Černošice - život, školy, aktivity pro děti i dospělé

25
21.4.16 23:35

Cernosice - zivot, skoly, aktivity pro deti i dospele

Dobry den, chci se zeptat, zda jsou zde nejake maminky, ktere ziji v Cernosich. Vracime se ze zahranici po mnoha letech, a zvazujeme se aspon na zacatek usadit tam do najmu (nebo do Brna, to jsou ted dve moznosti ve hre…). Mame radi vic prirody a klid, a to, ze by deti mohly vybehnout na zahradu nebo na hriste. Mamte deti skolou povinne, takze by me zajimaly i nazory na mistni skolu v Mokropsech - podle webovych stranech vypada dost dobre, ale osobni nazory jsou nejlepsi. Manzel je cizinec, takze k Praze by to asi bylo lepsi, je tam prece jen vic moznosti pracovnich, kdyz neumi cesky.

jak Cernosice ziji jinak? Schazi se treba lide na nejake akce (komunitni), lze navazat jednoduse vztahy treba se sousedy, s rodici ze skoly? Priznam se, ze mam obavu, protoze mi par lidi reklo, ze tam bydli „bohati“ a my moc nejsme :-) (pouze rikam, co slysim, ale nikdo z tech lidi v Cernosicich nebydli)

Zda se, ze obchody, sportovani, kino, vse je v miste? To mi prijde jako velmi prijemne pratelske prostredi?

Diky za nazory!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1179
22.4.16 01:20

Škola je úžasná, byť tam moje děti nechodí, jsou ještě malé ale měla jsme od tamtud spousty kamarádek a je prostě výborná. já žila v černo léta letoucí, ted už tam mám jen rodiče ale i tak jsme tam každý týden :) akcí se děje spousty, poutě, masopust, kina, divadla, představení, koncerty, dětské aktivity, pravidelné cvičení, bazary, garage sale, rozvíjející se obchody, nová kavárna (super),restaurace kam se dá chodit pořád dokola (boleta, aqaurius) hojně využívaná cyklostezka podél řeky…

upřímně-já na to mít tak jdu tam ihned. v praze jsi vlakem za 10-20 min, smíchov a hlavní,
není to město pro bohaté-to vzniklo od toho že kdysi to bylo královské výletní místo a tam se jezdilo jakože na „chalupu“ nicméně ted je to úplně normální město pro všechny lidi jen ty developeři se zbláznili a staví tam pro mě nedostupné.

šťastný výběr a ať jste spokojení kdekoliv…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
22.4.16 18:04

Dekuji za nazor. Vypada to dost dobre. Ted jeste to rychle rozhodnout. Hlavne mam radost, ze skola je dobra. Je velka, ale to nevadi, hlavne pokud jsou ucitele fajn a decka tam chodi rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1179
25.4.16 08:24

Myslím že škola je to TOP co v černo vytvořili. Stoprocentně se tam najdou mouchy a nevyhovující skutečnosti ale s tím se musí počítat, školu tvoří lidé a ti jsou holt jen lidé ;) ale jsem přesvědčená že za to stojí, mě stála za to abych na ní chtěla přejít nicméně už mi to nebylo umožněné(rodiče) chyběl mi rok a tak jsme to doklepala na své dosavadní škole.
Ovšem ty co tam chodili… velké a velké nadšení.

Budte spokojení, přeju úspěšný návrat!!! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
1.11.16 13:17

Dobry den, navazuji na tema z jara…protoze mi Cernosice vrtaji hlavou. Jsme docasne na Morave, ale musim vyresit nejake trvalejsi usidleni se v CR. Zjistuji, ze mistni skola, kde ted jsme neumi a nevi jak pracovat s detmi, ktere nemaji cestinu jako rodny jazyk, jak jim vyjit vstric v teto slozite situaci, i kdyz deti makaji na cestine. Nemate nekdo nazor ze znalosti cernosicke skoly? prijde mi podle webu takova dost progresivni. Take si chci zeptat, jestli znate treba starsi deti, co uz dojizdi do prahy na gympl? Jak uz jsou deti starsi, tak najednou dojizdeni z vesnice na skoly ci take aktivity (sporty na zavodni urovni) muze byt slozitejsi. Sice vlaky kazde pul hodiny pres vikend a 20 minut ve spicce…jak se a to divate? A jeste se chci zeptat - ja se v tech Crnosicich stavila na asi hodinu po ceste kolem Prahy a zdalo se mi, ze je tam hodne domu daleko od sebe, s vysokymi ploty - vidivate treba deti, zase ty starsi, ze by se potkavali a byli venku, je tam krome skolniho hriste nejake jine i pro starsi? Treba s kosem na basket nebo brankama, aby kluci mohli kopat? Nejak to nemuzu vygooglit :-) a osobne se tam do vanoc asi nedostanu. Diky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
1.11.16 13:18

A jeste - kdybych se tam vypravila s detma na par dni na pruzkum…je tam pobliz ci ve meste treba nejaky dobry penzionek, ci hotel, kde pohodlne bydlet a nasat atmosferu? (omlouvam se na chyby, mam nejake zmrzle prsty a spatne se mi pise! :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22752
10.11.16 23:29
@Khalesi píše:
Myslím že škola je to TOP co v černo vytvořili. Stoprocentně se tam najdou mouchy a nevyhovující skutečnosti ale s tím se musí počítat, školu tvoří lidé a ti jsou holt jen lidé ;) ale jsem přesvědčená že za to stojí, mě stála za to abych na ní chtěla přejít nicméně už mi to nebylo umožněné(rodiče) chyběl mi rok a tak jsme to doklepala na své dosavadní škole.
Ovšem ty co tam chodili… velké a velké nadšení.Budte spokojení, přeju úspěšný návrat!!! :)

Hele, jsi si jistá, že škola je ještě pořád dobrá? Po tom, co tady provedl ten aktivistický ksindl na radnici instalací té pomatené sv… do školy pár let zpět, tak to prošlo definitivním rozpadem a obecně už všichni tu školu spíš nedoporučují, než naopak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
2.8.17 14:05

ZS Cernosice

Rada by som ozivila debatu o ZS v Cernosicich. Mali by sme sa do Cernosich stahovat buduci rok, caka nas zapis. Kam chodia deti z Cernosich do ZS? O miestnej skole som nepocula dobre referencie, ale rada by som dala deti tam, kde budu mat partakov - a vytvoria si kolektiv. Chodia deti aj na Smichov? Alebo je nejaka dobra skola v okoli (na vlaku)? Diky moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22752
2.8.17 16:31
@brufinka píše:
Rada by som ozivila debatu o ZS v Cernosicich. Mali by sme sa do Cernosich stahovat buduci rok, caka nas zapis. Kam chodia deti z Cernosich do ZS? O miestnej skole som nepocula dobre referencie, ale rada by som dala deti tam, kde budu mat partakov - a vytvoria si kolektiv. Chodia deti aj na Smichov? Alebo je nejaka dobra skola v okoli (na vlaku)? Diky moc

Ahoj. Jo, je to prasečák, navíc zpískanej místní aktivistickou soldáteskou, co je tam teďka na zastupitelstvu a snaží se tam prosadit nějaký svoje totálně pomýlený vize. Ale záleží na učitelích, moc jiných možností v místě nemáš - jsou tam dvě budovy, ale obě patří jedné škole.
Dobrý reference jsou na školu ve Velké chuchli a Dobrichovicích, oboje na vlaku, ale problém je spádovost, protože mají všichni narváno.
Good luck.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
2.8.17 18:07

ZŠ cernosice

To by má teda zaujimalo, kam tie cernosicke deti chodia?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22752
2.8.17 18:10
@brufinka píše:
To by má teda zaujimalo, kam tie cernosicke deti chodia?

Do ZŠ černošice. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
1.10.19 17:30

ZŠ Mokropsy nebrat. Velmi nepříjemná ředitelka i zástupkyně. Pokud zle jednají s dospělým, který udělá nevinnou chybu (jde na jiný záchod, než by měl, o 6m uhne z hlavní chodby), jak potom jednají s dítětem, které zapomnělo přezuvky nebo rozlilo na chodbě pití? Ne, svým dětem bych nepřála dostat se s nimi do konfrontace. Ani já jsem to nezvládla a odešla jak spráskaný pes. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat