Čerpadlo vzduch-vzduch - protopíme v zimě kalhoty?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3
26.10.21 19:27

čerpadlo vzduch-vzduch - protopíme v zimě kalhoty?

Dobry den,
v nasem projektu mame navrzene cerpadlo vzduch-vzduch. Bohuzel nedavno jsem zde mel elektrikare, ktery mi rekl, ze tento typ cerpadlo v mrazu nefunguje uplne dobre a stava se z nej primotop. Bohuzel v blizkem okoli neznam nikoho kdo by neco podobneho vlastnil.

Muzete mi nekdo rici na jake naklady se v mrazivem pocasi mame pripravit?

Uvitam jakoukolik zkusenost s timto TČ driv nez utratime 300k a budeme vsichni nestastni.

Jedna se o zn. Sinclair - mlutisplit, venkonvni jednotka a 5 vnitrnich jedn. s parametry:
MS-E56AIN Qch = 16,0kW; Qt = 18,0kW

jmenovity prikon 5,2 / 4,7 kW (chlazeni/topeni)

Link zde:
https://www.sinclair-solutions.com/…0002205.html

Prosim pomozte, dekuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2333
26.10.21 19:38
@Vojta8407 píše:
Dobry den,
v nasem projektu mame navrzene cerpadlo vzduch-vzduch. Bohuzel nedavno jsem zde mel elektrikare, ktery mi rekl, ze tento typ cerpadlo v mrazu nefunguje uplne dobre a stava se z nej primotop. Bohuzel v blizkem okoli neznam nikoho kdo by neco podobneho vlastnil.

Muzete mi nekdo rici na jake naklady se v mrazivem pocasi mame pripravit?

Uvitam jakoukolik zkusenost s timto TČ driv nez utratime 300k a budeme vsichni nestastni.

Jedna se o zn. Sinclair - mlutisplit, venkonvni jednotka a 5 vnitrnich jedn. s parametry:
MS-E56AIN Qch = 16,0kW; Qt = 18,0kW

jmenovity prikon 5,2 / 4,7 kW (chlazeni/topeni)

Link zde:
https://www.sinclair-solutions.com/…0002205.html

Prosim pomozte, dekuji.

No firma která ti prodává technologii za x tisíc ti musí toto vše vysvětlit. Většinou je to tak, že pokud tepelné čerpadlo nemá ty ideální klimatické podmínky pro vytápění, přijde ke slovu elektrický dotop (patrona), která funguje jako přímotop. Spíš bych si zjistila recenze o firmě která vám bude technologii realizovat. Toto vše musíš vědět předem a nezapomeň si něco vyhledat a taky používat svůj vlastní rozum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.21 20:21

Zkus si to spíš zadat na „modrastrecha“, to je stavební fórum, tady ti toho maminy asi moc neřeknou. Já zkusím úplně laicky - máme čerpadlo, od jiné firmy tedy, a prostě záleží na konstrukci domu a typu topení. My tím, že máme nízkoenergetickou novostavbu, máme úplně minimální ztrátu tepla, takže vytapíme v zimě podlahovým topením na 21-22 stupňů a za celý rok jsme za elektřinu platili 36 tisíc, jsou v tom náklady na topení, ohřev vody a běžnou spotřebu elektriky, takže do milionů to opravdu nejde. Bacha ale na to, že některá méně kvalitní čerpadla už třeba při teplotě okolo 0 spínají spotřebu energie, to naše třeba dělá až při -20, takže ty náklady se pak v zimě tímhle dost můžou lišit.

• Citovat
  • Nahlásit
1572
26.10.21 22:20

My mame cerpadlo, vzduch-vzduch, vytapime dvupatrovy dum po rekonstrukci. podlahove tak 160 m2. Mame to i na ohrev vody. Mesicni zalohy na elektrinu mame 3500,– a vetsinou nam jeste vraci. Topime na 23 stupnu a zvladlo i mrazy - 20.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
26.10.21 22:37
@paandatko píše:
My mame cerpadlo, vzduch-vzduch, vytapime dvupatrovy dum po rekonstrukci. podlahove tak 160 m2. Mame to i na ohrev vody. Mesicni zalohy na elektrinu mame 3500,– a vetsinou nam jeste vraci. Topime na 23 stupnu a zvladlo i mrazy - 20.

Dekuji za komentar, takto bych si to asi dokazal predstavit. Nemela by jste jeste hruby odhad v pripade opravdove zimy rekneme konstantnich -10 stupnu. Na to nas upozornuje elektrikar, ze si to veme dost…ale me se to nejak nezda :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
26.10.21 22:41
@Anonymní píše:
Zkus si to spíš zadat na „modrastrecha“, to je stavební fórum, tady ti toho maminy asi moc neřeknou. Já zkusím úplně laicky - máme čerpadlo, od jiné firmy tedy, a prostě záleží na konstrukci domu a typu topení. My tím, že máme nízkoenergetickou novostavbu, máme úplně minimální ztrátu tepla, takže vytapíme v zimě podlahovým topením na 21-22 stupňů a za celý rok jsme za elektřinu platili 36 tisíc, jsou v tom náklady na topení, ohřev vody a běžnou spotřebu elektriky, takže do milionů to opravdu nejde. Bacha ale na to, že některá méně kvalitní čerpadla už třeba při teplotě okolo 0 spínají spotřebu energie, to naše třeba dělá až při -20, takže ty náklady se pak v zimě tímhle dost můžou lišit.

Dekuji za Vase zkusenosti, v tech znackach se vubec neorijentuji a presne tohoto se obavam, abych nebyl prekvapen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1572
27.10.21 07:51

@Vojta8407 Tak to Vam nereknu, mame ho 5 let a takovou zimu konstantne jsme nemeli. Na cerpadlo je nejaky tarif, nevzpomenu si na nazev, vetsinu dne jste v levnem tarifu, zakze ja v nem peru, susim, snazim se varit. A za drevo jsme davali mnohem vic penez, nez ted za elektrinu. Hodne dela i ta kompletni rekonstrukce, nova strecha, okna. Vy budete mit novy, tak bych se toho nebala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat