Celodenní práce na počítači v těhotenství

Jarmi
1.4.10 08:43

Celodenní práce na počítači v těhotenství

Omlouvám se, že zakládám další asi už obtěžující téma. Vím, že určitě spousta nastávajících maminek pracuje denně na počítači. My máme v práci v jedné větší místnosti sedm počítačů a v podstatě na nich každý pracujeme celou pracovní dobu, včetně práce u kopírky, která stojí v rohu místnosti. Chtěla jsem vás poprosit a zeptat se, zda je takové prostředí pro miminko bezpečné. Ještě jednou se omlouvám a děkuji za trpělivost a pochopení.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24437
1.4.10 08:54

Myslím, že víc než práce na pc ti pak bude vadit dlouho sedět. Matně pamatuju, že snad kopírky můžou „něco“ vyzařovat, ale jen když nezavřeš ten horní poklop při kopírování… No kopírovat pupek si snad nebudeš, takže toho bych se taky nebála.
Neboj, miminku to určitě nebude vadit, je u tebe dobře „zabalené“, jen tak něco se k němu nedostane. Když nebudeš kouřit, nalívat se vodkou a doma v troubě obohacovat uran, bude mimčo v bříšku spokojené.

Spíš bys měla ale zapracovat na sobě, není dobré se takhle stresovat a až pak bude miminko na světě, stejně ho před vším možným škodlivým v téhle době prostě neuchráníš. Tím nechci říct, ať kašleš na „prevenci“, ale všeho s mírou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29075
1.4.10 08:54

Ahoj,já jsem v prvním těhotenství pracovala taky na počítači a u kopírky,ale ne tak moc jako ty.Pracovala jsem asi do 6.měsíce,na počítači i u kopírky jsem byla pár hodin denně,v místnosti 2 počítače a jedna kopírka.

Rozhodně si nemyslím,že je to obtěžující téma. Četla jsem na to články - jestli tyto přístroje ohrožují těhotné ženy a jestli v dnešní moderní době nevadí,že máme počítač v místnosti,kde je novorozenec.
Psali,že dnešní moderní přístroje neohrožují,spíš jde o to,že těhotné ženy celý den sedí atd..

No,kdybych tak pracovala celé těhu,celou pracovní dobu a v místnosti tolik počítačů,taky by mě nahlodaly pochybnosti.
Radila ses s lékařem?Co říká on?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9130
1.4.10 09:03

Ahoj,
v prvním těhoteství jsem pracovala v kanceláři, kde bylo 12 počítáčů, pracovala jsem minimálně 10 hodim denně a Honzík je v pořádku, ani mě to nenapadlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3184
1.4.10 09:05

Ahoj tak já jsem pracovala až do začátku března taky ceý dny u PC a nemělo by to mít žádné následky na mimčo, dr sem se na to ptala a ani kopírky by neměli mít žádný vliv pokud dobře zavřeš dekl :wink:
mě spíš dělalo problémy to sezení, malá mě tlačí hlavičkou na porodní cesty a to sezení tomu taky moc nepomáhalo
Nakonec prý asi ten oboustraný tlak zapůsobil na čípek a ten se mi začal zkracovat, k tomu častý tvrdnutí břicha a zkončila sem na týden v nemocnici
no teď sem doma ale čípek se mi furt zkracuje a mám nakázáno co nejvíc ležet :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
525
1.4.10 09:42

Ahoj,
já jsem pracovala u počítače až do 8 měsíce, v kanceláři bylo asi 6 počítačů, kopírky a tiskárny byly vedle. Problémy jsem žádné neměla a syn je zdravý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12682
1.4.10 09:44
Pipet píše:
Neboj, miminku to určitě nebude vadit, je u tebe dobře „zabalené“, jen tak něco se k němu nedostane. Když nebudeš kouřit, nalívat se vodkou a doma v troubě obohacovat uran, bude mimčo v bříšku spokojené.
Úžasné :-)

Jarmi: Leda by ti třeba vadil hukot větráků a občas si vyvětrej, páč přeci jen PC uvolňují nějaké teplo, ale žádné ohrožení pro dítě nevidím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1553
1.4.10 10:25

To mě ani nenapadlo, že by to mohlo vadit. Já spíš pak měla ke konci problém dosáhnout přes břicho na klávesnici :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15165
1.4.10 13:03

Pracovala jsem u počítače prakticky pořád a nechápu, proč by to mělo vadit…
Skoro bych řekla, že tenhle dotaz by se docela hodil do probíhající diskuse „Hysterické těhule“… :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2649
1.4.10 13:11

U obou kluků jsem celé těhotenství pracovala v open space kanceláři, kde bylo počítačů tak 70, 20 tiskáren a 2 kopírky …
Oba jsou naprosto zdraví, ani mě nenapadlo takto uvažovat.

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6260
2.4.10 07:42

Pracuji s pocitecem 8 hodin denne a 5 dni v tydnu. Vubec me nenapadlo, ze by to mohlo mit nejkay vliv na me tehotenstvi. 8-o

Myslim si, ze muzes byt v klidu !

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13335
2.4.10 19:27

myslím, že větší problém je celodenní sezení, než počítače a kopírka ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
5.4.10 07:35

taky v těhotenství stále pracuju a mám kolem sebe 20 počítaču 2 kopírky a nespočet tiskáren a vliv na mimčo by to mít nemělo,spíš se také bojim té sedavé ráce,že mi budou hodně oékat nohy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ahajda
28.7.10 20:23

Zbytečné záření

Hysterické? No, lepší než ignorantské hlupky, jimž je všechno jedno. Já se třeba neřídím tím, co kde píší, ale intuitivně cítím, že vystavovat se příliš záření z PC, mobilu atd. v těhotenství ničemu nepřidá. Argumenty typu „ale moje známá taky to a to, a má zdravý dítě“ pro mě nejsou argumenty. Ono to záření není super ani pro nás, pro nikoho, natož pro nenarozená děcka, tak proč to zhoršovat? Proč zbytečně riskovat? Ostatně pochybuji, že máte všichni ÚPLNĚ zdravé děti - třeba mají určité problémy, třeba je teprve nbudou mít, např. psychosomatické, jen si to s tím vy už pak nespojíte. Totéž nadhodnocování UTZ a zbytečně časté prohlídky pomocí něj atd. Taky zbytečný risk. Nebo mikrovlnka. Všechno člověk rozhgodně neovlivní, ale proč neovlivnit aspoň to, co jde??? Jenže to by člověk nesměl být pohodlný a nemyslet v prvé řadě jen na sebe a svou pohodlnpost, že ano… :roll: Ono v konečném důsledku taky nejde jen o to, co a kolik počítač vědecky podloženo vyzařuje, ale že jde prostě o činnost, která vysává i dospělé, krade jim energii, tedy spoustě z nás. Tak proč tomu vystavovat i nenarozené děti, proboha, copak si techniky v životě ještě neužijí dost a dost???

• Nahlásit
  • Citovat
ahajda
28.7.10 20:29

PS

PS: No ale zase když vidím uvedené počty příspěvků některých maminek, už se ani ničemu nedivím. Neexistuje náhodou taky diskuze „Těžce závislé internetové maniačky“, posedlé všemi těmi diskuzními fóry…? Hm? Taky pracuji na PC, ale právě proto se u něj pak snažím být ve volném času co nejmíň. V těhotenství jsem tam nebyla skoro vůbec. A ustaly mi migrény, PMS a permanentní únava, čím to asi bude? No dělejte si každý co chcete, ale fakt nechápu, jak moc jsou některé z vás konzumní a přízemní - prostě si radši řeknete, nebudu to řešit, svět je stejně celej nezdravej, a basta. A jdete hodiny chatovat na diskuzích a přidávat k tomu fotečky mimískůůů z ultrazvuku, které připadají roztomilé možná vám,. vašemu „manžovi“ a tchýni, ale to je tak všechno. :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama