Čerpání dovolené před nástupem na MD - učitelka MŠ

203
13.5.20 11:54

Čerpání dovolené před nástupem na MD - učitelka MŠ

Ahojte maminy, nenašla jsem nikde odpověď, tak zakládám nové téma.
Jsem učitelka MŠ, smlouva na dobu neurčitou. Od poloviny února jsem na PN a do školky se už nevrátim. 26.7.nastupuji na mateřskou a chci si vybrat před nástupem na mateřskou, vyčerpat dovolenou. Mám plných 40 dní. Dneska mi zaměstnavatel řekl, že neví, zda to půjde. Bere za mě už záskok, novou učitelku a že neví, jak to bude s penězi jak na mnou dovolenou, tak na novou pracovní sílu.
Má prosím někdo zkušenost?
Je mi jasné, že dovolenou si vybrat musím. Ale chci před mateřskou a ne během mateřské a rodičákem…a red jsem celkem zmatená :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

71526
13.5.20 12:01

@bendísek28 No, jelikož čerpání dovolené určuje zaměstnavatel, tak záleží na něm, zda ti to povolí, ty to sama rozhodnout nemůžeš. Jediné, kdy ti vyhovět musí je právě v návaznosti na mateřskou, před ní nikoliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2066
13.5.20 12:03

@j.a.n.i1 a má nárok na celých 40 dní, když marodí od půlky února? Kamarádka teď řeší něco podobného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
13.5.20 12:07

@jary1 dneska mi účetní říkala, že mám nárok na celých 40 dní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
13.5.20 12:08

@j.a.n.i1 no ale finančně to pro něj bude stejné, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71526
13.5.20 12:11
@jary1 píše:
@j.a.n.i1 a má nárok na celých 40 dní, když marodí od půlky února? Kamarádka teď řeší něco podobného.

Má, protože se ji bude počítat ještě ta MD do konce roku, takže ji to 60 dnů dá. I když možná ji to pokrátí o 1/12, ale těžko říct, nejsou tam přesné datumy, takže může zmeškat 100 dnů, ale taky nemusí, bude někde na rozhraní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71526
13.5.20 12:13
@bendísek28 píše:
@j.a.n.i1 no ale finančně to pro něj bude stejné, ne?

No, bude, ale jednou to půjde z letošních peněz, podruhé z těch na příští rok. Teoreticky, pokud bys v lednu nebo v únoru měla vysoké odměny, tak by ho to příští rok mohlo vyjít i levněji, ale to ve školství nečekám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
13.5.20 12:15

@j.a.n.i1 děkuji za odpověď. Snad mi vyjde vstříc. Nejprve rikal, že ani. Ze to nechá na mě. Pak přijal už místo mě novou učitelku a dneska mi řekl, že neví, zda bude mít peníze na mou dovolenou A její výplatu… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
13.5.20 12:17

@j.a.n.i1 odměny dostáváme čtvrtletně a žádný zázrak to stejně není…takze v tom to asi nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71526
13.5.20 12:23

@bendísek28 No, ale když budeš na MD, tak ji nedostaneš, tedy dovolená po MD bude z nižšího průměru, ale zas závratný rozdíl to nebude, podle toho, jak popisuješ výši odměn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
M-A
641
13.5.20 12:43

Vycerpas po matersky, pred nastupem na rodicak. Za materskou se ti taky pocitaji dny, kdy vznika narok na dovolenou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
M-A
641
13.5.20 12:45

@bendísek28 jinak opravdu pred to nejde, taky jsem to chtela a presne jak rikas, bere za tebe uz jinou silu. Kdyby ti koncila smlouva nebo si mela dovolenou starou, je to neco jineho. Nemuzes si na druhou stranu brat dovolenou za dny, ktere jsi jeste jakoby neodpracovala… taky jsem uca ms na rodicaku uz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16143
13.5.20 12:58

No záleží ns zamestnavateli, kdyz ti dovolenou dovolí. Během mateřské ji čerpat nemůžeš, takže buď před nebo az mateřská skončí, při rodicaku. Domluv se, pro ne by to melo byt snad jedno jestli ti to zaplatí ted nebo za pul roku :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
M-A
641
13.5.20 13:03

@Kriss Tina prave ze jedno neni, ted je na nemocensky a vzali pani za nemocenskou,, ktera bude za materskou az nastoupi pred porodem. Kdyz ji daji ted dovolenou, tak pada pani smlouva „po dobu nemoci“, protoze nebude na nemocenske. Po materske ji dovolenou musi dovolit vybrat i kdyby nechteli, ale i tak musi pozadat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16143
13.5.20 13:05

@M-A tak to jo, ja nevim kak presne to chodi v tom školství. Ja taky byla na PN a dovolenou sem si vybrala pred nastupem na MD.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama