Dcerka má jít na magnetickou rezonanci

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
29.5.14 11:48

cerka ma jit na magnetickou rezonanci

Dobrý den nejdříve se omlouvám za chyby. Neumím na počitači tak proto hodně dělám chyby. Mám dotaz byl jste někdo z děckem na magnetické rezonaci. Jesly nevite jak bude probihat vyšetřemí. Nevadí že ma mála trochu rymu nema, to vlyv na to vyšetření. Máme ho až 6.6. moc děkuju za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1156
29.5.14 11:51

@Marcelinkac - záleží, kolik je malé roků. Pokud mám správné informace, malým dětem se MR provádí pod dohledem anesteziologa, uspí je, případně dostatečně „oblbnou“. Jinak rýma vliv nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3240
29.5.14 11:55

Ahoj, rýma vliv nemá. Nesmí být ale vyloženě nemocná. Před vyšetřením, nejspíš od půlnoci, nebude smět jíst ani pít - aby jí po anestezii nebylo zle a nezvracela. Anesteziolog ji uspí tak akorát dlouho na to vyšetření, položí ji na lehátko, které zajede to takového „tunelu“, kde se ozývají různé zvuky atd. jak ten přístroj pracuje. Budou chtít, ať má sundané náušničky, pokud je má. Po vyšetření ji nechají dospat. Přeju, ať je vše OK. :kytka:

Tedy - anestezie v případě, že jde o malé dítě. Pokud je to dítě větší, co vydrží ležet v tunelu bez hnutí delší čas, tak by to bylo bez uspání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17567
29.5.14 12:05

Ahoj, byla jsem s 18 měsíční dcerou. Den předem nástup do nemocnice, vstupní vyšetření. Od půlnoci už nesměla nic jíst a pít. Ráno dostala nějakou premedikaci, po které měla být unavená a vláčná, v reálu byla veselá a vysmátá :) sanita nás odvezla na kliniku, malé děti brali hned ráno, kvůli tomu jídlu. Tam jí napíchli kanylu, zavedli anestezii a sestřička si ji odnesla k magnetu (já byla těhotná, tak mi nedoporučili tam chodit). Pak mi ji vrátili, ona se dospala, doktorka tam celou dobu byla s námi a průběžně ji kontrolovala. Pak zas převoz na lůžkové oddělení, směla jsem dát napít a něco malého k jídlu, pak už normálně dostala oběd. Další den večer nás propustili (měli jsme ještě nějaká jiná vyšetření, jinak pouštěli hned ráno).
Jediné riziko je ta anestezie, i když to není plná, ale jen nějaká částečná, moc tomu nerozumím. Ale nemusí ji všechny děti dobře snášet. Nicméně u nás nebyl žádný problém, malá to zvládla krásně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3639
29.5.14 12:15

No moje starší dcerka byla na magnetické rezonanci v jednom roce. Bylo to docela náročné, protože byla zvyklá v noci hodně pít a zabavit ji do půl desáté či jak to tenkrát bylo v plánu, bylo dost náročné-samozřejmě šla pod narkózu. Byla nachlazená, tak to bylo všechno k ničemu, začala se jim dusit, takže okamžitě ji budili a termín nám dali nový. To už byla zdravá, ale zase ten den předtím volali, že se jim rozbil přístroj, napotřetí to vyšlo. Naštěstí to zvládla pak docela dobře a diagnóza se nepotvrdila. Přejeme hodně štěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5435
29.5.14 12:17

Tak já jsem naopak myslela, že na anestezii musí být dítě ÚPLNĚ zdravé. Nicméně jdete až za týden, tak to by se mohla uzdravit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Krakatice88
29.5.14 12:46

Resonance je bezbolestné vyšetření trvající zhruba půl hodiny, to záleží na tom, co se bude snímat. Lehne si na podložku a zajede do tunelu, kde se nesmí vůbec hýbat a v ruce bude mít tlačítko, kterým upozorní, kdyby jí bylo nějak zle.

Pokud je malá a nevydržela by tam jen tak ležet, bála by se apod., obvykle se před resonancí malého dítěte dává oblbovák, nebo rovnou krátká narkóza. To by si vás na den přijali do nemocnice na pokoj. Toto všechno by ti ale měl vysvětlit pediatr, abyste obě věděly, do čeho jdete.

Rýma by vadit neměla, pokud jí budou rezonovat třeba břicho. Pokud jde na resonanci hlavy, nevím, jestli zahleněné dutiny nebudou spíš na škodu a nepřesunou vám to na jindy. Toto by ti ale taky měl říct lékař, tak se neboj a zavolej si.

Samotné vyšetření je úplně v pohodě a vůbec nic nebolí. Jen je nepohodlné ležet bez hnutí a u malých dětí se dává ta narkóza, to je větší strašák než resonance samotná :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat