Čerpání dovolené po skončení mateřské a nástup na rodičák

Anonymní
12.10.21 21:49

Čerpání dovolené po skončení mateřské a nástup na rodičák

Dobrý den, můžete mi to prosím vysvětlit jak blbovi? Vůbec tomu nerozumím. Smlouvu v práci jsem měla na dobu určitou a nyní jsem na mateřské dovolené. Po jejím skončení si chci vyčerpat řádnou dovolenou ze zaměstnání. A po tom vyčerpání nastoupit na rodičák a pobírat rodičovský příspěvek. Naše účetní mi nechce vyhovět a řekla, že mohu čerpat dovolenou ze zaměstnání (tedy mi půjde plný plat, zbylo mi strašně moc dnů) a zároveň pobírat rodičák. Já k tomuto nevidím důvod a chci to postupně tak jak jsem psala. Na to mám nárok že?
Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11476
12.10.21 21:54

Pokud ti smlouva skončila tak ti měli zbylou dovolenou proplatit. Na mateřské dovolené nejsi, jen pobírás PPM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.21 22:26

@JancaS84
smlouvu mám do příštího léta 2022. V červenci tohoto roku jsem nastoupila na mateřskou.

• Citovat
  • Nahlásit
11476
12.10.21 22:35
@Anonymní píše:
@JancaS84
smlouvu mám do příštího léta 2022. V červenci tohoto roku jsem nastoupila na mateřskou.

Aha tak to jo. Však si začni čerpat rodicak kdy chceš. Ty si pozadas o čerpání řádné dovolené a pak o rodicovskou dovolenou než ti skončí smlouva. O rodičovský příspěvek si pozadas na UP s tím už nemá účetní nic spolecnyho. Můžeš ho brát současně s čerpáním dovolené a nebo až po.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.10.21 22:36

@JancaS84
Super děkuji moc

• Citovat
  • Nahlásit
1356
13.10.21 00:15

Vzhledem k tomu, že ti smlouva stále běží. Máš nárok si vybrat mateřskou, pak dovolenou a pak nastoupit na RD.
Pokud tvrdí že to nejde, tak jí řekni, ať ti najde zákon podle kterého toto nejde. Případně jít za její nadřízenou.
Já šla, podepsala žádost o dovolenou a nahlásila jsem, na jak dlouho chci být doma. Nebyl s tím problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
666
13.10.21 09:43

Pokud běží smlouva, tak nejdřív mateřská. pak zaměstnavatel pošle papíry k podepsání a vyplnění ohledně dovolené a ta přijde mezi mateřskou a rodičákem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11476
13.10.21 15:31
@BarušKAhap píše:
Pokud běží smlouva, tak nejdřív mateřská. pak zaměstnavatel pošle papíry k podepsání a vyplnění ohledně dovolené a ta přijde mezi mateřskou a rodičákem.

Zaměstnavatel většinou nic neposila, leda by měl nějakou hodně aktivní účetní. To je věc zamestnankyne aby zažádala o co chce a kdy chce. Dovolenou čerpat mezi mateřskou a rodicovskou dovolenou vůbec nemusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat