Centrální vysavač ano, nebo ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Evickamicka
Kecalka 148 příspěvků 24.11.18 15:22
Centrální vysavač ano nebo ne

Ahoj holky, máte některá zkušenosti s centrálním vysavečem? Jste spokojena?

Reakce:
Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33495 příspěvků 10 inzerátů 24.11.18 15:45

Nemáme a litujeme. Mají kamarádi a nemůžou si vynachválit.

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1384 příspěvků 24.11.18 15:48

Naprosto, nikdy bych to neřešila jinak. To je rozdíl jako praní na valše a v pračce :-) Nenosíš po baráku vysavač, jen hadici. Má to větší výkon než jakýkoliv domácí vysavač. Smetí z odpadní nádoby vyhazuješ jednou za hodně dlouho. Nevíříš v místnosti prach ani zápach, všechno jde přes filtr výfukem z baráku. A nakonec jsou s tím ochotní pracovat i chlapi, kteří prý vnímají zvuky nějak jinak :-) a vytí normálního vysavače je pro ně nesnesitelné, zatímco centrál je úplně tichý, jen si řve někde ve sklepě nebo garáži, kde to nikdo neřeší.

ngauruhoe
Ukecaná baba ;) 1011 příspěvků 24.11.18 17:29

Tak já jako bývala paní na úklid jsem zase centrály nesnášela. :nevim: Vadila mi ta dlouhá těžká hadice, pokud neměli do každého patra jednu hadici, tak se s tím vláčet po schodech taky nebyla úplně paráda. Jedině, co jsem ocenila a brala bych i u sebe doma, byl odsávací otvor v soklu pod linkou, který se dal odkopnout nohou a dalo se tam namest smetákem. Ale to jsem zažila jen v jednom domě.

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1384 příspěvků 24.11.18 18:03

A já myslela, že se ta klapka v soklu rozumí sama sebou, když už se v baráku dělá centrál :-) No, asi to někdo nedomyslel nebo chtěl „ušetřit“. Samozřejmě musí být dost zásuvek, ne jen jedna na patře, aby se nemusela pořizovat moc dlouhá hadice, to je pak otrava ji tahat.

mi.anetka
Kecalka 335 příspěvků 2 inzeráty 24.11.18 18:18

Máme a spokojenost, i v okolí kdo ho má jen chválí. Můžeš mít hadici natočenou ve zdi a nemusíš se s ní nikam tahat, když je na to místo a je to moc pohodlné. Zdířka v soklu v kuchyni není samozřejmostí, je to každého věc, není to zcela levná záležitost, když nechceš plast. Oceňuju taky pohodlnost vynášení, tichost, nikde se zbytečně nevíří prach.

Evickamicka
Kecalka 148 příspěvků 24.11.18 20:49

Možná budu mít blbý dotaz, ale ten otvor pod linkou nebo kdekoliv ve zdi, kam se ten bordel nametá, tak jak to dojde to tý nádoby třeba do garáže? To se tam spustí nějaký vzduch, nebo tam je taky nádoba?

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1384 příspěvků 24.11.18 22:47

Je to vlastně normální přípojka k tomu vysavači, jenom tam není ta zásuvka s odklápěcím víčkem, ale vodorovná štěrbina se vzduchotěsným krytem, který odklopíš nohou. Jak ho odklopíš, tak se normálně zapne vysavač (stejně jako když připojíš hadici) a to smetí odsaje dolů do nádoby vysavače. Cokoliv se vejde do té štěrbiny projde i trubkami, tak se to ani skoro nedá ucpat (ale dětem se to přesto povedlo, nametly tam sirky omotané provázky a ty se vzpříčily - naštěstí se to dá zase prošťouchnout).

Jo a asi to nemůže být ve zdi, to co znám se montuje do soklu pod kuchyňskou linkou.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Tak jak to bylo?! 7 nejasností v případu „Jan Tuna vs. gorila“

Moderátor televize Seznam Jan Tuna (45) se před pár dny účastnil uzavřeného... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >