Celý den se nezastavi a špatné spinka

58
25.4.16 15:54

Celý den se nezastavi a špatné spinka

Ahoj máminy, malej 12.měsíců..přes den se vůbec nezastavi, což mi jako nevadí, ale když jdeme na cvičení strašně se vzteká když po něm chci nějaký cvičení, nevydrzi na jedom miste, chce si hlavne sám delat co chce. Přijde mi totiž že čím víc je unavený tím víc je divokej. V noci taky špatně spí. Celkem za den naspi asi jen 13.hodin. Je totiž, bych řekla na mě hrozně závisléj. Když Zajdu za roh brečí, když ho dávám spát brečí pokud odejdu a když se v noci vzbudí tak breci, hystericky, dokud ho nevyndam, jenže prostě tam nechce být sám. Moje otázka zní uklidní se někdy? Když vidím dětičky jak si samy hrají na zadku, tak je mi líto, že on to neumi. Pořád někam leze, je hrozně temperamentni a vzteklej až hrůza. Bojím se, že si s ním nebudu vědět rady zachvilku. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
lucenka
25.4.16 15:55

@LuckaPicka a proč ho necháváš spát samotnýho, když mu to vadí? A to samé proč ho bereš na nucené cvičení, když ho to evidentně nebaví? Co třeba trochu vnímat potřeby dítěte? ;)

• Citovat
  • Nahlásit
18684
25.4.16 16:08

@LuckaPicka
Sice mám trochu jiný případ doma, ale taky platilo, že čím víc byla dcera unavená, tím byla rychlejší. My jsme vždycky říkali" zrychluje, musí jít spát. prostě jsem ji čapla a uspala (v kočáře, spolu v posteli). Sice to vypadalo nemožně, ale po pár minutách vždy vytuhla. Nejhorší byly dny, kdy z nějakého důvodu nemohla jít spát po obědě, to byla nezvladatelná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
25.4.16 16:09

Když ono ho to tam baví, jen nechce dělat to co se jako má cvičit, nevadí mu to tam, opičí dráha ho třeba baví, protoze si jde ka chce, jen asi nedovedu pochopit proč ostatní jsou v pohodě a my jsme po celé místnosti. A spí sám, protože jsme si řekly že už má rok tak by mohl. No já jeho potřeby vnimam až dost, ale aby mi to taky neprerostlo pres hlavu, už teď si všechno vypláče mi přijde. Jen jsem asi chtela slyšet, taky jsme to tak měly ono to přejde. Ono to nejde popsat jak je divokej, ale už jsem z toho trochu na nervy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
571

Souhlasím s @lucenka. Nejspíš se to zlepší, aspoň u nás se to už zlepšuje (malé je 16m). Ale musím se jí hodně věnovat, prostě spolu děláme co chce ona a pak jakoby naoplátku se mnou dělá co chci já. Občas má „zásek“ a to s ní nehnu, ale většinou se zvládneme dohodnout. Můžu ti doporučit knížku Nejšťastnější batole v okolí, je tam dost užitečných tipů (aspoň mě pomohly) jak na temperamentní dítě. Ale nečekej, že ti pak dítě bude sedět na zadku a samo si hrát a tebe nechá ať si užíváš volníčko, pokud má dítko společenskou povahu tak prostě bude vyžadovat máminu přítomnost a pozornost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7444

Přijde na to, jak moc to je. Taky jsem chodila na cvičení a kolem nějkého věku děti, které předtímneměly problém, začly stávkovat. Prostě jim vadila řízená činnost. A po nějaké době to odeznělo. Lektorka nám k tomu tehdy říkala, že je to normální fáze vzdoru v tom věku a že by zase nebylo dobré ditě podpořit v tom, že když si zařve, že něco nechce, tak nemusí. Rada byla netrtvat na všem, ale z těch činností si vybrat třeba 2 - 3, na kterých trvat budu. Asi jednou jsem vzala malou za dveře na chvíli,, kdy jsem jí řekla, že ve cvičení se dělá to a to a pokud to dělat nechce (chce třeba běhat a křičet), tak ruší ostatní děti, takže musíme jít pryč. Po chvvilce vždy chtěla sama zpět a zapojila se. Ale to už byla asi o pár měsíců starší, než rok :think: Nějak si to nemůžu vybavit.
Takže asi by sis měla sama odhadnout, jestli je to jen nějaké přechodné období vzdoru (předtím fungoval, bavilo ho to) nebo ho nutíš dělat něco na sílu. Měla by poradit i lektorka.

Spaní ti neporadím…nebo spíš já jsem kapitulovala a malá začla spát kolem 6 m s náma. Zpětně jsem nechápala, proč jsem to vůbec řešila a bojovala s tím. Zbytečné nervy, dítě spokojené a já to taky miluju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
25.4.16 16:12

@Suzana28 tak děkuji, zkusím sehnat knížku.  :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lucenka
25.4.16 16:13
@LuckaPicka píše:
Když ono ho to tam baví, jen nechce dělat to co se jako má cvičit, nevadí mu to tam, opičí dráha ho třeba baví, protoze si jde ka chce, jen asi nedovedu pochopit proč ostatní jsou v pohodě a my jsme po celé místnosti. A spí sám, protože jsme si řekly že už má rok tak by mohl. No já jeho potřeby vnimam až dost, ale aby mi to taky neprerostlo pres hlavu, už teď si všechno vypláče mi přijde. Jen jsem asi chtela slyšet, taky jsme to tak měly ono to přejde. Ono to nejde popsat jak je divokej, ale už jsem z toho trochu na nervy.

a tobě se spí dobře kde? Somotný v pokoji nebo s manželem v posteli?
Evidentně ho nebaví to povinný cvičení. Opičí dráhu mu snad zvládneš udělat i doma, tak je zbytečný takhle trápit vlastní dítě. Na povinnosti má času dost. Prostě nemáš doma cvičenou opičku ale úplně normální batole, které chce poznávat svět.

• Citovat
  • Nahlásit
7444
25.4.16 16:14

@LuckaPicka Jo, to byly taky moje strachy Že si všechno vyřve, že mi to přeroste přes hlavu…a nakonec byly úplně zbytečné. Všechno jsme odstranili ve chvíli, kdy na to prostě byla zralá. Nakonec musela ve 26 m na dopoledne do školky a zvládla to bravurně. Opravdu ji to nijak nepoznamenalo. Dneska se s ní doluvím v klidu téměř na všem… Ale pozor, tím myslím věci, které vychází z potřeb dítěte (spaní s rodičem aspod.). Určitě ne to, že řvala, že chce papat čoko…tenhle typ vyřvávání si jí opravdu nikdy neprošel :lol: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
25.4.16 16:21

@lucenka tak Vám děkuju. Každopádně s nim neprestanu chodit mezi deti na cviceni, doma si s ním samozřejmě hraju taky. A s náma spí zbytek noci taky, ale uspavam ho v jeho postylce, aby si na ni zvykal. Problém spaní v postylce má od narození.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
25.4.16 16:23

@anupati děkuji, to jsem asi chtela slyšet. Prostě vydržet. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56495
25.4.16 16:29

@LuckaPicka určitě bych zrušila cvičení. A sám spí v pokoji nebo ve své postýlce? A aby spal sám jenom proto, že už má rok a vy jste si to tak řekli :nevim: Mě to teda přijde hodně brzo.
Každé dítě je jiné a vyžaduje jiný přístup. Občas jsem zkusila něco co jsem chtěla, aby dítě zvládlo, ale pokud to nešlo, tak jsem se vrátila a zkusila to později a je úplně jedno o co se jednalo - dudlík, spaní s námi v posteli, nočník. Každý si k tomu došel sám ve chvíli kdy byl na změnu připravený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56495
25.4.16 16:34

@LuckaPicka mě se prostřední syn naučil spát ve vlastní posteli až skoro ve 3 letech. A ještě teď občas v noci přijde nebo se večer rozhodne, že chce spát u mě. Tento rok má období, kdy vyžaduje spaní se mnou v posteli delší dobu a potom najednou se přestěhuje zase zpátky. Nemám s tím absolutní problém. Prostě každé dítě je jiné a pokud nechce spát ve svojí posteli tak bych nenutila a už vůbec ne tak malé dítě :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7444
25.4.16 16:39
@LuckaPicka píše:
@anupati děkuji, to jsem asi chtela slyšet. Prostě vydržet. :)

Tak já neradila prostě vydržet…fakt záleží, jak to máte celkově a jak to bylo předtím. Fakt bych se zeptala i lektorky, co si myslí, jestli to má smysl a nelámeš něco přes koleno. Ta naše vždy poradila nebo vysvětlila - ani jsem se ptát nemusela. Rozhodně neřekla mamince, že je dítě nevychované a basta. Ale jestli ti z toho vyplývá prostě vydržet - tak prostě vydržet :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lucenka
25.4.16 16:59
@LuckaPicka píše:
@lucenka tak Vám děkuju. Každopádně s nim neprestanu chodit mezi deti na cviceni, doma si s ním samozřejmě hraju taky. A s náma spí zbytek noci taky, ale uspavam ho v jeho postylce, aby si na ni zvykal. Problém spaní v postylce má od narození.

Tak dítě bylo 9 měsíců v tvem břiše, tak se pak nemůžeš divit, že se mu nelíbilo být odložené v postýlce. Na problémy se spaním mu zadelavas sama.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat