Ceny divadelních vstupenek - zdají se vám dostupné?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kaliopa
Závislačka 3155 příspěvků 11.04.18 14:08
Ceny divadelních vstupenek - zdají se vám dostupné?

Ahoj nedávno jsem absolvovala několik divadelních představení v Praze a chystám se na další v Brně. Začala jsem po delší době chodit do divadla, a byla jsem tedy překvapena cenou vstupenek. V Praze bylo větší cenové rozpětí, od nejlevnějších za 100 Kč někde na boku až po 700 Kč, bylo to ale na známé herce, tak jsem si říkala, že tam je cena kolem 600 Kč asi běžná. Překvapilo mne ovšem, že i v Městském divadle v Brně se ceny pohybují kolem 600 Kč, a to na neznámé herce.
Zdá se vám to drahé? Pokud jdu 3-4 lidi, tak se to celkem prodraží. Zatím nejlevnější vstupenku jsem měla do Žižkovského divadla Járy Cimrmana, tam se ale zase vstupenka elektronicky dost špatně rezervovala, za pět minut bylo vyprodáno.
V květnu máme jít v Brně do Divadla Bolka Polívky, bude tam hrát s Ivanou Chýlkovou v komedii Věra, a lístky také 600 a 700 Kč.
Už se ani nedivím, že řada rodinn sedí raději doma u TV, než dát dohromady 3 000 Kč za divadlo…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Netopýr1
Kecalka 440 příspěvků 11.04.18 14:11

Běžně no, v Praze kupujeme nejlevnější tak za 800. Když už jdu, tak chci mít místo, kde něco uvidím. Teď jsem třeba koupila lístky na Fantoma opery na září, jeden stal 1000 Kč, děs, ale tady si člověk asi připlatí za živý orchestr a tak. Ale taky mi ta cena přijde celkem vysoká.

Uživatel je onlineEmimin7
Kelišová 6224 příspěvků 11.04.18 14:12

Obecně ano, divadlo je na mě drahé. I když naposledy byla cena příznivá, tuším 250,–kč, ale zase hra nic moc. Předtím Lady Macbeth za 350,–Kč. Ale v nějaké šílené verzi a aspoň polovina lidí o přestávce odešla. Stejně to mám s kinem, raději nejdu.

rozand
Zasloužilá kecalka 926 příspěvků 11.04.18 14:14

Přijdou mi dostupné a často se divím, jak se za ty ceny uživí tolik herců + ostatních pracovníků divadla.

Kaliopa
Závislačka 3155 příspěvků 11.04.18 14:14

Ten Cimrman stál 350 Kč, to bych řekla, že je ještě OK nebo představení se známými herci typu Iva Janžurová apod. za těch 500 Kč. Ale za běžné představení v Brně?
Překvapuje mne, že ten Cimrman je ještě vlastně tak levný, když je taková poptávka. Nesouvisí to nějak s dotacemi? Že dotovaná divadla musí mít cenu nějak omezenou?

AstraG
Závislačka 4281 příspěvků 11.04.18 14:14

Teď jsem byla minulý týden u nás na malém městě na divadle Háta, samý známý herci ( Vaculík, Bočanová, Nečas, Tomsa, Želenská, Žehrová) a platili jsme 380,– osoba. Na malé město trošku dražší divadlo, ale zas počítám, že z Prahy to k nám mají 2 hodiny cesty a pak další 2 hodiny zpátky. Divadlo narvané, bylo to super. Za ty peníze to stálo. Teď půjdem na,,menší,, divadlo (městské) a stálo to 100,–

Kaliopa
Závislačka 3155 příspěvků 11.04.18 14:17
@rozand píše:
Přijdou mi dostupné a často se divím, jak se za ty ceny uživí tolik herců + ostatních pracovníků divadla.

Řada divadel pobírá dotace. Když si vezmeš lístek za 600 Kč a v divadle máš tak 130 míst, tak mají za večer 78 000 Kč, pokud mají vyprodáno.
Já nevím, ale podle mě je to pro běžnou rodinu s čistým příjmem kolem 50-55 tis. Kč měsíčně (což jsou asi běžné rodiny) celkem dost na to, aby chodili častěji, ne? Já bych taky nedala za divadlo každý měsíc 4 000 Kč na rodinu (pokud bychom šli jednou či dvakrát na levnější), asi bych ty peníze dala do něčeho jiného, kolikrát to divadlo za to ani nestojí.

Kaliopa
Závislačka 3155 příspěvků 11.04.18 14:19
@AstraG píše:
Teď jsem byla minulý týden u nás na malém městě na divadle Háta, samý známý herci ( Vaculík, Bočanová, Nečas, Tomsa, Želenská, Žehrová) a platili jsme 380,– osoba. Na malé město trošku dražší divadlo, ale zas počítám, že z Prahy to k nám mají 2 hodiny cesty a pak další 2 hodiny zpátky. Divadlo narvané, bylo to super. Za ty peníze to stálo. Teď půjdem na,,menší,, divadlo (městské) a stálo to 100,–

Ano, když jedou na menší město, tak jsou ceny levnější. A je zajímavé, že divadla v Brně jsou často dražší než v Praze. To jsem byla také překvapena. Asi je v Praze větší konkurence nebo nevím, jak jinak si to vysvětlit.

chaela
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 11.04.18 14:24

@Kaliopa Co si představuješ pod pojmem „běžné“ představení? To, že ty herce neznáš ty, neznamená, že je nezná nikdo jiný. V MdB hrávají i dle tebe známí herci, také ti, kteří hrají v různých filmech a seriálech v TV, takže by se nejspíš taky vešli do tvé kolonky. Taky tam několik „neznámých“ herců získalo Thálii, jezdí hrát do Londýna, točí vlastní album, pořádají charitativní koncerty apod. Uživit velký divadlo se spoustou zaměstnanců, všechna ta technika, efekty…to není zadarmo.
Pokud ta cena někomu vadí, tak ať tam nechodí, uvolní místo spoustě nadšencům, ale i těm, kteří jdou třeba poprvé.
Mimochodem byla jsem i na několika představení s hostujícími herci z Prahy a ta cena byla více než nadsazená. Chápu, že v tom byla i cesta, jídlo a podobně, ale i tak to bylo přemrštěný.

Kaliopa
Závislačka 3155 příspěvků 11.04.18 14:31
@chaela píše:
@Kaliopa Co si představuješ pod pojmem „běžné“ představení? To, že ty herce neznáš ty, neznamená, že je nezná nikdo jiný. V MdB hrávají i dle tebe známí herci, také ti, kteří hrají v různých filmech a seriálech v TV, takže by se nejspíš taky vešli do tvé kolonky. Taky tam několik „neznámých“ herců získalo Thálii, jezdí hrát do Londýna, točí vlastní album, pořádají charitativní koncerty apod. Uživit velký divadlo se spoustou zaměstnanců, všechna ta technika, efekty…to není zadarmo.
Pokud ta cena někomu vadí, tak ať tam nechodí, uvolní místo spoustě nadšencům, ale i těm, kteří jdou třeba poprvé.
Mimochodem byla jsem i na několika představení s hostujícími herci z Prahy a ta cena byla více než nadsazená. Chápu, že v tom byla i cesta, jídlo a podobně, ale i tak to bylo přemrštěný.

Tak jasně, že to, že to, že divadelní herec není známý z TV neznamená, že je špatný. Myslela jsem, že to tak chodí, že známý herec je prostě dražší, ale to je jedno. Zkrátka se mi ty ceny vzhledem k platům zdají na nějaké pravidelné návštěvy divadla vysoké. Možná to s předplatným vyjde levněji. Lidi jdou asi do divadla jednou za půl roku, tak to zaplatí nebo mají studentské či důchodcovské slevy. Mně by bylo líto dát každý měsíc tolik peněz za divadlo. Teď to tedy absolvuji kvůli dětem, žijeme v zahraničí a chtějí vidět v divadlech známé herce. V přepočtu na EUR se ta cena jeví ještě jako normální, ale i tak si říkám, že to pro lidi s českými platy je prostě drahé. I sama si říkám, že bych každý měsíc 4 000 Kč za divadlo prostě nedala.

Arturie
Echt Kelišová 9035 příspěvků 11.04.18 14:37
@Kaliopa píše:
Ano, když jedou na menší město, tak jsou ceny levnější. A je zajímavé, že divadla v Brně jsou často dražší než v Praze. To jsem byla také překvapena. Asi je v Praze větší konkurence nebo nevím, jak jinak si to vysvětlit.

Zizkovske divadlo Praha, Valka Roseovych, Michal Dlouhy, 290/kc za treti radu uprostred.
Vse o muzich, Hradec K, 6.rada, 570,– za listek (Maros Kramar, Filip Blazek, Michal Slany)
Mne to neprijde predrazeny.
A hlavne netaham celou rodinu. Bud jdu s chlapem (kamaradkou) nebo s pubertalnim synem (Celebrity, Ondra Sokol, prvni rada, 500,–)

Uživatel je onlineSany80s
Kelišová 5864 příspěvků 11.04.18 14:38

Ano, lístky jsou dle mého názoru předražené. Nejde o to, zda je někdo známý nebo ne, ale divadlo by mělo být dostupné lidem s průměrným příjmem.
Nedávno jsem chtěla koupit lístky, nejlevnější vstupenka na běžné představení stála 400. Vstupenka na slušné místo (rozhodně ne jedno z nejlepších) stála téměř 1000 korun.
Směšné na tomhle je, že když jsem chtěla jet na jedno představení do zahraničí, tak jsem platila skoro to samé co tady. A to se jednalo o Londýn, takže jedno z nejdražších měst.

Kaliopa
Závislačka 3155 příspěvků 11.04.18 14:39
@Arturie píše:
Zizkovske divadlo Praha, Valka Roseovych, Michal Dlouhy, 290/kc za treti radu uprostred.
Vse o muzich, Hradec K, 6.rada, 570,– za listek (Maros Kramar, Filip Blazek, Michal Slany)
Mne to neprijde predrazeny.
A hlavne netaham celou rodinu. Bud jdu s chlapem (kamaradkou) nebo s pubertalnim synem (Celebrity, Ondra Sokol, prvni rada, 500,–)

Asi jsi už zvyklá tyto ceny platit. Jak jsem v zahraničí, tak nechápu, jak v ČR mohou lidé platit takové ceny, často stejné či vyšší, a mít platy 3-4× nižší a ještě mít pocit, že to není předražené. Asi to srovnávám už touto optikou.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 18518 příspěvků 11.04.18 14:42

600,– se mi zdá už docela dost.
Já jsem z Plzně, a tady divadla vychází mezi 200-350,– vesměs, podle toho, kde se to hraje a co se hraje. V Divadle J. K. Tyla, tzv. Velkém divadle mě až překvapilo, že je levno, lítky u okolo 250,– (i velké scény - opery, balety). Takže chodím relativně často a ráda.
Pro mě by byl lístek za 600,– už docela drahý :think: a hodně bych se rozmýšlela, za jaké představení bych dala tolik peněz.

lamicina
Ukecaná baba ;) 1750 příspěvků 11.04.18 14:47

Já to řeším právě předplatným, okresní město. To mi přijde dostupný a někdy i levný :lol:. Když jsem bydlela v Praze, chodila jsem do divadla každý týden minimálně jednou, někdy i víckrát, ale to jsem žila s divadelním režisérem :lol:, tak to je taky jiný.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Opilý nesmí za dcerou! Andrea Pomeje promluvila o těžké situaci s Jiřím a naznačila naději

Opilý k dceři nesmí! Jiří Pomeje (53) má podle své manželky Andrey (29)... číst dále >

Cannes, přehlídka trapasů: Odhalené zadky, prsa a strhnutá sukně

Ačkoliv se jedná o prestižní filmovou událost roku, festival v Cannes... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět pádných důvodů, proč by každá žena měla častěji masturbovat

Ať už žijete v partnerském vztahu, nebo jste zrovna sama, měla byste si podle... číst dále >

Slavné matky po čtyřicítce se varování odborníků nebojí

Ačkoli gynekologové ženy před mateřstvím ve starším věku spíše varují, matky... číst dále >

Reklama