Čemu byste dali přednost? družstevní X osobní vlastnictví

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
axlpol
Závislačka 2754 příspěvků 91 inzerátů 18.12.18 14:47
Čemu jste dali přednost? družstevní X osobní vlastnictví

Zajímá mě to jako osobní průzkum. Na schůzi bytového družstva se nemůžeme shodnout. Já si myslím, že lidé preferují osobní vlastnictví, hlavně z důvodu, že chtějí něco vlastnit „aby to bylo jejich“,jiní mají názor, že lidem vadí poplatky za podnájmy co se platí družstvu, proto berou byty do osobního vlastnictví…do čeho jste šli vy a nebo vaši blízcí? :mavam:

Příspěvek upraven 18.12.18 v 16:43

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Janina_81
Ukecaná baba ;) 2297 příspěvků 18.12.18 14:51

Osobní, vždycky…

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 9255 příspěvků 18.12.18 14:51

Osobní vlastnictví, i kdybychom nemuseli (museli jsme kvuli hypotéce) tak bychom tak jako tak převáděli do OV :)

Bábrdl
Generální žvanilka 22071 příspěvků 18.12.18 14:52
@axlpol píše:
Zajímá mě to jako osobní průzkum. Na schůzu bytového družstva se nemůžeme shodnout. Já si myslím, že lidé preferují osobní vlastnictví, hlavně z důvodu, že chtějí něco vlastnit „aby to bylo jejich“,jiní mají názor, že lidem vadí poplatky za podnájmy co se platí družstvu, proto berou byty do osobního vlastnictví…do čeho jste šli vy a nebo vaši blízcí? :mavam:

Osobní.
Když máš blbé družstvo a „vytunelují“ ti ho, můžeš o byt v nejhorším i přijít.
Navíc je to komplikované, když pak byt chceš pronajímat.

Lucy75
Kecalka 419 příspěvků 2 inzeráty 18.12.18 14:56

osobní..
i když se stejně musí tvořit společný fond na opravy apod. a vytvořit Sdružení vlastníků..
ale jsme takto opravdu spokojení :kytka:

Russet
Extra třída :D 13291 příspěvků 18.12.18 15:24
@axlpol píše:
Zajímá mě to jako osobní průzkum. Na schůzu bytového družstva se nemůžeme shodnout. Já si myslím, že lidé preferují osobní vlastnictví, hlavně z důvodu, že chtějí něco vlastnit „aby to bylo jejich“,jiní mají názor, že lidem vadí poplatky za podnájmy co se platí družstvu, proto berou byty do osobního vlastnictví…do čeho jste šli vy a nebo vaši blízcí? :mavam:

Osobní mi přijde lepší.

Premek_Orac
Závislačka 4504 příspěvků 18.12.18 15:28

@axlpol Obecně je asi nejlepší forma osobní vlastnictví se společenstvím vlastníků.
Vpraxi je hlavní rozdíl asi ten, že u družstva jsi členem družstva, a nájemníkem konkrétního bytu. Ne vlastníkem. Výhodu to má např v tom, že kolektiv člen družstva má možnost ovlivnit, kdo bude v domě bydlet. Nevýhoda je družstevní vlastnictví pro případ financování úvěrem, nebo u některých družstev zpoplatněný případný podnájem, kontrola nad stvavebními zásahy apod.
U osobního vlastnictví jsi vlastníkem konkrétního bytu a jako s takovým s ním můžeš svévolně nakládat, co se týká pronájmu, stavebních úprav prodeje, zastavení u banky jako záruky apod.

skorotehotna
Kecalka 384 příspěvků 18.12.18 15:38

Poslední dobou vychází létě družstevní než osobní.

jkra
Nadpozemská drbna 25879 příspěvků 18.12.18 15:42
@skorotehotna píše:
a v pripade prodeje?
Chauvinist
Neúnavná pisatelka 17521 příspěvků 18.12.18 15:47

Osobní. Bohužel nastavení družstevního vlastnictví v ČR nemá proti OV žádnou výhodu, jen je „trochu“ levnější, ale negativa převažují. :nevim:

skorotehotna
Kecalka 384 příspěvků 18.12.18 16:12

@jkra v případě prodeje prodas družstevní podil

Chauvinist
Neúnavná pisatelka 17521 příspěvků 18.12.18 16:14
@skorotehotna píše:

V jakých ohledech? Prodává se levněji (v řádech procent, až nízkých desítek), to jo, ale to je asi tak všechno, ne?

skorotehotna
Kecalka 384 příspěvků 18.12.18 16:21

@Chauvinist hlavně z pohledu toho, ze SVJ < družstvo, co do pohledu možnosti jednání a vystěhování (nejsem zadnej profik, ale něco malo sem si zajišťovala). Ve chvíli kdy si svj vezme úvěr na třeba zateplení má dost svázané ruce oproti dlužníkem narozdíl od druzstva (pokud má dobre sjednané stanovy)

Chauvinist
Neúnavná pisatelka 17521 příspěvků 18.12.18 16:22
@skorotehotna píše:
@Chauvinist hlavně z pohledu toho, ze SVJ < družstvo, co do pohledu možnosti jednání a vystěhování (nejsem zadnej profik, ale něco malo sem si zajišťovala). Ve chvíli kdy si svj vezme úvěr na třeba zateplení má dost svázané ruce oproti dlužníkem narozdíl od druzstva (pokud má dobre sjednané stanovy)

Není to spíš naopak?

jkra
Nadpozemská drbna 25879 příspěvků 18.12.18 16:27
@skorotehotna píše:
@jkra v případě prodeje prodas družstevní podil

no, ale za mene.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >