Černá vajíčka?

247
21.6.21 10:00

Černá vajíčka?

Ahoj, prosím, prvním rokem pěstují na balkoně v truhlících ředkvičky, rajčata a jahody. Teď se mi kolem truhlíků na parapetu a občas i na lístečku objevují tyto černé,,tečky,,. Zpočátku jsem myslela, že je to hlína, tak jsem to utrela. Ale hlína to teda určitě není. Dokážete mi poradit prosím co to je a ev. jak se toho zbavit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10080
21.6.21 10:05

To nejsou vajíčka, spíš trus. Ale čí, to nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
247
21.6.21 10:12
@AnastazieB píše:
To nejsou vajíčka, spíš trus. Ale čí, to nevím.

Jej, hned mě napadli štěnice a omylo mě. Ale ty snad venku nezijou? Co jsem na parapetu viděla, tak byli jen 2 mravenci :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
375
21.6.21 10:46

Přijde mi to jako vajíčka běláska zelného

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10080
21.6.21 18:20
@Lojzísek píše:
Přijde mi to jako vajíčka běláska zelného

Vajíčka jen tak napadana na parapetu? To asi ne… Navíc vajíčka vypadají všechna úplně stejně. Od stenice to podle mne nebude, ty nelezou po parapetech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
25.6.21 09:10

@fly.zuzka ahoj, já to mám také každý rok na balkoně. Je to trus a je to od housenky. Je to taková mrcha zelená, schovává se zespodu na listech. Mě nejčastěji žere bazalku, ale i máta ji chutná a i na jahody jde. Takže všechno zkontrolovat a housenku vyhodit. Ale špatně se hledá, zvlášť když je ještě malá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
247
25.6.21 09:35

@Monolik moc děkuji. Jsou tam stále nová a nová hovínka. Tak zkusím tu potvoru najít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
25.6.21 10:21

@fly.zuzka jo, držím palce. Ale asi to bude celoletni boj, mám je tam každou chvilku. Myslím si, že je to housenka nějaké můry… Taky už mám ozranou bazalku, takže taky ji tam někde mám. Mrchy… :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat