Čerpání dovolené mezi mateřskou a rodičovskou

Anonymní
23.5.21 19:35

Čerpání dovolené mezi mateřskou a rodičovskou

Dobrý den, vůbec se v tom nevyznám, můžete mi prosím poradit?
Budu nastupovat na mateřskou dovolenou (odpracováno a nárok na ni mám). Zároveň mi zbylo hodně nevyčerpané dovolené. Dočetla jsem se, že je nejlepší vybrat si ji mezi mateřskou a rodičovskou? Smlouvu mám na dobu určitou, čili se za 3 roky do stávající práce vracet nebudu. A na rodičák bych nastoupila až po vybrání té dovolené? Můžu si zvolit na jak dlouho a kolik budu rodičák pobírat?
Děkuji…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22717
23.5.21 19:37

Na rodičovskou dovolenou nastoupis po vybráni te z práce, ale příspěvek můžeš pobírat už současně, výši si zvolis sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9270
23.5.21 19:38

Na RD nastoupis jak si vybereš dovolenou. RP si muzes dát jak chceš. Klidně jej začni pobírat spolu s dovolenou. Nastavit jak chceš. Určujes částkou, která u tebe nemůže být větší než PPM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7573
23.5.21 19:39
@Anonymní píše:
Dobrý den, vůbec se v tom nevyznám, můžete mi prosím poradit?
Budu nastupovat na mateřskou dovolenou (odpracováno a nárok na ni mám). Zároveň mi zbylo hodně nevyčerpané dovolené. Dočetla jsem se, že je nejlepší vybrat si ji mezi mateřskou a rodičovskou? Smlouvu mám na dobu určitou, čili se za 3 roky do stávající práce vracet nebudu. A na rodičák bych nastoupila až po vybrání té dovolené? Můžu si zvolit na jak dlouho a kolik budu rodičák pobírat?
Děkuji…

dovolenou si vyber po ukončení MD, požádej o to písemně svého zaměstnavatele. Rodičovský příspěvek si můžeš zvolit jak chceš - výši a délku, je to omezeno vyměřovacím základem, ze kterého se počítala PPM, ale pokud jsi měla alespoň průměrný plat a nechceš si vybrat vše najednou, tak s tím není problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5559
23.5.21 19:40

Tu dovolenou čerpáš přímo po mateřské. A buď můžeš zároven s rodičákem, já to tak měla, bylo to finačně výhodné, měla jsem už rodičák plus proplacenou i tu dovolenou z práce. A nebo můžeš mít jen tu dovolenou a pak až rodičák a tím si rodičák prodloužíš jakoby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49075
23.5.21 19:53

Vpraci pozadas o materskou dovolenou, pote o navazujici radnou dovolenou a nasledne o rodicovskou dovolenou. Vse skonci datem ukonceni pracovniho pomeru. Socialni davku rodicovsky prispevek muzes zacit cerpat uz s radnou dovolenou. Je to 300 000, zalezi na tobe a vysi tve/otce ditete mzdy (jmenuje se to denni vymerovaci zaklad), jakou vysi mesicne budes cerpat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
485
23.5.21 20:36

A kdy ti končí smlouva? Až po skončení mateřské a nebo až někdy po? Jestli až po, tak zazadej o čerpání dovolené hned po skončení mateřské ( měla by jsi ji začít čerpat den po skončení mateřské). Pokud už nebude platná smlouva, a ta skončí během mateřské, tak by ti měla být dovolená proplacena po skončení smlouvy ( jestli se nepletu, dyž tak mě prosím opravte ;) ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49075
23.5.21 20:37
@Sůvička80 píše:
A kdy ti končí smlouva? Až po skončení mateřské a nebo až někdy po? Jestli až po, tak zazadej o čerpání dovolené hned po skončení mateřské ( měla by jsi ji začít čerpat den po skončení mateřské). Pokud už nebude platná smlouva, a ta skončí během mateřské, tak by ti měla být dovolená proplacena po skončení smlouvy ( jestli se nepletu, dyž tak mě prosím opravte ;) ).

je to tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat