Celý den se mi točí hlava

580
16.5.16 19:02

Celý den se mi točí hlava

Ahoj holky.
Má někdo zkušenost s motáním hlavy? Mám nízký tlak a občas, hlavně když prudce vstanu, se mi zatočí hlava. V poslední době se mi točí malinko častěji a hlavně se cítím často unavená až vyčerpaná a hůře se mi soustředí. A dneska se mi točí už od rána a to tak, že se už pomalu bojím chodit, abych někde nespadla. Těhotná nejsem, alkohol ve větším množství nepiji (včera jsem měla jedno malé pivo, ale z toho to asi nebude), nekouřím, žádné léky pravidelně neberu, tlak jsem mívala 90 na 60, teď mám 110 na 70. Zítra jdu k MUDr. na krev, prý mě budou zkoumat na chudokrevnost. Je ale možné, že by se mi tak moc točila hlava díky chudokrevnosti? Docela mě to začíná děsit :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4275
16.5.16 19:06

A co krční páteř? Já mívám tyto projevy pokud si nějak nevhodně zablokuju krční páteř a že to mívám docela často. Není to smrtelné, už to ani neřeším.
Tedy, ať nekecám, pokusím se to rozcvičit a většinou je to další den už dobré.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2060
16.5.16 19:14

@evish přijde mi to na tu chudokrevnost, vždycky se mi točila hlava, když jsem měla málo železa, stačilo vylézt schody a měla jsem pár vteřin černo před očima.. jak to popisuješ, tak mi to přijde přesně stejné.. teď zrovna taky zobu železné tobolky :)

Příspěvek upraven 16.05.16 v 19:19

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Princess-ka
16.5.16 19:16

Je to mozne, taky jsem to tak mela

• Citovat
  • Upravit
15533
16.5.16 19:18

Kombinaci nízkého tlaku a chudokrevnosti znám - motala jsem se porad, únava, vyčerpání, poruchy soustředění, špatně prokrvene končetiny apod. Dr ti udělá krevní obraz a uvidíš ;) každopádně to je ta dobra varianta - stačí srovnat krev a budeš OK (až na ten tlak, ale ten tak nízký nemáš)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
120
16.5.16 19:31

Ahoj. Mám velmi „příjemné“ zkušenosti ze závratěmi. Poprvé jsem je měla v kuse skoro dva měsíce, podruhé necelý měsíc. Nízký tlak, vedlejší účinky analgetik, bloknutá záda, stres, nedostatek vit. D a B a k tomu onemocnění štítnice, kdy se mi tohle stává při záchvatech… no musela jsem na EEG a CT jestli není něco v hlavě, na to u mě měli podezření, ale nikdy nic nepatřičného tam nebylo. A pak mi zjistili, že můj tlak je tak nízký, že se ani nedá naměřit. Dali mi kapačku NaCl a doporučili pít kofein. Chodit na procházky, ale ne na slunce a v žádném případě celý den neležet, ta hlava si musí zvykat na to, že ve dne chodíš a ležíš až večer, jinak to jen tak nepřestane. Je to peklo, ale musíš to přečkat než to odezní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13880
16.5.16 19:45

@evish dneska byl celkově ale nějaký divný tlak. Já jsem už od rána měla pocit, že se uzývám. pomohla silná káva a dort. Odpoledne se mi cestou domů udělalo dost špatně až na omdlení. Nacpala jsem do sebe rychle musli tyčinku a trošku to polevilo. Ale v Praze byly rychlé změny počasí - chvilku sluníčko, hned průtrž mračen. Tak to přikládám i tomu. Jinak jsem pila i jedla standartně jako vždy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14653
16.5.16 19:47

Určitě si s tím zajdi k lékaři. Příčin motání hlavy může být několik. Mojí
známé se taky motala hlava a zjistili, že to má od středního ucha. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1085
16.5.16 19:49

@evish Já to také tak mívám(mívala)…Mám též nizký tlak a chudokrevnost k tomu, takže jakmile mi spadnou hodnoty železa v krvi ješte níž než obvykle, tak pak se to projeví točením hlavy, unavou, atd atd…JInak me ale jeste napadá magnesium, máš ho dostatek? To také dokáže v tomhle tom duchu pěkně potrápit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7270
16.5.16 20:27

@evish
A točí se ti i když ležíš? Resp. i v leže, když otočíš hlavu, tak máš pocit, že se s tebou točí celej svět?
Já to měla 2× a vždy to bylo od páteře.
Bylo to jiné točení, než když jsem měla problém s tlakem - to se mi zatočila hlava, chvilku jsme si sedla a bylo to ok.
Když jsem to měla do páteře, tak jsem měla problém s rovnováhou, měla jsem pocit, že kam se naklonim, tak letím a byla jsem celkově k nepoužití. Ať jsem seděla, ležela, pořád…
Pomohl mi manžel, kterému se podařilo zablokované místo objevit a rozmasírovat.. (podruhé sice až druhý den - noc mne nebolelo, ale i tak to byl krk, i když jsem k tomu měla i nízký tlak)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6019
16.5.16 20:38

@evish dneska jsem na tom podobně, hlavně dopoledne to bylo děsný :poblion:
Taky mám nízký tlak 100/60

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549
16.5.16 20:54

Mně se po záchvatu tetanie točila hlava rok v kuse. Bylo to neuvěřitelně nepříjemné, dny, kdy jsem závratě neměla, by se daly za ten cca rok spočítat na prstech jedné ruky. Prošla jsem vyšetření na neurologii, ušním, krevní obrazy, sono všech možných i nemožných orgánů - výsledek zněl, že jsem zdravá jako řípa. Beru hořčík, ale mám po něm zažívací problémy, takže nepravidelně.
Motání hlavy odeznělo pozvolna samo, najednou jsem zjistila, že už mi nedojíždějí oči, že se můžu soistředit na psaný text, že se mi nedělá špatně při delším koukání na písmena, což mi dělalo prakticky celý rok v kuse. Občas, když jsem unavená a přetažená, mám takový ten oční dojezd nebo když je nižší tlak, udělá se mi černo před očima, ale na to jsem zvyklá a je to v normě.
Určitě by to chtělo udělat krevní obraz a podpořit se nějakými minerály a vitamíny.. hořčík prý obecně pomáhá na únavu, mně ale zas až tak zázračně třeba nee.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2060
16.5.16 21:09

@Iffka co to je proboha tetanie?? zní to docela strašně 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549
16.5.16 21:26

Ále, takový blbý stav, však si to zadej do googlu a uvidíš, co ti vyjede ;) Já měla jeden záchvat v životě, podle mě jsem se jen normálně trochu zhroutila v práci, byla jsem hodně unavená, nevyspaná (což na mě hodně špatně působí), protože děti se střídaly v nemocech, po nocích jsem řešila horečky a kašel a ráno šla do práce, tam se trochu rozčilovala, pak jsem onemocněla i já, ale do práce jsem chodila dál a holt tělo už mělo dost, tak dalo stopku ;) udělalo se mi špatně, brněly mi ruce, nohy, nemohla jsem je zvednout, ztěžkly, špatně se mi dýchalo, mluvilo, hodně jsem kašlala, čímž jsem se asi hyperventilovala, což jsou tedy typické projevy tetanie. Záchranář mi napíchl magnezko, ulevilo se mi, pak jsem se nějaký den doma dospala a dobré :-) teda od té doby se mi rok točila hlava, jak už jsem psala a občas si zobnu preventivně hořčík. Snažím se poctivě spát, to je pro mé fungování zásadní :-) Nějakou dobu poté jsem se bála, že to na mě skočí zase, úplně příjemné to totiž není, navíc se říká, že se do toho stavu dá dostat tak trochu jakoby vlastní vinou, ale pak mě to pustilo a rozhodla jsem se, že tetanii nemám, že to bylo jen jednorázové zkolabování organismu a doktoři si vymýšleli ;) A od té doby mám klid!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.9.19 15:35
@nonina píše:
A co krční páteř? Já mívám tyto projevy pokud si nějak nevhodně zablokuju krční páteř a že to mívám docela často. Není to smrtelné, už to ani neřeším.
Tedy, ať nekecám, pokusím se to rozcvičit a většinou je to další den už dobré.

Dobry den prosím o cviky jak to rozhybete me to trápí uz rok a nikdo mi nepomohl jeste dekuji

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama