Černý kašel - příznaky, inkubační doba

117
7.12.19 07:45

Cerny kasel - priznaky, inkubacni doba

Dobry den, chci se zeptat jestli je tu nekdo kdo prodelal cernej kasel? Mam ted strach, ze ho ma pritel, hrozne ho boliva na plicich, blbe se mu dycha prej jakoby na plicich mel kamen a ma zachvaty kasel. Rentgen plic vysel cistej, nema tam nic…myslite si, ze je to cerny kasel? Nebo neco jineho? Zatim vubec nevi co s nim je…hleny vykaslava a vcera daval vzorek na rozbor ale to bude buhvi kdy, mame doma 4mesicni mimi co jeste nebylo ockovane takze mam docela strach…a jaka je u c. Kasle inkubacni doba? Moc dekuji za odpovedi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2558
7.12.19 09:38

Dobrý den měla jsem černý kašel ve třinácti. U černého kašle je typicke že chybí fáze nádechu při kašli. Pořád kaslete a nejde se mezitím nadechnout. Já upadla do bezvědomí a byla na JIP. Kašel po vyléčení trvat ještě půl roku ale už jsem se nedusila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16755
7.12.19 17:18

Tak testy na černý kašel se dělají i z krve, ne? To je snad rychlejší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.12.19 18:28

Měla jsem cerny kašel minulý rok, pak ho ode mě chytil i přítel. Měla jsem záchvaty kašle, kdy jsem se nemohla nadechnout a zvedal se mi žaludek, několikrát jsem i zvracela. Nekhorsi to bylo v noci. Hleny jsem nevykaslavala. Žádné běžné léky na kašel nepomahaly. Přítel měl slabší průběh. Doktorka na to nemohla 2 měsíce přijít, sama jsem musela požádat o testy na cerny kašel. Při zátěži kašlu ještě teď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama