Čerpaní dovolené po mateřské

Napsat příspěvek
13459
18.10.17 15:25

@Dobru Otazka je, na jaky uvazek ci smlouvu bys pracovala…ale pokud by to bylo u puvodniho zamestnavatele a treba i jen na castecny, tak ke dni nastupu do prace ti rodicovska dovolena zanika a jsi normalne v pracovnim pomeru zas. Treba je to jinak u DPP atd,. To je treba zjistit na socialce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6634
18.10.17 15:28

@JaniceB Díky za vysvětlení :) Jsem ráda, že je to v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7769
18.10.17 15:30
@JaniceB píše:
@Dobru Kdyz zacnes pracovat pri rodicovskem prispevku, pri jeho pobirani, tak jiste, ze se bude hradit socialni a zdravotni, protoze tim padem uz nemas rodicovskou dovolenou. Prispevek a dovolena spolu nesouvisi. Muzes pracovat, i kdyz prispevek pobiras. Ovsem jen omezene. Prozatim.

Tak mohla myslet jinou práci, než u které je na RD nebo jinou činnost u stejného zaměstnavatele a tedy na RD by pořád byla. A možnost pracovat při pobírání RP omezená není, je omezená jen docházka dítěte mladšího 2 let do jeslí nebo obdobného zařízení na max. 46 hodin měsíčně.

@Dobru píše:
@terezahlavackova A kdybych začala pracovat na RD tak budu taky platit zdravotní a sociální pojištění?

Zdravotní a sociální se odvádí vždy podle typu smlouvy a výdělku. Výhoda je v tom, že pokud si vyděláš měsíčně méně než minimální mzdu, tak není nutné doplácet zdravotní pojištění do minima počítaného z minimální mzdy, pokud jsi z nějakého důvodu státní pojištěnec (RD, pobírání RP a další).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6634
18.10.17 15:33

@Lendeš Díky za vysvětlení :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13459
18.10.17 16:08

@Lendeš Super, diky za objasneni. Ja v tomhle vim jen velmi malo. Sama se ted budu vracet z RD na castecny ubazek a tedy mi rodicovska dovolena konci, i kdyz prispevek budu pobirat jeste nejakou dobu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2617
18.10.17 16:29

@JaniceB
Jsem rada ze to @Lendeš vysvetlila. Umi to prece jen lepe a odborneji :lol:

Jinak @Lendeš vsimla jsem si v mnoha diskuzich ze v techto vecech jsi sbehla. Myslis ze bych te mohla pozadat o radu do SZ? Mam to trochu slozitejsi a nechce se mi to tu rozepisovat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7769
18.10.17 17:35

@terezahlavackova Určitě můžeš, když budu vědět, ráda poradím ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13459
18.10.17 17:56

@Lendeš Muzu se zeptat, rozumis i rodicovskemu prispevku? Ja bych rada zadala o zmenu, poslal bych ti take sz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7769
18.10.17 17:59

@JaniceB Docela se v RP orientuju, ale taky nevím všechno. Napiš do zprávy a pokud budu vědět, poradím :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.2.19 15:30

Ahoj holky,
prosím o radu jak je to s čerpání dovolené po mateřské dovolené.
Hodně jsem přečetla , ale stejnak jsem z toho jelen.
Dne 16.5.-28.11.2019 jsem na Mateřské dovolené.
Poté chci využít dovolenou , ale nevím zda mám nárok na celých 20 dní nebo jen část.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama