Centrální výběrová řízení - zkušenosti

759
11.12.19 17:49

Centrální výběrová řízení - zkušenosti

Ahoj holky, nejprve se omluvim, ale nevěděla jsem kam dotaz zařadit. V červnu mě doma navštívil nějaký chlap, s tím že je od mého dodavatele elektřiny a že mi můj dodávatel najde levnější variantu vyúčtování. Podotýkám že vůbec nic neříkal o změně dodavatele, pouze o firmu která udělá dodavateli levnější vyúčtování ( kdo má zkušenosti, určitě chápe jak oni umí hezký mluvit, a manipulovat ) tak jsem to teda já blbá krava podepsala, chlap řekl že mi bude do hodiny volat někdo od nich pro potvrzení. Hned jak odešel jsem sedla k počítači abych si zjistila co jsem vlastně podepsala. Když jsem zjistila že jsem dala plnou moc ke změně dodavatele okamžitě jsem mu volala že to chci zrušit, řekl že mám počkat až mi budou volat a říct že to chci zrušit. Tak mi pak volali, a já to s paní po telefonů zrušila. Dneska mi volal nějaký chlap že mu moje jméno přišlo na email, že jsem v červnu podepsala smlouvu CVŘ a že není zrušena, ptal se mě zda mi přišel domů papír o zrušení smlouvy, řekla jsem že ne a on si se mnou na zítra domluvil schůzku u mě doma. ( Nechtěl ani andresu takže předpokládám, že veškeré informace o mě má ). No samozřejmě mi to celé přišlo nějaké divné, tak jsem volala na CVŘ, zda je smlouva opravdu zrušena a popsala jsem mu celou situaci. Pan na lince mi řekl že smlouva byla stornována ještě ten ten, dopis mi nepřišel protože to bylo zrušeno ještě ten den, ptal se mě na číslo toho chlapa co mi dneska volal. V systému žádné takové číslo nenašel, a nechápe kde sehnal moje osobní údaje už jenom kvůli GDPR. Řekl že smlouva je teda zrušena a že si myslí že je to jen další fígl šmejdů. Další postup nechá na mě. Tak jsem pánovi psala SMS že zítřejší schůzku ruším, že není netřeba protože smlouva je stornována, odepsal mi když teda myslím ale že dopis o zrušení smlouvy mi nepřišel. Tak teď nevím, já už nevěřím nikomu a ničemu, zas na druhou stranu, kdyby to opravdu byl někdo kdo mi fakt chce pomoct, tak mi zavolá s vysvětli kdo je, a že není žádný podvodník. Posílám fotku SMSky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

1480
11.12.19 18:16

Takový lidi vyhazuju ode dveří a volám na ně MP. A nějakou platnou smlouvu teda máš, komu platíš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3701
11.12.19 18:34

@Lucie1906 no ta sms je napsana hrozne a ty chyby. Pochybuju ze tohle je nejakej opravdovej obchodak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
759
11.12.19 18:34

@JancaS84 On mi tady nechal papíry, smlouvu atd. Mám to schované, ale když jsem tam teda pak volala tak mi řekli že je smlouva stornována, což mi dnes potvrdil i pan z CVŘ, takže jsem to brala za uzavřenou věc. Ale dneska jak mi volala ten chlap tak to ve mě hlodá. Normálně i nadále mám svého dodavatele elektřiny i plynu Innogy. Já fakt nevím jestli můžu věřit tomu pánovi z CVŘ když mi dnes potvrdil že je smlouva zrušena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
759
11.12.19 18:35

@Ivana 85 Přesně to mě taky napadlo, ani se nepodepsal prostě nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
643
11.12.19 18:44

U nás v létě byli taky, taťka to také podepsal, ale pak jsme mu doma promluvili do duše a rozhodli se to zrušit. Napsala jsem dopis o zrušení mlouvy, poslala doporučeně s doručenkou a bylo to v pořádku. Pak si tam jen mamka volala, zde je vše zrušené a bylo to ok. Vám doporučuji to samé, co je psáno to je dáno. Ale podle té SMS, si myslím, že to jen pán zkouší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
759
11.12.19 18:53

@Kari-nka Já jsem právě tam ještě ten den volala co mám udělat pro to, aby se smlouva zrušila. Na netu jsem četla že poslat do 14dnu papír kde odstupuju od smlouvy. Ale ta paní mi řekla že to nemusím protože jsem jí vlastně měla po telefonu vše potvrdit, ale já ji to nepotvrdila, naopak zrušila. Kdybych to potvrdila tak oni by to zpracovali a pak už bych musela poslat písemně že chci odstoupit od smlouvy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68
11.12.19 19:03

Taky u nás byl pan rok zpátky. My jako blbí podepsali. Pan ale sám říkal že nám přijde nabídka lepších cen ale nemusíme přecházet k jiné společnosti. Po pořádnem přečtení to ale byla podmínka že přejít musím. Hned ten den jsem mu volala že chci od smlouvy odstoupit. Na druhý den mi jen vhodil odstoupení od smlouvy do schránky. Ani se už neukázal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
759
11.12.19 19:12

@Pea12 Však jsem ho taky pěkně seřvala když jsem mu pak volala, když jsem zjistila co mě vlastně nechal podepsat. Jo jo jsem blbá, ale poučena až až. No tak já teda budu věřit pánovi z CVŘ že je smlouva zrušena. Nic jiného mi vlastně ani nezbývá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68
11.12.19 19:19
@Lucie1906 píše:
@Pea12 Však jsem ho taky pěkně seřvala když jsem mu pak volala, když jsem zjistila co mě vlastně nechal podepsat. Jo jo jsem blbá, ale poučena až až. No tak já teda budu věřit pánovi z CVŘ že je smlouva zrušena. Nic jiného mi vlastně ani nezbývá.

Tak já ji během jeho povídání četla. Jen jsem se nepodivala na ten text úplně mrňavým písmem a k tomu skoro rozmazane. Každého už od dveří posílám pryč. No nic jiného nezbývá. Ale vím že se to muselo zrušit písemně do 14 dní. Tak snad to stačilo i takhle. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1913
11.12.19 19:44

@Lucie1906 ale bylo by dobré to mít od nich písemně. Jinak hrozí, že bude zkoušet další chytrák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
759
11.12.19 19:58

@mamina2017 Tak tam mám zkusit zítra zavolat s říct že to chci písemně? Sídlo mají asi v Praze a to mám trošku víc z ruky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1913
11.12.19 20:35

@Lucie1906 radši to udělej. Pokud ti to po telefonu potvrdili, tak by jim neměl dělat problém to napsat písemně. Nebo se jich zeptej, co bys pro to mohla udělat. Nebo aspoň poslat mailem. Třeba bys je mohla požádat mailem, když by ti řekli adresu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
759
11.12.19 20:49

@mamina2017 Děkuji za radu, zítra tam zavolám :relaxed:️

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11620
16.12.19 08:48

@Lucie1906 tak jak jsi dopadla?