Cena odhadu pro dědictví-chalupa a 4 pozemky-cena

Anonymní
14.3.17 08:45

Cena odhadu pro dědictví-chalupa a 4 pozemky-cena

Ahojte, raději anonymně…

jsem jako jediný dědic mám možnost sdědit chalapu + 4 pozemky, které momentálně užívá družstvo kravín v nájmu. Potřebuji to ofiko ale nacenit odhadcem. Sama hodnotu vím a je to nula nula nic. Dohromady tak za 400 tisíc sakumprásk, a le potřebuji to jak říkám ofiko.
Vše je cca 20-40km za Prahou na ruznych mistech.

Jak se obecně pohybují ceny odhadcu pro dědictví? Přes známé jsem našla jednoho a ten tam ani nejezdí a dělá to zadarmo a jen za ten zápis chce do 2500kč, a le bohužel nemá tedka čas, pak jede na dovolenou a tím že to dělá zadarmo na reference a chce to po něm zadarmiko každý tak mi řekl, že tak za 2 měsíce by byls schopen, že dřív asi ne. Tak dlouho čekat nemužeme, protože to chcem prodat ještě před sezonou a nechceme čekat 2 měsíce na dohad a pak zase na notáře atd…

Našli jsme si teda jiného odhadce a ten chalupu nacení za 6 500kč a za každý pozemek co je do 20km od prahy 2500kč a ten co je dál cca 40km za 3500kč.
Celkem bychom byli na asi 18 500kč ale že když bychom ho to nechali nacenit komplet tak to udělá se vším za 15000kč a mohla bych si to vyzvednout už příští týden bez čekání…

jaké máte zkušenosti? je to dobrá cena za odhad chalupy a pozemku? Zase nechceme někoho uplně cizího kdo to napálí a pak budeme platit větší provizi notáři aby nacenit každý keř na zahradě atd…

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

1119
14.3.17 09:17

Pokud je to pro dědické řízení a jsi navíc jediná dědička, tak vůbec odhad nepotřebuješ…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.3.17 09:21

K dědictví není odhad vůbec potřeba. Vychází se z prohlášení účastníků řízení. S tím, že ta cena by měla +- odpovídat realitě. Notář nemá právo po Tobě chtít posudek. Občas to dělají, využívají neznalosti dědiců.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.3.17 09:29
@Moucharda píše:
Pokud je to pro dědické řízení a jsi navíc jediná dědička, tak vůbec odhad nepotřebuješ…
Řekla mi že potřebuji na nemovitosti na ostatní majetek stačí čestné prohlášení
  • Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.3.17 09:31
@Anonymní píše:
K dědictví není odhad vůbec potřeba. Vychází se z prohlášení účastníků řízení. S tím, že ta cena by měla +- odpovídat realitě. Notář nemá právo po Tobě chtít posudek. Občas to dělají, využívají neznalosti dědiců.

ale to se týká pouze nemovitých věcí…na nemovitost je třeba odhad…

• Nahlásit
  • Citovat
1119
14.3.17 09:33
@Anonymní píše: Řekla mi že potřebuji na nemovitosti na ostatní majetek stačí čestné prohlášení

Zkouší to na Tebe, jde o její odměnu. Opravdu posudek nepotřebuješ, zeptej si jí, kde je zákonem stanovena povinnost nechat takový posudek zpracovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1119
14.3.17 09:34
@Anonymní píše:
ale to se týká pouze nemovitých věcí…na nemovitost je třeba odhad…

Pleteš se…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.3.17 09:41

Pracuji v notářské kanceláři takže si myslím, že o tom něco vím. Zkus si zavolat na příslušnou notářskou komoru a zeptat se na to. Na školení které bylo minulý měsíc jsme na to byli upozorňování, že od roku 2014 nemáme po lidech chtít odhad na nic, ale že někteří notáři to stále požadují, i když na to nemají právo.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.3.17 09:45
@Moucharda píše:
Zkouší to na Tebe, jde o její odměnu. Opravdu posudek nepotřebuješ, zeptej si jí, kde je zákonem stanovena povinnost nechat takový posudek zpracovat.

tak pochopitelně to je z celkové částky zděděné, máme známou notářku, ale bohužel v jiném městě a ta nám taky potvrdila, že posudek je třeba na nemovitosti, že mohu napsat čestné prohlášení pouze na věci movité…bohužel je na jiné straně republiky a náš případ nemá…

• Nahlásit
  • Citovat
1119
14.3.17 09:49
@Anonymní píše:
Pracuji v notářské kanceláři takže si myslím, že o tom něco vím. Zkus si zavolat na příslušnou notářskou komoru a zeptat se na to. Na školení které bylo minulý měsíc jsme na to byli upozorňování, že od roku 2014 nemáme po lidech chtít odhad na nic, ale že někteří notáři to stále požadují, i když na to nemají právo.

Tak, tak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.3.17 10:29
@Anonymní píše:
Pracuji v notářské kanceláři takže si myslím, že o tom něco vím. Zkus si zavolat na příslušnou notářskou komoru a zeptat se na to. Na školení které bylo minulý měsíc jsme na to byli upozorňování, že od roku 2014 nemáme po lidech chtít odhad na nic, ale že někteří notáři to stále požadují, i když na to nemají právo.

no ta naše známá je z širšího rodiného okruhu a řešili jsme to s ní cca 3 měsíce zpět… že prý na automobil odhad nepotřebuji že stačí prohlášení, ale že na nemovitosti ano a že jsou prý odhadci co to dělají zadarmo, ale ten nám bohužel kixnul… je to známá ta notářka a je to přímo notářka ne koncipientka a je z širšího rodinného kolena…neměla by duvod nám lhát…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.3.17 12:23

Já Ti jen píšu co nám říkali.. a že vím, že to tak je, protože se s tím setkávám dnes a denně. Zkus si zavolat na příslušný soud, nebo se obrátit na notářskou komoru a zeptat se tam. Ať neplatíš zbytečně. Za telefonát dáš rozhodně méně.

• Nahlásit
  • Citovat
23646
20.3.17 12:26

No nevím, ale v naší jsme to řešili jednoduše prohlášením a hotovo. A šlo o dům, kde byli tři dědicoé - manželka a dva synové. Bylo to loni na jaře

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.17 17:39

Na komoře pro prahu mi řekli že to být musí no…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama