Černé mléčné zoubky

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Karbama
Nováček 7 příspěvků 11.03.18 09:13
cerne mlecne zoubky

Ahoj, chci se zeptat na zkusenosti, pripadne pomoc. Dcera, 2 roky, ma od roka cerne zoubky, predni, skoro vsechny :( Nase zubarka se k tomu stavi dost laxne, povazuje to za kosmeticky problem, ktery neni treba resit. Pry se nejedna o kaz. Na jednu stranu to chapu, jenze vzhledem k tomu, ze je to opravdu výrazné, mi neda to vubec neresit. Jenze jak? Zuby cistim pravidelně, ale popravde, ona se moc nenecha, je to spis boj. Ma nekdo zkusenost? Byly druhe zuby už v pohode? Nebo nemate typ na zubare, co se specializuje na deti? Predem diky, hezkou neděli :)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Echt Kelišová 8191 příspěvků 11.03.18 09:19

Černé mléčné zuby jsou docela bezne. Syn ma taky jeden - je to částečně nebo úplně odumrely zub, třeba po nějakém nárazu apod. Neřeší se to nijak, pokud to nebolí nebo se nezačne rozpadat

Karbama
Nováček 7 příspěvků 11.03.18 09:28
@Tichošlápek píše: Černé mléčné zuby jsou docela bezne. Syn ma taky jeden - je to částečně nebo úplně odumrely zub, třeba po nějakém nárazu apod. Neřeší se to nijak, pokud to nebolí nebo se nezačne rozpadat

Diky za reakci. No, ona ma vazne cerne zuby u dasne vsechny, tedy zatim 4 dole a 4 nahore, jeden zub bych neresila taky. Zadny velky uraz nemela. Uprime, vypada to strasne, zvlast u holky, ja ruzne komentare ustojim, ale bojim se reakci deti treba ve skolce…

Judithkaj
Ukecaná baba ;) 1294 příspěvků 11.03.18 09:40

Nejsou to tzv. medove zuby? Já teda nevim, mám deti zvyklé na pravidelne čištění od jejich prvního zoubku. Mají zuby jak perlicky. Úraz je něco jiného, tohle bych asi řešila. Hlavně tím, ze se budou zuby čistit.

Ou
Závislačka 4193 příspěvků 11.03.18 09:47

1. omezit sladké, nesladit nápoje, vyhodit jakékoliv slazené limonády. Jíst daleko víc zeleniny. Odbourat dudlík.
2. najít způsob čištění, který ji bude vyhovovat.
3. používat pastu s fluorem.

To že je to bohužel velmi časté, neznamená že to nejsou zkažené zuby v důsledku zanedbané péče.

Zubařka s tím nic moc nenadělá, ale pokud budete pokračovat v návycích, které ji zničili chrup už v takhle raném věku, tak těžko můžete čekat, že druhé zuby narostou zdravé.

Potřebujete dostatečně měkký kartáček a především naučit dceru aby si ty zuby čistila sama, chápu že nemá ráda, pokud jí čistíte zuby vy - ideálěn čistit si je společně, abyste měla kontrolu nad délkou.

Zvažte sonický kartáček pro děti - výrazně to zlepší techniku a když se to prodá s nějakou pohádkou o kosmonautkách a nebo tak něco, tak by ji to mohlo bavit.

Zabatko
Závislačka 3878 příspěvků 11.03.18 09:51
@Judithkaj píše:
Nejsou to tzv. medove zuby? Já teda nevim, mám deti zvyklé na pravidelne čištění od jejich prvního zoubku. Mají zuby jak perlicky. Úraz je něco jiného, tohle bych asi řešila. Hlavně tím, ze se budou zuby čistit.

Přesně tak, když vidím ta nebohá předškolní robátka s vyhnilými zuby, tak je mi jich líto. Nemyslím, že by toto dokázala genetika, ale spíš laxnost rodiče. Dvouletému dítěti se zuby nemůžou do takové míry zkazit, pokud není ládováno skladkým a pokud se zuby čistí od prvního zoubku. Formou hry, čistívali jsme se všemi dětmi spolu, chvilku dítě, když vidělo, že to nic není, ale je to sranda, tak v pohodě, já to pak dočistila. Mám děti ve věku 5 - 13 let a žádné nemá jediný kaz, i když já mám plomb plnou pusu, stejně tak partner, takže na genetiku bych to nesváděla.

Zabatko
Závislačka 3878 příspěvků 11.03.18 09:54
@Ou píše:
1. omezit sladké, nesladit nápoje, vyhodit jakékoliv slazené limonády. Jíst daleko víc zeleniny. Odbourat dudlík.

To že je to bohužel velmi časté, neznamená že to nejsou zkažené zuby v důsledku zanedbané péče.

Zubařka s tím nic moc nenadělá, ale pokud budete pokračovat v návycích, které ji zničili chrup už v takhle raném věku, tak těžko můžete čekat, že druhé zuby narostou zdravé.

Potřebujete dostatečně měkký kartáček a především naučit dceru aby si ty zuby čistila sama, chápu že nemá ráda, pokud jí čistíte zuby vy - ideálěn čistit si je společně, abyste měla kontrolu nad délkou.

Zvažte sonický kartáček pro děti - výrazně to zlepší techniku a když se to prodá s nějakou pohádkou o kosmonautkách a nebo tak něco, tak by ji to mohlo bavit.

Souhlas. Nechápu, jak lze u dvouletého dítě vybudovat odpor k čištění zubů, vždyť tato prťata všechno ráda zkoušejí a opičí se po ostatních členech rodiny, pokud by to zakladatelka od začátku vzala formou běžné součásti života a nechala dítě šmrdlat si kartáčkem v puse samo, tak se to nemuselo dostat do fáze, kdy je to s odporem dítěte.

Šarlota4
Echt Kelišová 9110 příspěvků 11.03.18 09:56

To nejsou zkazene zuby necistenim a zanedbanim. Ja to mela jako mala. Vyrostli mi proste tmavy, nekdo to prisuzoval lekum, ktere jsem brala jako mala. Druhe zuby mi narostli bile a rovne. Moje dite ma normalne bile. Moji rodoce byli na cisteni zubu totalne psi, takze o zanedbani nemohla byt rec.

Judithkaj
Ukecaná baba ;) 1294 příspěvků 11.03.18 09:56

Můj otec je zubař, rodičů, kteří tam vypráví pohádky o genetické zátěži a deti mají černé zuby je tam mraky. Pasta je jen voňavka, aby se zub nakazil, nesmí na něm být plak. Pokud si dítě necisti zuby, nemůžete čekat druhé zdravé a ani lepší přístup zubaře. Co má ta doktorka dělat, když tohle vidí…už nic. Chudák dítě. Akorát se ji budou deti smát.

Judithkaj
Ukecaná baba ;) 1294 příspěvků 11.03.18 09:57

@Zabatko naprostá pravda.

Šarlota4
Echt Kelišová 9110 příspěvků 11.03.18 09:58

Neverim tomu, ze obcas necistene zuby se dostanou behem roka do faze cernych zubu :nevim:

Judithkaj
Ukecaná baba ;) 1294 příspěvků 11.03.18 09:58

@Šarlota4 to je něco jiného. Měla jste zoubky tmave cele. Tohle budou medove zuby. :?

Šarlota4
Echt Kelišová 9110 příspěvků 11.03.18 10:00
@Judithkaj píše:
@Šarlota4 to je něco jiného. Měla jste zoubky tmave cele. Tohle budou medove zuby. :?

Diky za vyjasneni :kytka: termin medove zuby ctu prvne :think:

Karbama
Nováček 7 příspěvků 11.03.18 10:02
@Ou píše:

Zvažte sonický kartáček pro děti - výrazně to zlepší techniku a když se to prodá s nějakou pohádkou o kosmonautkách a nebo tak něco, tak by ji to mohlo bavit.

Dekuju za reakci, ale musim se ohradit vuci tomu, ze jsem ji v dusledku spatne pece znicila zuby. Jak uz jsem psala, kazy to nejsou, v tomto ohledu mam svedomi ciste, napr. nejsem padla na hlavu, abych diteti davala sladke limonady. Druhá dcera ma zuby naprosto zdrave. Ale zamyslim se nad tou technikou cisteni zubu, za to dekuji.

Judithkaj
Ukecaná baba ;) 1294 příspěvků 11.03.18 10:04
@Karbama píše:
Dekuju za reakci, ale musim se ohradit vuci tomu, ze jsem ji v dusledku spatne pece znicila zuby. Jak uz jsem psala, kazy to nejsou, v tomto ohledu mam svedomi ciste, napr. nejsem padla na hlavu, abych diteti davala sladke limonady. Druhá dcera ma zuby naprosto zdrave. Ale zamyslim se nad tou technikou cisteni zubu, za to dekuji.

Nejde o limonády. Víte, jak je sladký třeba Sunar? Všechny zbytky se rozkládají, tvoří plak a ten poté narušuje zubní sklovinu.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Přišel o ženu i Českou Miss! Podnikatel Ditmar skončil v nemocnici a prosí o modlitby

Martin Ditmar skončil opět v péči lékařů. Bývalý šéf České Miss musel být po... číst dále >

Kdo napadl Kvitovou? Je mu 54 a motá se kolem drog! Jeho anonym se vzdal odměny

Včera večer se objevila zpráva, že policisté údajně zadrželi muže, který je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři účesy, které vás udělají mladší, než ve skutečnosti jste

Jako mladé holky si můžeme dovolit experimentovat nejen s oblečením, ale také... číst dále >

Pět pádných důvodů, proč by každá žena měla častěji masturbovat

Ať už žijete v partnerském vztahu, nebo jste zrovna sama, měla byste si podle... číst dále >

Reklama