Celková zubní náhrada - zkušenost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 08:22
Celková zubní náhrada zkušenost

Ahoj chtěla jsem se zeptat má tady někdo zkušenost s celkovou zubní náhradou? Včera mi vytrhali zbytek horních zubů, dostala jsem provizorní náhradu… Zajímá mě zda pak až mi bude zhotovena ta konečná… Jestli budu moct kousat normální jídlo, ptz s touto provizorní to opravdu nejde, navíc ten přechod na patro je dost silný, takže se mi zvedá žaludek, jsem z toho nešťastná a psychicky taky nic moc, všem děkuji za zkusenosti

Reakce:
Kari-nka
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 9 inzerátů 10.05.19 08:38

Vlastní zkušenost nemám, ale pokud se jedná o vytahovací náhradu, tak tu má třeba můj taťka a normálně s tím jí, ale je pravda, že říkal, že pokud si chce jídlo vychutnat, tak jí sundává. Těžko říct, třeba je to jen o zvyku :nevim:

stinga
Kelišová 6422 příspěvků 2 inzeráty 10.05.19 08:48

Má babička, a též když jí, tak si ji sundává, ona si na to nikdy nezvykla
ale zase druhá babička si náhradu nandala do pusy, a nikdy nevyndala, jen při mytí, jinak v tom i spala a nikdo nevěděl, že má celkovou náhradu

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1579 příspěvků 10.05.19 09:02

Co mám v okolí lidi, tak stejné jako tvoje zuby už to nikdy nebude :( já mám umělý jeden zub a cítím to :?

maja45
Kecalka 145 příspěvků 10.05.19 11:26

Z vlastní zkušenosti nevím, ale od babičky a dědy vím, že už si tak nepochutnají, ale zvykli si na to, že protézu v puse mají. Protéza je jediné řešení? Já nejsem odborník, ale nešly by třeba 2 implantáty a mezi ně můstek.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 11:58

@maja45… Nevím musím se zeptat… Já o tom nic moc nevím… Ale co mám teď tu prozatímní tak s ní tedy neukousnu nic, zajímá mě jestli pak s tamtou ukousnu chleba nebo maso :,(

mall1976
Kecalka 381 příspěvků 1 inzerát 10.05.19 12:01

Anonymní jestli chceš, napiš mi soukromou zprávu…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 12:12

@mall1976 psala jsem zpravu

Kari-nka
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 9 inzerátů 10.05.19 12:17

Tak ta prozatímní je jen plastová ne? To má jen funkci, takovou že to prostě kryje ten prostor kde ty zuby chybí. Je to jen než se vymyslí další řešení. Teda já aspoň měla, než mi udělali korunku na jeden zub, ale samozřejmě nevím co se dává, když chybí zubů více. Každopádně bych si na to dávala pozor, protože mě praskla. Každopádně bych se zkusila zeptat i na jiné varianty, než je protéza. I když je to hlavně i o penězích, jeden implantát třeba u mojí zubařky stojí před 20 000.- Kč

Váš příspěvek
Reklama