Reklama

Centralní koordinační porucha čtvrtého stupně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Enes
Nováček 10 příspěvků 05.02.17 15:36
Centralní koordinační porucha čtvrtého stupně

Ahoj, najde se někdo kdo měl diagnostikovanou Centralní koordinační poruchu čtvrtého stupně a vše rozcvičili a jsou v pořádku? Máme ckp 4 cvičíme asi 3 měsíce a zatím nic moc výsledky. Po jak dlouhé době se Vám ckp upravilo?

Reklama

Reakce:

AlenaPi
Stálice 66 příspěvků 05.02.17 20:00

Ahoj, nejedna se primo o me. Cetla jsem k tomuto tematu spoustu a spoustu materialu/clan­ku/diskusi/de­nicku a narazila jsem na pribeh, kde maminka popisovala, ze holcicka mela ckp4 na rucickach (totalne zatate pesticky, az byly bile, strasili je dmo). Pry cvicily snad 8× denne a zlomilo se to nekdy v pul roce, pak holcicka vse dohnala a dokonce predhonila.
Ale nevim, proc holcicka mela ten problem (jestli mela nejaky nalez na cns, nebo to byl pouze nejaky blok) a bohuzel ani to, kde jsem to cetla…
Moc jsem asi nepomohla, ale tohle tema je mi bohuzel blizke, proto reaguji..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.17 23:48

Ahoj, já nevím jistě, který stupeň jsme měli my, ale určitě 3. nebo 4., měli jsme i tonusovou poruchu - hypotonii. Též nás strašili DMO, nějakýma metabolickýma poruchama atd. Cvičili jsme pravidelně 4× denně, fakt poctivě. Kolem 6 měsíců se dcera začala s vývojem trošku rovnat, kolem 9 měsíců už byla v širší normě. Chodit začala v 15ti měsících a vývoj pak již byl celkem standardní. Cvičili jsme do necelých 2 let, ale tak od toho roka už jen tak 2-3× denně. Do toho jsme jezdili 2× týdně na hiporehabilitaci a tejpovali jsme.
Dnes je dceři 5 let, nemá úplně správné držení těla, ale pozná to jen fyzioterapeut. Je trošku nemotorná, budeme stále muset dohlížet, aby se dost hýbala, a dobře vybírat pohybové aktivity atd. Každopádně laik na ní nepozná nic.
Nevím, kolik je Vašemu dítěti, ale vydržte, u nás to taky že začátku šlo pomalu, já byla na nervy… Můžete zkusit i něco doplňkového (třeba to tejpování - ale to nevím, jak u úplných mimin, my tejpovali tak od těch 9 měsíců), výborný doplněk je hiporehabilitace - jezdí se už s miminky. Ale podle mě je základ vojtovka. Přeju co nejvíc pokroků, nevím odkud jste, pokud z Prahy, můžu třeba poradit nějaké kontakty atd.
Prosím anonym - info o zdravotním stavu dítěte.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Švédka chce být rekordmankou a touží po největším pozadí na světě

Natasha Crownová (24) se považuje za modelku. Podle svých vlastních slov je... číst dále >

Reklama