Celková narkóza u dítěte do 1 roku - bojím bojím :-(((

Anonymni
11.9.09 21:22

Celková narkóza u dítěte do 1 roku - bojím bojím.... :-(((

Ahoj, dceru (10 měsíců) čeká menší chirurgický zákrok, který se provádí v celkové narkóze. Mám z toho hrozný strach, napadají mě blbé myšlenky, co když se něco zvrtne atd. atd… :-( Prosím kdo jste absolvovali celkovou narkózu s takhle malým dítětem, jak to děcka snáší, jak pak probíhá probouzení z narkózy, jaká jsou rizika?? Sama jsem nikdy na žádné operaci nebyla, tak jsem z toho děsně vyjukaná.
Děkuji za odpovědi, Jitka.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

388
11.9.09 21:30

Neboj, můj syn byl od malinka na několika operacích, na dvou do jednoho roku a přežil to!!! Dneska je mu skoro 15 a nic o tom neví. Tenkrát jsem z toho byla na nervy jen já a on to snášel uplně v poho.

Tak hodně zdaru!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
11.9.09 21:35

Ahoj,
syn měl krátkou celkovou narkózu v 6 měsících. Nejhorší bylo 5 hodin před operací a 2 hodiny po nejíst (v jeho případě nekojit, byl stále plně kojen). Jinak to snášel v pohodě, žádné problémy u něj nebyly - špatně mu potom nebylo. Dali mi ho už probuzeného, takže nevím, jak probouzení probíhalo. Až se po zákroku konečně nakojil, byl úplně v pohodě a už o ničem nevěděl.

Přeju, ať u vás proběhne vše v pořádku a ať to dcerka snáší dobře. Já sama jsem taky nikdy v celkové narkóze nebyla, tak kdybych o té operaci věděla předem, měla bych podobné obavy jako ty. U nás to byla rychlovka a dověděla jsem se to, že ho budou operovat, asi hodinu před zákrokem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2323
11.9.09 21:37

Ahoj,
Míša byla na operaci kýly v 7 týdnech. Já zestárla asi o 10 let, ona to zvládla celkem dobře. Hodně ji štvala dlaha na noze kvůli infuzi a nejvíc byl problém po narkóze, když mě sestra nutila, abych jí dala čaj - z láhve neuměla a nic než mlíko ode mně nechtěla. Naprdlá sestra nakonec svolila s kojením a bylo dobře. Pak byla Míša na operaci mandle v 5 letech a to snášela narkózu trochu hůř, opět byl problém, že nemohla hned pít. Výborný vynález mokrá žínka na žužlání - pusa se navlhčí a do žaludku se nic nedostane, doporučuju.
Troufám si tvrdit, že dcera to zvládne líp než ty :wink: .
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
11.9.09 21:52

Neboj,mala mela narkozu v 5 mesicich,take jsem se priserne bala a mela hrozne myslenky ale bylo to pro jeji dobro a vse zvladla na jednicku.
Probuzeni bez problemu,byla milackem spitalu,me sestricky poslaly na kafe abych se nezhroutila a prisla jsem a Emca uz byla vzhuru.
Je pravda ze mala to zvladala lepe nez ja,asi nejhorsi pro ni bylo kdyz uz byla vzhuru a nemohla pit tak pak je dobre potirat rticky.
Na zadne rizika nesmis myslet.

At vse dobre dopadne a hlavne nestresuj-dite to pozna :wink:

Tak bud pohodova maminka a dcerka bude take v pohode

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.9.09 21:57

Můj Jonášek byl operovaný v narkoze pátý den jeho života. Myslela jsem, že umřu strachem. Uklidňovali mě, že operují miminka nedonošená, předčasně narozená a zvládají to. Narkoza asi v poho, nezvracel, ale já jsem ho viděla až druhý den ráno. Horší byla lékařská péče po, ale to je o lidech. Tak přeju tfuj, tfuj, ať je u vás vše v pořádku. Ty to asi budeš prožívat mnohem hůř, než dcerka. Radka

• Nahlásit
  • Citovat
171
11.9.09 21:59

Nase mala dostala celkovou narkozu jako 10-ti denni miminko. Kdyz jsem to podepisovala, mela jsem pocit, ze podepisuju rozsudek smrti, ale na vyber jsme nemeli. Vsechno probehlo v poradku, ale vic ti nepovim, protoze jsem u toho nemohla byt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
832
11.9.09 22:07

Ahoj nas synek byl operovany v 8 mesicich - banalni zakrok. strach jsem mela sileny.proste jako kazda mama ktera sve ditko miluje a boji se o nej. byli jsme na urologickem oddeleni,Davidek mel nesestoupene varle.rekli mi ze zakrok s tim i druhym pokusem bude max 90 minut.no nejak se sdrzeli bylo to 2h a pak me teprve zavolali.na pokoji jsem brecela jak zelva,ale dost se mi ulevilo.

Pro maleho jsem sla hned co ho prevezli.byla jsem s nim celou dobu.jak prichazel k sobe,tak plakal,ze ho to bolelo.sestry ho tam zboznovaly a dostaval glukozku na dudlik.vic nesmel.ono je i hrozne ze po půlnoci nesmel pi,v 8h byl zakrok a pak jeste nesmel nejakou dobu pit.to bylo velke trapeni.

Tak moooc drzim palecky at vse dobre dopadne a klidne na pokoji plac,volej si s nekym.hlavne at nejsi pak ve stresu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.9.09 07:30

Honzík byl operovaný asi v roce a třech měsících, taky jsem se té narkózy bála. Před operací mu dali orálně nějaký oblbovák, který na něj zapůsobil, tak že byl vysmátej (asi jako by měl veselou opičku). Doprovodila jsem ho před sál a tam na něj čekala, když ho přiváželi, tak vypadal zmateně, kňoural a jak se snažil jít na všechny čtyři, tak se mu podlamovaly ručičky. Ale pak se vzpamatoval a byl v pohodě. Je fakt, že druhý den zvracel, ale nevím jestli to mnělo souvislost s narkózou nebo „výbornou“ nemocniční stravou.

Magrátka

• Nahlásit
  • Citovat
14079
12.9.09 10:26

Matýsek byl operovaný v celkové narkóze „až“ ve 2,5 letech - tehdy mi řekli, že čím menší dítě, tím líp to snáší. To je pravda a taky to, že děti to snáší líp, než jejich rodiče. Byl tam taky asi dvanáctiletý klučina a ten pak hrozně zvracel, bylo mu pořád zle.
Matýsek byl potom takový zmatený, pořád mě volal, i když jsem ho měla na klíně.
Doporučuju v každém případě mít sebou někoho blízkého. Měla jsem tam manžela, byla jsem tehdy v pátém měsíci těhotná a sama bych to rozhodně neustála. Na sál odpochodoval s doktorem za ruku, zpátky ho přinesli jako bezvládný uzlíček v náručí. Zhruba za dvě hodiny na něm nebylo znát, že měl narkózu.
Taky je super ta namočená žínka, jak tu někdo psal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1059
12.9.09 15:28

Kubík měl vyšetření očního tlaku v narkoze v 10měsících. Před tím nesměl jíst ani pít (to bylo fakt blbé, ale zvládlo se to), pak jsem si ho v doprovodu sester odvezla až na předsálí, celou dobu ukazoval všem paci paci a byl za hvězdu :lol: , pak jsem asi půl hodky čekala, až mi ho přivezou. byla to hrozně dlouhá a depkatá půlhodina, ale přivezli ho, že je vše ok, pak jsem si ho převzala a byla u něj celou dobu. Upozornili mě, že z něj bude „vyprchávat“ ten rajský plyn, a že bude tím pádem hodně křičet a mlít sebou, ale že o tom neví. Taky že jo, zmítal sebou strašně, ale pomalu to vyprchalo a pak už bylo dobře.
ZVLÁDNETE TO!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1209
12.9.09 15:44

Ahoj, rádím připrav se na nejhorší a pak budeš třeba mile překvapená. Naše T. byla operovaná v 7 měsících, před operací jsem odevzdala v té době už celkem pohodovou holčičku a vrátili mi uzlíček nervů. Vůbec jsem ji nepoznávala, pořád hrozně brečela, celý pobyt v nemocnici jsem ji měla v náručí nebo u prsa. Zlepšilo se to až po návratu domů a když jsme jeli po měsíci do Motola na kontrolu, tak to tam vůbec nepoznala a byla v pohodě :P

Ber to jako nutné zlo. Na druhou stranu je dobré, že takhle malé děti si to nepamatují.

Tak se držte!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2045
12.9.09 15:52

Ahoj Jitko,já mám 10měs.chlapečka.Má za sebou 5 narkoz a zvládl to.Probouzejí se pomalu a vždycky mají něco na bolest a to jim pomalu ubýrají.Nenechají je trpět.On o ničem vědět nebude akorát ty jako matka to budeš hůř snášet.Drž se a pevný nervy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
397
12.9.09 21:40

Ahoj,moje malá byla operována nedávno,ve 2 měsících života.Vše proběhlo v pohodě,akorát hodně moc plakala když mi ji vrátili.Tak ji sestra dala něco málo na uklidnění,protože plakala opravdu hodně.Po třech hodinách mohla čaj a za další tři hodiny už mlíčko.Taky jsem se bála,ale vše dopadlo dobře.Držím vám palce.Eliščina mamka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
253
15.9.09 21:02

Ahoj,
na narkoze je asi nejhorší právě ta nemožnost pít před a nějakou hodinu po. Teda nevím na jaký jdete zákrok a jak může být bolestivý. Syn byl v narkoze taky v 10 měsících a bylo to úplně v pohodě. Další narkozy absolvoval asi ve dvou letech a to už se zvládalo hůř. Ale co se týče bolestí tak analgetika mu dávkovali tak, že bolest necítil (aspoň mě to tak připadalo, protože si na ni nikdy nestěžoval)
Nedávno jsem slyšela, že existují nějaká lízátka nebo tyčinky co se můžou cucat, když má člověk žízeň po narkoze, ale nevím, kde se dají sehnat. A pro 10 měsíční mimčo se vlastně asi ani nehodí. Ale mě by to zajímalo, takže jestli někdo víte…
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama