Centralní koordinační porucha čtvrtého stupně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Enes
Nováček 10 příspěvků 05.02.17 15:36
Centralní koordinační porucha čtvrtého stupně

Ahoj, najde se někdo kdo měl diagnostikovanou Centralní koordinační poruchu čtvrtého stupně a vše rozcvičili a jsou v pořádku? Máme ckp 4 cvičíme asi 3 měsíce a zatím nic moc výsledky. Po jak dlouhé době se Vám ckp upravilo?

Reakce:

AlenaPi
Stálice 66 příspěvků 05.02.17 20:00

Ahoj, nejedna se primo o me. Cetla jsem k tomuto tematu spoustu a spoustu materialu/clan­ku/diskusi/de­nicku a narazila jsem na pribeh, kde maminka popisovala, ze holcicka mela ckp4 na rucickach (totalne zatate pesticky, az byly bile, strasili je dmo). Pry cvicily snad 8× denne a zlomilo se to nekdy v pul roce, pak holcicka vse dohnala a dokonce predhonila.
Ale nevim, proc holcicka mela ten problem (jestli mela nejaky nalez na cns, nebo to byl pouze nejaky blok) a bohuzel ani to, kde jsem to cetla…
Moc jsem asi nepomohla, ale tohle tema je mi bohuzel blizke, proto reaguji..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.17 23:48

Ahoj, já nevím jistě, který stupeň jsme měli my, ale určitě 3. nebo 4., měli jsme i tonusovou poruchu - hypotonii. Též nás strašili DMO, nějakýma metabolickýma poruchama atd. Cvičili jsme pravidelně 4× denně, fakt poctivě. Kolem 6 měsíců se dcera začala s vývojem trošku rovnat, kolem 9 měsíců už byla v širší normě. Chodit začala v 15ti měsících a vývoj pak již byl celkem standardní. Cvičili jsme do necelých 2 let, ale tak od toho roka už jen tak 2-3× denně. Do toho jsme jezdili 2× týdně na hiporehabilitaci a tejpovali jsme.
Dnes je dceři 5 let, nemá úplně správné držení těla, ale pozná to jen fyzioterapeut. Je trošku nemotorná, budeme stále muset dohlížet, aby se dost hýbala, a dobře vybírat pohybové aktivity atd. Každopádně laik na ní nepozná nic.
Nevím, kolik je Vašemu dítěti, ale vydržte, u nás to taky že začátku šlo pomalu, já byla na nervy… Můžete zkusit i něco doplňkového (třeba to tejpování - ale to nevím, jak u úplných mimin, my tejpovali tak od těch 9 měsíců), výborný doplněk je hiporehabilitace - jezdí se už s miminky. Ale podle mě je základ vojtovka. Přeju co nejvíc pokroků, nevím odkud jste, pokud z Prahy, můžu třeba poradit nějaké kontakty atd.
Prosím anonym - info o zdravotním stavu dítěte.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >