Černý kašel v těhotenstvi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.19 12:47
černý kašel v těhotenstvi

Ahoj holky, prosím, o podporu a pomoc. v práci se nám právě vyskytlo podezření na černý kašel. jsem v 8. tt, zatím jsem zo v práci nerakla a ani ještě říct nechtěla. ale teď nevím. kolegyně u které k tomu došlo už tu samozřejmě není, ale výsledky budou až 0risti tyden. hrozí mimcu něco? děkuji

Reakce:
Fiškuska
Povídálka 47 příspěvků 05.03.19 13:14

Já myslím, že by to mělo být v pohodě, ty jsi pravděpodobně očkovaná… nicméně, kdyby se u vás v práci ten černý kašel potvrdil, tak bych to asi pro jistotu řekla svojí gynekoložce při další kontrole :)

Fiškuska
Povídálka 47 příspěvků 05.03.19 13:16

Ještě jsem našla tohle, jestli jsi to už náhodou nestudovala :)
 https://www.emimino.cz/…tehotenstvi/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.19 13:33

jee, děkuji.. tak koukám, že to mimčo neohrožuje.. uklidnila jsi mě, děkuji moc, zakladatelka :)

Sintacel
Povídálka 46 příspěvků 05.03.19 16:19

Ahoj, černý kašel třeba nemusí přímo ohrožovat miminko, ale pro dospělého je to obrovský zásah, není to jen tak obyčejný kašel. Je to kašel, kdy se dusíš, můžeš mít záchvaty kašle i několik minut a to tak že až zvracíš. Ale dá se to zjistit z krve…já třeba měla ted podezření na černý kašel, ale mám nulovou hodnotu protilátek, očkování totiž platí jen asi 15 let. Dospělí tedy imunní nejsou. Před plánováním těhu se určitě nechám očkovat :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.19 16:55

@Sintacel díky za objasnění. zatím nechci hystercit, nikdo jiný nemá žádné příznaky a tockaslala dlouho.. takže věřím, že se podezření neprokáže.. kdyby k tomu došlo, tak byc asi zůstala nějakou dobu doma..

Váš příspěvek
Reklama