Černý kašel, jak dlouho se léčí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.18 10:49
Černý kašel, jak dlouho se léčí?

Zdravim, poslední dobou mám mizernou imunitu.
Chytla jsem bacil, vypadalo to je jenom na průdušky ale v pondělí doktorka že je to černý kašel.
Mám už druhá antibiotika, třetí týden doma a zatím není velké zlepseni.

Máte někdo zkušenost za jak dlouho je člověk ok?
Mam fyzicky náročnou práci, děsí mě že se ještě půl roku nebo jak dlouho nebudu moc spolehnou na to že to naplno zvládnu. :zed:
Při kašli zvracim (zvracim už víc jak týden každy den několikrát), neudrzim při záchvatu kašle moč :poblion:

Jak dlouho u vás trvalo než jste se vyléčili do „původního“ stavu?

Reakce:

Lenka_Hal
Kelišová 5319 příspěvků 09.11.18 11:12

Jojo, chutovka, ze? A to jsem tady uz cetla, ze je to prece kdysi bezna nemoc, lidi ji driv bezne prochazeli, na co ockovani… :zed:

To nejhorsi u mne bylo po rekneme dvou tydnech pryc, mne ale antibiotika zabrala (akorat jsem se po nich osypala, brutalne). Ale celkove jsem kaslala asi tak 6tydnu, s tim, ze to bylo hlavne v noci a suchy kasel. V podstate jsem cele ty tydny nespala. Jakoby se nejak poskodila tkan sliznice a cele to muselo nejak pomalu regenrovat…tak nejak mi to prislo. Byla jsem dost spatna. Mel to i muj muz, nebo nas znamy, ktery je kus chlapa, maka fyzicky a po par tydnech vypadal strasne! Deti to nastesti diky ockovani od nas nechytily.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.18 11:25

@Lenka_Hal
Znama co má manžela s Afriky mi právě říkala že je očkovaná.
Já, jak nejsem zastáncem očkovat všechno co je, jsem začala přemýšlet že se nechám očkovat :zed: po téhle zkušenosti fakt hrůza. Jsem z toho úplně hotová. Chápu že pro malé děti to musí být úplný utrpení 8o díky bohu že to syn ani muž nechytili.

Jo doktorka říkala že kašlat budu dlouho jak je ta tkáň poškozená, přesně jak píšeš ty.
Tak jsem zvědavá jak dlouho ještě polezim. Dala mi ty antibiotika silný ale zatím prostě nic, tak uvidím, jsem v půlce (mám to na deset dní) tak treba to nakonec zabere.

Nocí úplně nesnáším, mám z toho už fobii. :poblion:

Lenka_Hal
Kelišová 5319 příspěvků 09.11.18 11:31
@Anonymní píše:
@Lenka_Hal
Znama co má manžela s Afriky mi právě říkala že je očkovaná.
Já, jak nejsem zastáncem očkovat všechno co je, jsem začala přemýšlet že se nechám očkovat :zed: po téhle zkušenosti fakt hrůza. Jsem z toho úplně hotová. Chápu že pro malé děti to musí být úplný utrpení 8o díky bohu že to syn ani muž nechytili.

Jo doktorka říkala že kašlat budu dlouho jak je ta tkáň poškozená, přesně jak píšeš ty.
Tak jsem zvědavá jak dlouho ještě polezim. Dala mi ty antibiotika silný ale zatím prostě nic, tak uvidím, jsem v půlce (mám to na deset dní) tak treba to nakonec zabere.

Nocí úplně nesnáším, mám z toho už fobii. :poblion:

Ach jo, v tomhle stavu jsem pak byla taky…blizil se vecer a na me padala hruza. Moc ti preju, at to uz zabere. Ale priprav se na to, ze uplne uzdraveni proste potrva. Jo a ona to od nas chytila i tchyne, jenze je astmatik, tak zkoncila v nemocnici. :(

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 09.11.18 11:34

Obávám se, že pokud vás vaše práce vyčerpává tak, že to zničí vaši imunitu, tak i když se po pár týdnech vzpamatujete z černého kašle, tak se dříve či později zase objeví nějaká podobná choroba a nebo ještě něco závažnějšího. Jo jinak rozhodně nepodceňujte rekonvalescenci po zaléčené - alespoň týden po ukončení léčby to ještě chce co nejvíc klidový režim.

Ale jinak - teď zrovna je ideální čas změnit práci, za pár měsíců už to může být jinak, ekonomika je přehřátá a takovýhle hlad po lidech nevydrží věčně. Zvažte to, dřív než vás to donutí zvážit zničené zdraví.

-Vikiviki-
Stálice 64 příspěvků 09.11.18 11:46

Hodně sil, přeji! Já to měla před pár lety jen slabě, ale i tak mě to dost položilo. A to že nejsem žádná třasořitka. No a ode mě to chytla rodina (ti starší), bráchu to tenkrát fakt srazilo - zbubl z nějakých 72 kilo o nějakých 12 za dva měsíce… Vypadal jak kostra. Všichni jsme cítili kašel ještě půlroku poté, zvlášť když si jdeš večer lehnout. No a úplné odezněnní bylo u nás tak po roce + ještě chvíli slabá imunita a zpětný nárůst váhy. Takže celkově jste to měli na rok a půl. Fyzická práce byla velmi náročná jak na kašel, tak na celkovou fyzickou únavou. Běžná délka spánku deset hodin bylo jako nic.

Lenka_Hal
Kelišová 5319 příspěvků 09.11.18 12:31
@-Vikiviki- píše:
Hodně sil, přeji! Já to měla před pár lety jen slabě, ale i tak mě to dost položilo. A to že nejsem žádná třasořitka. No a ode mě to chytla rodina (ti starší), bráchu to tenkrát fakt srazilo - zbubl z nějakých 72 kilo o nějakých 12 za dva měsíce… Vypadal jak kostra. Všichni jsme cítili kašel ještě půlroku poté, zvlášť když si jdeš večer lehnout. No a úplné odezněnní bylo u nás tak po roce + ještě chvíli slabá imunita a zpětný nárůst váhy. Takže celkově jste to měli na rok a půl. Fyzická práce byla velmi náročná jak na kašel, tak na celkovou fyzickou únavou. Běžná délka spánku deset hodin bylo jako nic.

Fiiha, no kouka, ze jsem na tom byla jeste dobre.
Mne pak dost pomahalo pouzivat zvlcovac v pokoji a potom nejaka mast na prsa a na slapky nohou (nekecam, i kdyz nechapu proc)…to mi dost pomohlo v te zaverecne fazi. Nejake pokaslavani asi teda trvalo i dyl, tech sest tydnu bylo opravdu o probdele noci. :zed:

Tejule
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 09.11.18 12:44

No hlavně, že neockovacky hlásají jak je očkování k ničemu, že to jen zámoří organismus… Jak to tady čtu běhá mi mráz po zádech, já teda očkovaná jsem i v dospělosti, mám fajn praktika, ale nedejbože když to chytne dítě, bych ty matky zavřela za umyslne ublížení na zdraví…
Dejte se brzy do cajku :-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.18 12:51
@Ou píše:
Obávám se, že pokud vás vaše práce vyčerpává tak, že to zničí vaši imunitu, tak i když se po pár týdnech vzpamatujete z černého kašle, tak se dříve či později zase objeví nějaká podobná choroba a nebo ještě něco závažnějšího. Jo jinak rozhodně nepodceňujte rekonvalescenci po zaléčené - alespoň týden po ukončení léčby to ještě chce co nejvíc klidový režim.Ale jinak - teď zrovna je ideální čas změnit práci, za pár měsíců už to může být jinak, ekonomika je přehřátá a takovýhle hlad po lidech nevydrží věčně. Zvažte to, dřív než vás to donutí zvážit zničené zdraví.

Nejde o práci, tu mám sice fyzicky náročnější ale v pohodě.

Zhoršenou imunitu mám po nedávné operaci nádoru na štítné žláze. Ještě se ten organismus nedal dohromady tak jsem chytla první co šlo okolo.

Práce je super, mám ji ráda a nechci ji měnit. To bylo jen pro uvedení do situace že pak nemuzu v práci sedět v kanclu a dělat si čaj - takže se musim dat před nástupem do práce právě úplně do pořádku.

-Vikiviki-
Stálice 64 příspěvků 09.11.18 14:43

@Lenka_Hal Vlhčovač zní jako dobrý nápad, to nás nenapadlo. Mně pomáhaly horké vany, i když jsem se jednou bála, že se snad utopím. Naši na mě klepali, jestli jsem ok :D

@Tejule Hele, já po tom, co jsme zažili doma, naprosto chápu, že to dříve kosilo tolik dětí. Jako já sama jsem měla co dělat, ono když se člověk tak deset minut dusí, lapá po dechu při kašli a hubne jako o závod (na kila za měsíc), není se asi čemu divit. Myslím, že malé dítě (kojenec vůbec) nemá pořádně šanci to přežít. Vůbec nechápu ty akce typu „v ČR černý kašel není, tak co to očkovat“. Až budu mít já děti, dám si sakra pozor na všechna podobná očkování. Budou mít všechno a basta, vyjímky dám tak leda na feťáckou žloutenku.

Když jsme byli jako děti malí, mamka nás nechala naočkovat proti žloutence C (???) a meningokovi. Byla to šílená pálka, riziko malé. No a do pár let epidemie. Měli to děti, které jsem znala, mají zničená játra. My to nedostali, možná bychom to nedostali i bez očkování, ale co to riskovat, že… Zničené zdraví za ty ušetřené peníze nestojí. Teď mě ještě napadlo, znám i člověka po obrně. Nebyl očkovaný… A do konce života bude vypadat tak, jak vypadá… :'(

Tejule
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 09.11.18 16:03
@-Vikiviki- píše:
@Lenka_Hal Vlhčovač zní jako dobrý nápad, to nás nenapadlo. Mně pomáhaly horké vany, i když jsem se jednou bála, že se snad utopím. Naši na mě klepali, jestli jsem ok :D

@Tejule Hele, já po tom, co jsme zažili doma, naprosto chápu, že to dříve kosilo tolik dětí. Jako já sama jsem měla co dělat, ono když se člověk tak deset minut dusí, lapá po dechu při kašli a hubne jako o závod (na kila za měsíc), není se asi čemu divit. Myslím, že malé dítě (kojenec vůbec) nemá pořádně šanci to přežít. Vůbec nechápu ty akce typu „v ČR černý kašel není, tak co to očkovat“. Až budu mít já děti, dám si sakra pozor na všechna podobná očkování. Budou mít všechno a basta, vyjímky dám tak leda na feťáckou žloutenku.

Když jsme byli jako děti malí, mamka nás nechala naočkovat proti žloutence C (???) a meningokovi. Byla to šílená pálka, riziko malé. No a do pár let epidemie. Měli to děti, které jsem znala, mají zničená játra. My to nedostali, možná bychom to nedostali i bez očkování, ale co to riskovat, že… Zničené zdraví za ty ušetřené peníze nestojí. Teď mě ještě napadlo, znám i člověka po obrně. Nebyl očkovaný… A do konce života bude vypadat tak, jak vypadá… :'(

Todle by si měly přecist všechny ty, co dobrovolně hazardujou se zdravím svých dětí, jasně, očkování není 100 % ochrana, ale když je dítě naockovane, může to chytit, ale nepropukne to ve velké sile jako vaše, opravdu mě z toho mrazí… Ať je vám brzy lépe…

-Vikiviki-
Stálice 64 příspěvků 09.11.18 16:38

@Tejule Taky o tom všem vyprávím. A přesvědčuji, že černý kašel mimino prostě nepřežije. Leda tak s půlročním pobytem na JIPce, pokud tam stihnout dojet. To stejné obrna, žloutenky, nedejbože tatanus (ten jsem viděla jednou u zvířete a nikdy více, zdály se mi pak o tom sny ještě rok…). Prostě to je pak na celoživotní následky, diety…

A mně se toto přihodilo už několik let zpět, takže já už jsem opět zdravá a přeočkovaná. Já to tehdy z nás všech měla nejméně, jelikož jsem nebyla zas tak dávno po očkování (15 let?), ale ostatní to hodně odnesli, jsou starší a očkování už nerželo.

marie1954
Stálice 93 příspěvků 09.11.18 16:55

Já jsem měla černý kašel jako dítě, tenkrát se ještě proti němu neočkovalo. Vysoké horečky, neustálé kašlání a dávení, cokoliv jsem snědla nebo vypila šlo okamžitě ven. Ani nevím, jestli tenkrát na to dávali antibiotika, ale ty by šly okamžitě taky ven. Říkalo se tenkrát, že u dospělých je průběh ještě horší, ale rodiče to ode mně nedostali, asi ho prodělali taky jako děti. Po prodělané nemoci by měla být doživotní imunita. Jak to trvalo dlouho už nevím.

Lenka_Hal
Kelišová 5319 příspěvků 09.11.18 17:00
@marie1954 píše:
Já jsem měla černý kašel jako dítě, tenkrát se ještě proti němu neočkovalo. Vysoké horečky, neustálé kašlání a dávení, cokoliv jsem snědla nebo vypila šlo okamžitě ven. Ani nevím, jestli tenkrát na to dávali antibiotika, ale ty by šly okamžitě taky ven. Říkalo se tenkrát, že u dospělých je průběh ještě horší, ale rodiče to ode mně nedostali, asi ho prodělali taky jako děti. Po prodělané nemoci by měla být doživotní imunita. Jak to trvalo dlouho už nevím.

Ne po cernem kasli. Kdyz jsem byla tehotna, nabizela mi dr ockovani, kdyz jsem rekla, ze jsem to prodelala, tak pry ze i po nemoci ty protilatky clovek ztrati…v tomhle se ty nemoce ruzni.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >