Cerclage při příštím těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
JulieFl
Kecalka 273 příspěvků 04.11.14 09:58
Cerclage při příštím těhotenství

Ahoj holky, ve středu 22.10.2014 jsem byla u gyn. na velkém utz ve 22 tt. Prohmatal čípek a řekl, že je vše v pořádku. Když kontroloval miminko přes utz tak mi řekl, že to bude holčička a že roste tak, jak má. Odešla jsem tedy domů s tím, že mám přijít za 4. týdny. V sobotu mě začalo bolet v podbřišku, myslela jsem si, že jsou to zaražené prdy nebo tak něco, tak jsem na to nijak nereagovala a šla si jen lehnout. V neděli ráno jsem začala slabě krvácet a křeče v podbřišku byly silnější, tak jsme jeli hned na pohotovost. Tam mi doktorka řekla, že mám kontrakce a že už 2 dny probíhá potrat. byla jsem otevřená na 8 cm, tak jsem šla hned na sál, kde jsem musela malou porodit. Bylo to to nejhorší, co se mi v životě stalo. Bylo to ve 22+4 tt. Doktor říkal, že tam byla silná infekce, ale nikdo neví proč. Rozhodli jsme se to ale s příštím miminkem nevzdat. Hned jak budu moct, tak se o to pokusíme znovu. V propouštěcí zprávě je psáno : Zvážit cerclage v příštím těhotenství v 16 tt. Něco jsem si o tom přečetla. Chtěla jsem se Vás zeptat jestli s tím některá nemáte třeba nějaké zkušenosti. Za odpovědi předem moc děkuji :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.14 10:07

@JulieFl :kytka: :hug: ja jen svym selskym rozumem nechapu, jak souvis infekce s cerkl. Cerkl. navic muze infekci i zpusobit…ty jsi nemela problemy s cipkem, tvoje tehotenstvi ukoncila infekce, spis bych patrala jaka a to resila.

Netrpělivá
Kecalka 358 příspěvků 04.11.14 10:14

Ahoj, to mě mrzí… já na cerclage byla před 15 lety, tehdy se to dělalo podstatně častěji než dnes. Dělali mi to asi v 18 tt, nic to není, není třeba se toho bát. V narkóze, za chvilku hotovo. Steh mi pak vyndali ve 35 tt, porodila jsem 40+5. Při dalších třech dětech steh nebyl potřeba, nyní čekám páté, 18 tt a prý taky není potřeba. Ale ve Tvém případě bych se toho nebála, je to malý zákrok. Drž se, příště už to dobře dopadne a určitě budou i častější kontroly.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 04.11.14 10:18

Mrzí mě co tě potkalo :hug: nicméně pokud to byla prokázaná infekce, a ne nedostatečnost čípku, asi bych na cerkláž nešla. kamarádka před několika lety porodila kvůli infekci ve 25tt(miminko tedy zachránili), a další těhotenství bez problému donosila do termínu, bez jakýchkoliv opatření

Saroya
Neúnavná pisatelka 17629 příspěvků 04.11.14 10:23

Ono to vnitřní vyšetřování může i infekci zanést. Drzim palce na příští úspěšné těhotenství

nela2
Kelišová 7178 příspěvků 04.11.14 10:24

@JulieFl moc mě to mrzí :hug: :hug: Nicméně infekci cerkláž neřeší, takže nechápu, proč ji navrhují. Já jsem ji podstoupila letos, kdybys chtěla cokoliv vědět, tak se ptej..

KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.14 10:24
@slavuska1 píše:
Mrzí mě co tě potkalo :hug: nicméně pokud to byla prokázaná infekce, a ne nedostatečnost čípku, asi bych na cerkláž nešla. kamarádka před několika lety porodila kvůli infekci ve 25tt(miminko tedy zachránili), a další těhotenství bez problému donosila do termínu, bez jakýchkoliv opatření

souhlasím. kdovi co zase kdo zanedbal, takovych pripadu uz jsem ti zachytila…podcenene infekce a zbytecna ztrata…

KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.14 10:26

@Saroya to si nemyslim…co potom sex? dite je chraneno…doko­nale…samozrej­me ne pred nejakym opravdovym hnusem…ale myslim ze tyhle infekce plodovych obalu vznikaji jinak.

Nuníček
Ukecaná baba ;) 1029 příspěvků 04.11.14 10:48
@KackaDoup píše:
@Saroya to si nemyslim…co potom sex? dite je chraneno…doko­nale…samozrej­me ne pred nejakym opravdovym hnusem…ale myslim ze tyhle infekce plodovych obalu vznikaji jinak.

Určitě vznikají jinak a myslím, že někdy těžko říct jak, malý měl infekci, poznalo se to dle špatného CTG, mě nebylo vůbec nic, pohyby v normě, nebyla jsem nemocná, žádný výtok (nikdy jsem neměla ani blbé kvasinky), sex dlouho žádný, vyšetření na gyndě měsíc zpět, žádné koupání, žádný bazén a stejně tam byla infekce.

KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.14 10:49

@Nuníček presne tak :hug:

JulieFl
Kecalka 273 příspěvků 04.11.14 11:30

Všem moc děkuji. Doktor mi řekl, že cerklage by byla potom ke zvážení až jak by to vypadalo v tom 16 tt. Kvůli tomu zánětu se bojím jak to příští těhu dopadne :( Nechci to už znovu zažít.. Dbám na hygienu a piju kontryhel. Caj 2× denne na stahování děl. svaloviny a obn. Sliznice. Řekli jsme si, že s miminkem vyčkáme do 2 ms, ale nevím jestli to není moc brzy.

JulieFl
Kecalka 273 příspěvků 04.11.14 11:36
@KackaDoup píše:
@JulieFl :kytka: :hug: ja jen svym selskym rozumem nechapu, jak souvis infekce s cerkl. Cerkl. navic muze infekci i zpusobit…ty jsi nemela problemy s cipkem, tvoje tehotenstvi ukoncila infekce, spis bych patrala jaka a to resila.

Doktoři mi řekli, že ve většině případů se ani nezjistí čím ta infekce byla způsobena. Tak jako to řekli mně. Takže jsem se od nich vlastně vůbec nic nedozvěděla

KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.14 11:41

@JulieFl klasika :zed: ale opravdu me to nedava smysl, to jejich reseni.

Saroya
Neúnavná pisatelka 17629 příspěvků 04.11.14 15:42
@KackaDoup píše:
@Saroya to si nemyslim…co potom sex? dite je chraneno…doko­nale…samozrej­me ne pred nejakym opravdovym hnusem…ale myslim ze tyhle infekce plodovych obalu vznikaji jinak.

já nevím :nevim:

Saroya
Neúnavná pisatelka 17629 příspěvků 04.11.14 15:44

A co je pravdy na tom, ze se cerklaz už moc neprovádí, protože se nepotvrdilo, ze by fungovala?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Články z Expres.cz

5 důvodů, proč má Česko nakročeno k ekologické katastrofě

České luhy a háje procházejí těžkou zkouškou. Kůrovcová kalamita, zemědělské... číst dále >

Slováček s Gelemovou řádí v Egyptě, Patrasová vyhlíží jaro a trpí v Česku

Aprílové počasí s sebou sice může přinést příjemné jarní teploty, na velkou... číst dále >