
@Anonymní píše: Čau holky,
Do toho jsem před porodem několikrát potratila.. Takže příznaky by seděly, ale když jsem to říkala obvodní, tak řekla, že si nemyslí, že je to celiakie, že to mám spíš po prodělaném covidu.. Takže krevní testy mi nedělala.. Nakonec mě poslala na gastro a tam mě rovnou objednali na gastroskopii.. Tak se chci zeptat jestli se ta případná celiakie dá poznat z té gastroskopie nebo je potřeba i ta krev na kterou mě dr nechce poslat :zed:

Hlavně nedrž žádnou dietu před tím vyšetřením. A jit rovnou na gastro neni nic proti ničemu, po pozitivní krvi bys tam stejně šla. Hlavně aby ti udělali biopsii ze vzorků streva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat