Celková zubní náhrada na vlastní žádost

Anonymní
1.3.21 10:22

Celková zubní náhrada na vlastní žádost

Ahoj ahoj

Chtěla jsem se zeptat, jestli náhodou nemá někdo zkušenost s celkovou zubní náhradou na vlastní žádost? Jaké je cenové rozmezí a jestli vůbec tato možnost je? Mám své zuby hodně polámané a některé skoro celé zlomené proto uvažuji, že bych požádala svého lékaře o toto. Objednaná jsem na polovinu března, proto se převezme ptám tady. (Na internetu na mě vyskočila i možnost zubních implantátů, ale to je bohužel mimo moje finanční možnosti).

Děkuji za sdílení Vašich zkušeností :) :) :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1314
1.3.21 11:52

Možnost je vždycky, pokud je možné nějaké zuby zachránit, rozumný lékař je bude chtít zachovat, nepíšete, kolik vám je a jestli myslíte horní i dolní zuby, jinak nečekejte zázraky s náhradou, vlastní zuby jsou vlastní zuby

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.3.21 12:06

@evulinda79 děkuji za váš názor. Samozřejmě si uvědomuji, že to nebude takové, jako s vlastními zuby, ale bohužel je mám opravdu zničené a nejspíš bych se za opravy nedoplatila. Je mi 26 a po druhém porodu se mi láme jeden zub za druhým i přes pestrou stravu a různé vitamíny a doplňky. 3 horní přední zuby mám zlomené skoro až k dásni, horní špičáky oba uštípnuté. U spodních zubů to samé, kde ve stoličkách jsem měla plomby tak vypadly a zuby se rozříštily :nevim: opravdu dobrá polovina zubů by musela být komplet opravena

• Citovat
  • Nahlásit
1314
1.3.21 12:13

Na celkové náhrady jste mladá, bude to spíš utrpení, náhrady spíš nedrží než drží, padají, necítíte chuť, přijdete o kost, nedělala bych to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1099
1.3.21 12:47

Ja bych do toho v tom veku rozhodně nešla. Taky mám špatné zuby, ale chodím pravidelně k zubaři a nechávam si je postupně spravovat. Ted jsme konečně dospěla do boudy kdy jsem měla všechny zuby opravené, a asi měsíc poté se mi jeden zub zlomil. Prostě pořád něco. Peněz v tom mám už tolik, že bych si snad mohla koupit nové auto. Ale nikdy by mě nenapadlo to řešit jinak. Naopak, chci mít své zuby co nejdyl to půjde. Upřímně, nejspíš jsi musela dost zanedbávat návštěvy zubaře nebo hygienu nebo obojí, jinak by se zuby do takového stavu neměly šanci dostat. Tak teď to už řeš a nech si je spravit. Myslím, že žádný pricetny zubař ti ve 26 letech nedá kompletní náhradu jen proto, že se ti nechce zuby spravovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.3.21 13:05

@Midaku děkuji. Ono úplně tak nejde o to, že se mi nechce je spravovat, ale spíš o to, že si to nemůžu dovolit. Žiju sama s dvěmi dětmi, takže pro mě není snadné vyhodit x desítek ticíc na opravu zubů :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
5975
1.3.21 13:57
@Anonymní píše:
@evulinda79 děkuji za váš názor. Samozřejmě si uvědomuji, že to nebude takové, jako s vlastními zuby, ale bohužel je mám opravdu zničené a nejspíš bych se za opravy nedoplatila. Je mi 26 a po druhém porodu se mi láme jeden zub za druhým i přes pestrou stravu a různé vitamíny a doplňky. 3 horní přední zuby mám zlomené skoro až k dásni, horní špičáky oba uštípnuté. U spodních zubů to samé, kde ve stoličkách jsem měla plomby tak vypadly a zuby se rozříštily :nevim: opravdu dobrá polovina zubů by musela být komplet opravena

a co máte v plánu s těmi svými zničenými zuby? Nechat jak jsou, jen je překrýt nasazovací náhradou? Nechcete to snad vytrhat…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
878
1.3.21 15:21
@Anonymní píše:

Snaž se zuby zachránit, náhrada ti nemusí vyhovovat a výsledek bude, že budeš bezzubá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1314
1.3.21 16:51

@vulpes je logické, že se zuby pod celkovou náhradou musí vytrhat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
665
1.3.21 18:07

Zakladatelko, protezu ti udělají na pojistovnu a mas nárok na novou každé tři roky. Ale v 26 mít zuby ve sklenicce? 8o Umíš si to představit? To je úplně šílené… Porad se se zubarem, jak by to šlo řešit jinak. Měla jsi nějaký úraz? Cistila sis zuby? Nechápu, jak ses mohla dostat až do takové fáze…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4353
1.3.21 18:17

Ve 26 NE!!
postupně od jedniček a dvojek začni s opravami.. i polámaný zub se dá obrousit a na něj nasadit krásný, přičemž kořen ti zůstává, jsou různé techniky a dá se to dělat postupně..
přece si ve 26 nenecháš vyrvat hubu!! :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5975
1.3.21 21:46
@evulinda79 píše:
@vulpes je logické, že se zuby pod celkovou náhradou musí vytrhat

tak omlouvám se, já tuhle logiku ještě moc nemám naskákanou, náhradu jsem ještě neměla :lol:

Ptám se, jestli zakladatelka nemyslí přece jen třeba náhrady nějakého částečného typu, které se nasazují na ty zbylé zuby a doplňují chybějící části chrupu - tak jsem to většinou viděla a tak by to přišlo LOGICKÉ mně.

Zakladatelko, pokud bys to chtěla rvát ven… nejde primárně jen o ty vlastní zuby, ale sekundárně ti prostě ustoupí ta kostní hmota čelistí :nevim: Propadnou se ti tváře, zmenší spodní čelist, zdeformují rty…budeš vypadat jako devedesátiletá babka :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1314
1.3.21 23:34

@vulpes zakladatelka píše o celkové náhradě a pod ní se musí zuby vytrhat všechny, pokud by se tak nestalo, jedná se o částečnou náhradu, osobní zkušenost taktéž nemám, ale již dost let pracuji v zubní ordinaci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5975
1.3.21 23:57

@evulinda79 proto jsem se jí radši ptala…to že někdo něco píše, ještě neznamená, že přesně to opravdu myslí ;-)…Jako jedna tazatelka, co se ptala na něco v tříslech a přiložilo fotku podkolenní jamky, protože si myslela, že se tomu říká tříslo ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1486
2.3.21 04:36
@vulpes píše:Zakladatelko, pokud bys to chtěla rvát ven… nejde primárně jen o ty vlastní zuby, ale sekundárně ti prostě ustoupí ta kostní hmota čelistí :nevim: Propadnou se ti tváře, zmenší spodní čelist, zdeformují rty…budeš vypadat jako devedesátiletá babka :(

Souhlasím, známý 40 let, přišel o zuby ve čtyřiceti, ještě k tomu i náhradu nenosí a po půl roce to jde na jeho obličeji již poznat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat