Cena za doprovod u porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 12:51
Cena za doprovod u porodu

Ahoj :) jsem v 7.měsíci a v porodnici kde bych chtěla rodit se platí za doprovod u porodu 500 kč :roll: vím, že asi něco stojí oblečení atd.,ale zdá se mi to celkem dost :roll: a tak mě zajímá, jestli jste platily a kdyžtak kolik? :)

Přečtěte si článek: Kompletní průvodce porodu od A do Z

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
stinga
Echt Kelišová 9104 příspěvků 11.09.19 12:53

U nás se platí taky 500,–- a když chodíš na předporodní kurzy, tak je to zdarma

luci.no
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 11.09.19 12:53

Pred par lety to bylo 1000,–. Nyni to maji zdarma.

prue22
Ukecaná baba ;) 1044 příspěvků 11.09.19 12:54

Ahoj, po nás chtěli u prvního porodu 600,– u druhého nic a teď jsem zvědavá jak to bude. Pokaždé stejná porodnice.

Kriss Tina
Extra třída :D 12211 příspěvků 11.09.19 12:55

U nás se driv platilo 500, teď je to zadarmo. Záleží na té nemocnici, přecejenom je to jakoby nadstandardní služba navíc.

Janli
Extra třída :D 10174 příspěvků 11.09.19 12:55

U nás se neplati nic, jen se zakoupi za cca 50,– to oblečení.

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1544 příspěvků 11.09.19 12:55

U nás je doprovod zdarma.

unuděná
Echt Kelišová 8802 příspěvků 4 inzeráty 11.09.19 12:57
@Anonymní píše:
Ahoj :) jsem v 7.měsíci a v porodnici kde bych chtěla rodit se platí za doprovod u porodu 500 kč :roll: vím, že asi něco stojí oblečení atd.,ale zdá se mi to celkem dost :roll: a tak mě zajímá, jestli jste platily a kdyžtak kolik? :)

Já platila naposled 700,– v Thomayerce.

beruska9
Extra třída :D 11401 příspěvků 11.09.19 12:58
@Kriss Tina píše:
U nás se driv platilo 500, teď je to zadarmo. Záleží na té nemocnici, přecejenom je to jakoby nadstandardní služba navíc.

Ja myslela, ze uz se to platit nesmi, ze byl nejaky vyrok soudu, ze to neni zadny nadstandard, ze tam otec ma pravo byt? Ze si jen muzou nauctovat naklady za to obleceni, jak nekdo pise :think:

Popokatepetla
Závislačka 3550 příspěvků 11.09.19 12:59

Přítomnost doprovodu při porodu není možné podmiňovat zaplacením poplatku. Porodnice to moc dobře vědí, ale někde stále zneužívají. Pokud poplatek odmítnete zaplatit, určitě partnerovi nemůžou znemožnit tam s tebou být.

TopSecret
Kelišová 5261 příspěvků 11.09.19 13:00
@Anonymní píše:
Ahoj :) jsem v 7.měsíci a v porodnici kde bych chtěla rodit se platí za doprovod u porodu 500 kč :roll: vím, že asi něco stojí oblečení atd.,ale zdá se mi to celkem dost :roll: a tak mě zajímá, jestli jste platily a kdyžtak kolik? :)

500 Kc je pakatel proti tomu, co te bude stat dite.
Nekde se plati, nekde ne. Treba ti to proplati pojistovna :nevim:

Popokatepetla
Závislačka 3550 příspěvků 11.09.19 13:00

A vy co jste poplatek už platily - je také možnost ho zpětně po nemocnici vymáhat. Oni opravdu nemají žádnou zákonnou oporu ho vybírat.

flicek18
Zasloužilá kecalka 625 příspěvků 11.09.19 13:01

Myslím, že v zákoně je že si za to nesmí účtovat nic, jen za to oblečení si můžou vzít. Což ale 500 Kč nebude určitě…
My neplatili nic.

Popokatepetla
Závislačka 3550 příspěvků 11.09.19 13:02

Jo a mimochodem - Zpoplatněny v rámci platby za přítomnost u porodu nemohou být ani náklady na:
osvětlení,
topení,
užitkovou vodu,
(jednorázový) hygienický oděv,
desinfekční prostředky,
roušku,
návleky na boty.
Jedná se totiž o provozní podmínky, které musí být hromadně zajištěny. Není rozhodující, jestli se jedná o zaměstnance, osoby zajišťující provoz nebo zásobování, pacienty, jejich doprovod nebo návštěvy.

nototo
Stálice 76 příspěvků 11.09.19 13:04

Dle zákona nemají chtít nic! a nelze to podmiňovat oblečením apod. Je to i v zákoně. Bohužel většina porodnic si o poplatek řekne. Po mě chtěli 800, řekla jsem že mám právo na doprovod zdarma že je to v zákoně a oni to odbyli tím, ať si to vyřeším při odchodu. Nic pak po mě nechtěli :D Oni to zkouší. Bohužel většina holek zaplaatí, protože mají strach, aby se k nim pak nechovali hnusně, ale to je blbost. Ty peníze jdou nemocnici né těm doktorům, oni to pouze říkají protože musí a osobně jim je to jedno. Ke mě se u porodu chovali úplně v pohodě i přesto. Takže nedat se :) Podmínit poplatkem to mohou teprve v případě občerstvení, školení apod, A na to se vymlouvají, že musí muže instruovat, ale to je nesmysl, nestihne přece to co za předporodního kurzu a za běhu porodu ho těžko zaškolí :P je o tom na netu spoustu článků

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama