Celodenní počurávání 12 letého

6
6.9.21 12:00

Celodenní počurávání 12 letého

Dobrý den maminky měla bych na vás otázku zda se s tím někdo už setkal či rady. Potřebovala bych radu ohledně mého 12 letého syna. Asi tak před půl rokem syn onemocněl běžnou virozou měl horečky a jak byl slabý, tak se mu stalo, že prostě nestihl dojít na WC a počural a pokadil se v posteli. Byl z toho hrozně smutný, tak jsem ho uklidnila, že se to muže v takovém případě stát komukoliv. No po uzdravení se ale syn začal z ničeho nic počurávat jak ve dne tak v noci a je mu jedno, jestli je doma či mezi lidma. Navštívili jsme naší dětskou doktorku, která provedla všechna běžná vyšetření a na fyzickou příčinu se nepřišlo žádnou, tak myslím, že se muže jednat o psychický problém. Zkoušela jsem kontaktovat pár psychologů a psala jsem jim i o rady odpověděli vždy podobně že to chce trpělivost a čas u dvou co byl i syn se mnou tak nám doporučily různé metody jak se k němu chovat a i aby si po sobě vypral znečištěné prádlo, ale bez úspěchu. Neví co si dál počít, všude s sebou musíme nosit náhradní oblečení. Už mě napadlo, že bych mu dala pleny, ale nevím jaké a kde je sehnat děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19565
6.9.21 12:03
@Renata 2 píše:
Dobrý den maminky měla bych na vás otázku zda se s tím někdo už setkal či rady. Potřebovala bych radu ohledně mého 12 letého syna. Asi tak před půl rokem syn onemocněl běžnou virozou měl horečky a jak byl slabý, tak se mu stalo, že prostě nestihl dojít na WC a počural a pokadil se v posteli. Byl z toho hrozně smutný, tak jsem ho uklidnila, že se to muže v takovém případě stát komukoliv. No po uzdravení se ale syn začal z ničeho nic počurávat jak ve dne tak v noci a je mu jedno, jestli je doma či mezi lidma. Navštívili jsme naší dětskou doktorku, která provedla všechna běžná vyšetření a na fyzickou příčinu se nepřišlo žádnou, tak myslím, že se muže jednat o psychický problém. Zkoušela jsem kontaktovat pár psychologů a psala jsem jim i o rady odpověděli vždy podobně že to chce trpělivost a čas u dvou co byl i syn se mnou tak nám doporučily různé metody jak se k němu chovat a i aby si po sobě vypral znečištěné prádlo, ale bez úspěchu. Neví co si dál počít, všude s sebou musíme nosit náhradní oblečení. Už mě napadlo, že bych mu dala pleny, ale nevím jaké a kde je sehnat děkuji za odpovědi.

Určitě mu kup inkontinenční vložky/kalhotky. Poradí ti v lékárně nebo zdravotnických potřebách. Musí to být pro něj strašnej trapas, v tomto věku, ve škole atd. - nenech ho to zažívat :hug: Ale půl roku už je hodně dlouhá doba, osobně bych si už vydupala žádanku na nefrologii a šla i na tu psychologii - osobně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5182
6.9.21 12:04

Tak toto nebude řešit žádný psycholog mailem. Nevím, jak dlouho chodí tvůj syn na terapii, ale je to běh na dlouhou trať. Nedoporucil ti psycholog návštěvu dětského psychiatra?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32450
6.9.21 12:05

Zvláštní dotaz, budu to brát, jako skutečný. Kluk u psychologa byl? Nebo konzultace probíhá mezi tebou a psychology e-mailem?
Pleny zatím neporadím, protože tak úplně nevěřím, že to je pravda. Ale klidně budu za blbce, jestli je šance, že pomůžu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25430
6.9.21 12:11

@Renata 2 taky se mi to zdá divný dotaz - ale dobře - a ve škole mu a učitelkám, dětem nevadí, že se počurává?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24704
6.9.21 12:13

A jak se k tomu staví syn? Ve dvanácti už by měl být schopen říct, co se děje - jestli nevydrží, vůbec neví, že mu moč uniká, nebo to přijde tak rychle, že nedoběhne (dalo by se aspoň krátkodobě řešit tím, že bude pravidelně a často chodit, i když se mu vůbec nechce)
Víc bych řešila doktory a nenechala se odbýt. A psychologickou pomoc vyhledat osobně.
Není řešením nasadit pleny, o to bude jeho psychika ještě horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25430
6.9.21 12:17

@Renata 2 píšeš „a je mu jedno, jestli je mezi lidmi nebo doma“ - syn je nějak psychicky opožděný, že je mu to jedno? autista?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25873
6.9.21 12:21

@Renata 2 Rozhodně bych chtěl na nefrologii/urologii/neurologii/enfdokrnologii a případně ještě další pracoviště, kde mají zkušenosti s inkontinetními pacienty. n ejen vyšetření dětského praktika.
Další krok je návštěva (ideálně klinického) psychologa (osobní, žádná mailová žádost pro radu), ideálně někoho, kdo má zkušenost s touto problematikou (protože třeba psycholog z PPP Ti v tomto případ nebude asi k ničemu).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15122
6.9.21 12:22

Nefrologie, urologie a pak psychiatrie. My už jsme s devitiletym u třetího bodu. Jemu je to taky jedno, klidně jde mokrý přes celé náměstí a tváří se, že se nic neděje. A ještě je ukrivdeny, když chci, aby se prevlekl.. Včera byl venku s kamarádem a vrátil se úplně durch.. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4317
6.9.21 12:24

@Fiducia @stinga Měli jsme na táboře dva kluky v podobném věku, kteří se počurávali, jeden měl s sebou i ty pleny (úplně normální kluci, žádní autisti atd.). Takže klidně věřím, že je to možné. Ale tedy ani jednomu to nebylo jedno a rozhodně nestáli o to, aby se to dozvěděla ostatní děcka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25430
6.9.21 12:28

@klamonožka no právě, to je divné, že je mu to jedno ve 12 letech, to není úplně normální :nevim:
a nechápu, proč čekají půl roku, proč chlapec už dávno neprodělal všechny možné urologické vyšetření a toho psychiatra též - vždyť to musí být hrozné - oblečení, ložní prádlo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6611
6.9.21 12:29

To zase bude víte co… úchyl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32450
6.9.21 12:30
@klamonožka píše:
@Fiducia @stinga Měli jsme na táboře dva kluky v podobném věku, kteří se počurávali, jeden měl s sebou i ty pleny (úplně normální kluci, žádní autisti atd.). Takže klidně věřím, že je to možné. Ale tedy ani jednomu to nebylo jedno a rozhodně nestáli o to, aby se to dozvěděla ostatní děcka.

No právě. Já nerozporuju to pomočování. V žádném případě! Nevěřím tomu zbytku dotazu - je jedno klukovi, neřeší lékář, psycholog, vlastně moc ani rodiče :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6611
6.9.21 12:31
@stinga píše:
@klamonožka no právě, to je divné, že je mu to jedno ve 12 letech, to není úplně normální :nevim:
a nechápu, proč čekají půl roku, proč chlapec už dávno neprodělal všechny možné urologické vyšetření a toho psychiatra též - vždyť to musí být hrozné - oblečení, ložní prádlo :nevim:

Asi tak. :think: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22783
6.9.21 12:43

@Renata 2 Tak to je syn v 6. nebo 7. třídě. To mu je jedno, že se to stane ve škole? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat