Reklama

Celoživotní hlídání stravy, kvůli udržení postavy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 18:38
Celoživotní hlídání stravy ,kvůli udržení postavy

Ahoj holky, snad najdu zde spřízněnou dušičku, která to má stejně. Čím jsem starší, tím víc se musím hlídat v jídle. Jako malá jsem byla obézní, špatné stravovací návyky a až v dospívání jsem vytáhla a v pubertě byla štíhlá a mohla jíst vlastně vše. Po porodu jsem zhubla skoro zpátky na svou váhu před těhotenstvím. Musela jsem si to ale vydřít a ještě mi zbývá 4 kg. Dítěti jsou 3,5 roku. A teď je ten problém, naučila jsem se zdravě jíst až opravdu po tom porodu. Kdy zařazuji ovoce, zeleninu, vynechávám bílé pečivo, nejím tučné… Blížím se k 30tce. a cítím, že je to čím dál horší, hlídat si linii. Teď jsem třeba měla tři týdny volný režim, kdy jsem hřešila a jedla i rohlíky, sladké… a 5 kg nahoře :( Celkově cítím, že si už nemohu dopřát ani takový ten prasečí den, kdy jím vše. Dřív se mnou třeba nic nedělal ani zákusek po obědě, teď se mi hubnutí zastaví. Což si člověk už nemůže dopřát i ty nezdravé potraviny a musím se doživotně hlídat? Vím jistě, že by mi nedělalo problém mít za několik měsíců klidně i 100kg. Poprosim, aby sem nepsaly ty, které můžou jist všechno, tiše vám závidím :lol: Popřípadě v kolika letech vám šlo hubnutí hůř a zda to máte stejně

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

TMana
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 29.09.18 18:42

Pohyb?

Helca83
Kecalka 124 příspěvků 29.09.18 18:45

Myslím ze s přibývajícím věkem se zpomaluje metabolismus každému člověku, jenze někdo ma dobre stravovací návyky odjakživa a někdo se musí víc hlídat. Po 35 to na sobě take pozoruji, chce to i pohyb (napíšeš jestli sportujes), ale kde na nej vzít čas a chuť, ze… po celodenní péči o děcko, domácnost a práci z domova :zed: Co se poradit s vyživovym poradcem?

Malike
Extra třída :D 11639 příspěvků 29.09.18 18:47

Mě pomohla až nizkosacharidov­ka…moje tělo prostě nesnáší sacharidy.Ale v příležitosti jako narozeniny, vánoce a dovolená upustím páru a s následky se peru po naskočení dietního režimu.
Vlastně se stravují opačně..jím hodně tuku.
Low Carb hight fat…

Jana525
Závislačka 4817 příspěvků 29.09.18 18:48

A proc by sis mela dopravat praseci den ? 8o Chce to najit si v zivote jine poteseni nez jidlo. Doprat si neco dobreho muzes k snidani a nebo po dobre sestavenem obede ci veceri si taky muzes dat orisky ci tmavou cokoladu. Ale treba kolac si dej proste jednou tydne. Ja to mam stejne . Dulezite je nekombinovat zbytecne spatne sacharidy a tuky, telo pak nevi z ceho brat energii a tu prebytecnou ulozi. A kdyz uz si to chce splacat, tak proste k snidani, to se stihne spalit. Hlavne se nelitovat. To, ze ma nekdo rychle spalovani a muze splacat kde co, jeste neznamena, ze je zdravy. Cukrovku dostavaji i hubeni lide. Prece se mas rada a nebudes prasit a cpat do sebe neco, co ublizuje tvemu organismu ?

Jana525
Závislačka 4817 příspěvků 29.09.18 18:50

Jo a taky je dulezite nemit stres a hodne spat. Protoze pak se ti uklada tuk taky.

Paola21
Závislačka 3480 příspěvků 29.09.18 18:56

Obdivuji tvojí sebekázeň, osobně bych si dopřála sem tam „prasečí“ den a měla o pár kg víc než se pořád hlídala, to bych nedala, byla bych akorát nervózní a protivná.

Halamka
Závislačka 3566 příspěvků 1 inzerát 29.09.18 18:58

Podle mě to musí přepnout v hlavě. Jinak to člověka vede jen ke stresu - tohle nesmím, tohle nemůžu a dojde to jednou za čas k tomu prasečímu dni.
Mám v okolí paní v letech, která se snaží jíst zdravě, dodržovat životosprávu, ale občas je vidět, že není šťastná. Že když se řekne jídlo, musí myslet co a kolik. Nepřijala to jako svou přirozenou podstatu, nevzala to za své.
Myslím, že by si každý měl najít něco, co pro něj bude to jeho. Takže klidně hřešit a vykompenzovat to oblíbeným pohybem. Třeba…

MartinaIrena
Extra třída :D 10081 příspěvků 29.09.18 19:00

Nechci strasit, ale bude hur. Ne nadarmo se rika, ze jidlo je erotika stari. Vekem se zpomaluje metabolismus. Pro priklad, ja jsem od 14 do 38 let mimo tehotenske prirustky vazila stale stejnych 56 kg. Po prvnich dvou tehu jsem se srovnala do roka, kdy jsem prestala kojit a po tretim tehu na prahu ctyricitky to slo nahoru na rekordnich 64 kg. Nejvic, co jsem kdy vazila a nejde a nejde to dolu. :(

MartinaIrena
Extra třída :D 10081 příspěvků 29.09.18 19:02
@Jana525 píše:
A proc by sis mela dopravat praseci den ? 8o Chce to najit si v zivote jine poteseni nez jidlo. Doprat si neco dobreho muzes k snidani a nebo po dobre sestavenem obede ci veceri si taky muzes dat orisky ci tmavou cokoladu. Ale treba kolac si dej proste jednou tydne. Ja to mam stejne . Dulezite je nekombinovat zbytecne spatne sacharidy a tuky, telo pak nevi z ceho brat energii a tu prebytecnou ulozi. A kdyz uz si to chce splacat, tak proste k snidani, to se stihne spalit. Hlavne se nelitovat. To, ze ma nekdo rychle spalovani a muze splacat kde co, jeste neznamena, ze je zdravy. Cukrovku dostavaji i hubeni lide. Prece se mas rada a nebudes prasit a cpat do sebe neco, co ublizuje tvemu organismu ?

To je pekne napsany.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 19:22
@MartinaIrena píše:
Nechci strasit, ale bude hur. Ne nadarmo se rika, ze jidlo je erotika stari. Vekem se zpomaluje metabolismus. Pro priklad, ja jsem od 14 do 38 let mimo tehotenske prirustky vazila stale stejnych 56 kg. Po prvnich dvou tehu jsem se srovnala do roka, kdy jsem prestala kojit a po tretim tehu na prahu ctyricitky to slo nahoru na rekordnich 64 kg. Nejvic, co jsem kdy vazila a nejde a nejde to dolu. :(

To mi ani neříkej :( Hrozně se bojím obezity. A věřím, že stačí,když se o sebe přestanu starat, bude mi vše jedno a budu mít pěknou nadváhu. Jak jsem psala, svůj stravovací režim jsem změnila až po porodu. Můj manžel jí tedy nezdravě, takže si vařím pro sebe, dítě. Jiné by bylo, kdyby manžel jedl stejně a ne na knedlíkách, párkách… Ale kolikrát taky povolim uzdu a dopřeji si s ním. A stačí takhle dlouhé období, kdy se nebudu hlídat co jím, jíst špatně a pak budu mít o 20 kg víc 8o Jinak pohyb mám,chodím všude pěšky. Auto nevlastním. V zimním období tedy ještě jezdím doma na rotopedu. Ale třeba na posilku nemám vůbec náladu, ani čas

carsa
Ukecaná baba ;) 1103 příspěvků 29.09.18 19:34

Děvče zlaté, já běhám. V průměru denně 10 km, dvakrát za rok si střihnu maraton, k tomu jezdím na kole a plavu. A přesto, kdybych se nehlídala, budu jak koule. (a rozhodně nejsem hubená a za několik kilo dolů bych se nezlobila…). Taky jedu v podstatě low carb, co je cukr, pečivo, brambory, rýže už léta nevím…Prostě to tak je.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.09.18 19:36
@carsa píše:
Děvče zlaté, já běhám. V průměru denně 10 km, dvakrát za rok si střihnu maraton, k tomu jezdím na kole a plavu. A přesto, kdybych se nehlídala, budu jak koule. (a rozhodně nejsem hubená a za několik kilo dolů bych se nezlobila…). Taky jedu v podstatě low carb, co je cukr, pečivo, brambory, rýže už léta nevím…Prostě to tak je.

U mě je to taky hodně o jídle, než o pohybu…

Jana525
Závislačka 4817 příspěvků 29.09.18 19:36

Ono, to ale u takovehleho metabolismu neni uplne tak o tom pohybu. Ja taky, kdyz budu jist, to co nekteri jedi normalne, dokazu za tyden nabrat 5 kilo ani nevim jak. Pred 5 rokama diky kojeni, unave a pak zdravotnim problemum dcery, jsem to dotahla temer na 100 kilo. 35 jsem zhubla a uz si to drzim tri roky a rikam, uz nikdy vice. A presne, jak pises, s vahou jsem bojovala od mala. Je to proste o psychice, o tom se umet radovat i z toho jidla. Ale opravdu z kvalitniho jidla a ne z toho, ze se budu nezrizene cpat. A ani ten kousek dortu obcas nevadi. jen se to chce naucit, co to jsou bilkovin, tuky a sacharidy a jak top proste v tele pracuje.
A sportovat ano, ale ne kvuli hubnuti, ale pro radost. Takze to, co te bavi. ono totiz i to telo pozna, zda neco delame pro radost nebo proto, ze musime. Ja napriklad pouze cvicim jogu, pilates a chodim rada na prochazky. Ted jsem zacala obcasne s tenisem. Jo a rada plavu . Ale proste to nedelam z duvodu hubnuti, to je spatne.

Margery
Echt Kelišová 8458 příspěvků 29.09.18 19:42

Já se snažím se hýbat, vařím zdravé, protože prostě musím. Dopreju si kvalitní čokoládu, občas i jiné sladkosti, ale vím, že to musím hodně hlídat, neboť mám intoleranci nejen na mléčný, ale i na řepný a sladový cukr :lol:

Ale rozhodně hlídám velikost porcí :palec: a žádné prasečí dny :lol:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Starosta italského Riace čachroval s migranty, teď má zákaz do svého města

Měla to být výkladní skříň soužití místních a migrantů, kteří sem proudí z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >